Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
raven4444

Wydajny VPS pod TS3

Polecane posty

Poszukuję wydajnego VPSa pod TS3, jak można wywnioskować nie potrzeba ogromnej przestrzeni dyskowej tylko dużo transferu. Używany będzie przez ok 50-60 userów. Ale tak na oko 40 osób będzie online na nim 7 dni/24 godziny i to nie będzie afk. Lokalizacja to oczywiście Polska, vps ma działać a nie symulować działanie. Cenowo max 30-40zł na miesiąc a i także nie pogardzę dobrą ofertą na dłuższy czas (rok) gdy nie będzie zastrzeżen po mięsiącu działania.

 

Pytanie dla znającego się, bezlimitowy na łączu 20mbps utrzyma te 60 osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co się tu od dłuższego czasu naczytałem to wszyscy nawet pod wielkie serwery ts polecają małe tanie pakiety.

Np. http://biznes-host.pl/?s=plany_vps2 - ten najtańszy za 28zł miesięcznie powinien ci starczyć. Do tego przy płatnościach za długi okres z góry cena ostro spada. Firma godna polecenia, mój vps chodzi kilka ładnych miesięcy nawet bez restartowania, wydajność zadowalająca, wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego? jeden user to powiedzmy 128kb/s czyli 10mb/128kb to wychodzi coś ponad 70 osób. ludzie tu piszą że na takim porcie i więcej ludzi upychają i chodzi bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up czemu?

U Nas na takich portach działają TS-y i nikt sie nigdy nie skarży na problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wole zawsze mieć nadmiar czegoś niż jechać po krawędzi. Szczególnie że serwer serwerowi nie równy. Jedni mogą siedzieć w te 50 osób ale na kanałach afk czy coś, u mnie będzie dość duży ruch i to jest pewne. Ale nic nie odrzucam na tą chwilę, zawsze można potestować miesiąc, szczególnie ze oferta roczna jest kusząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszło PW. Przy ok 70-90użytkownikach przy 40osobach na 1 kanale użycie mam mniej więcej 200-400kb/s (do 4MB) nie jest aż tak że jak mówicie z tym 10. Poza tym trzeba się liczyć ze to chyba nie gwarantowane.... Wiec samo to z siebie odpada...

Edytowano przez SanKen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na serwerze z portem 10Mb/s spokojnie utrzymasz nawet do 150-200 użytkowników.

Problem pojawia się gdy jest organizowane coś na jednym kanale i wszyscy znajdują się na nim w tym samym czasie. Wtedy faktycznie pojawia się problem przy 70-100 użytkownikach (zależne od kodeku).

 

W praktyce wygląda to tak iż firma stara się tak dostosować (w granicach rozsądku) konfigurację serwera VPS aby nie było problemu z usługami Klienta :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest zależne od kodeku na kanale. Dajmy na to masz ustawione max 14KiB/s x 100 = 1400KiB/s os = 1.4MB = 14Mbit Zaznaczam ze te 100 os mówi naraz obliczenia podalem z najwyższym kodekiem jaki oferuje ts.. Jeżeli źle obliczyłem to przepraszam i poprawcie..

Btw na serwerze VPS #1 w biznes-host.pl z Portem 10Mbit mój teamspeak3 uciągnął 250os Online do tego strona WWW i inne rzeczy, także 10mbit na 60-70 os spokojnie tobie starczy z zapasem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na naszych serwerach VPS sa utrzymywane usługi pod TS3 , jak narazie nikt nie zglaszał problemów. Na PW podeślę specjalna ofertę o znacznie mocniejszych parametrach. Lokalizacja UK ale jednostki bardzo wydajne. Nie upychamy serwerów. Na każdy serwer - matka przypada max do 10 serwerów VPS i to jest gwarantowane. 10Mbit jest równiez gwarantowane na VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×