Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mahatma

UWAGA oszust - naiwnych nie sieja

Polecane posty

Witajcie

Jako wielce naiwny chcialem tylko ostrzec przed oszustam ktory zglosil sie na moje ogloszenia w sprawie projektu strony na google sites.

Jest to osoba poslugujaca sie nickiem kombajn (rozumiem ze chodzi o to ze kosi frajerow - takich jak ja)Zglosil sie do mnie na priva i podal swoje GG 5969232 i tam zgodzil na warunki w ogloszeniu. Prosta szybka robota za 200zl. Podal mi swoje nazwisko Rafał Kołdunek i nr konta na ktory przelalem 50% umowionej stawki jako zaliczki. projekt mial byc gotowy za 2 dni czyli na 20 lipca.

Niestety od 18 lipca slad po nim zaginal.

nie ofpowiada na GG ani nie loguje sie do WHT.

Niestety moja czujnosc zawiodla i w 100% jest to moja wina ze mnie okradl ale to tak na przyszlosc dla wszystkich ktorzy mysla o wplacaniu zaliczki.

Miszczu pewnie zmieni nicka i zmieni gg i bedzie szukal jelenia dalej ale badzcie czujni. Mnie zalezalo na czasie jechalem na urlop i chcialem aby sie juz cos w tmacie dzialo i coz. Trafila mi sie lekcja czujnosci platna z gory. Dobrze ze nie drogo ale moj szfagier na to pracuje ciezko przez 2 dni wiec szkoda.

Zastanawiam sie jakie rady macie na takie sytuacjje? Jak sie zabezpieczyc? Jakie formy platnosci bo przelew bankowy to troche lipa bo sie nie da pieniedzy odzyskac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się zabezpieczyć ?

 

Prosta sprawa! Bierze się od sprawdzonych osób a w szczególności od firm wtedy masz wszystko na umowie ;-)

No ale cóż by tutaj poradzić jak ktoś idzie na koszty byle właśnie jak natajniej.

 

W zasadzie możesz wysłać zgłoszenie do Banku że przelałeś pieniądze na złe konto i wtedy oni wysyłają Pismo do tej osoby która jest właścicielem tego konta o Podpisanie i Potwierdzenie zwrotu pieniędzy.

Edytowano przez matthewk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz szukam po numerze konta i

http://www.eurokobieta.pl/praca-dla-kobiet/oszukana-mazowieckie-warszawa?page=6

gosc sie nazywa tam

83 1140 2004 0000 3402 7294 4063

Nazwa odbiorcy: Rafał Topczyński

kastracja@gmail.com

ta sama zasada bierze zaliczke i znika

 

A tu sie okazuje ze ma na imie Maciek

http://www.forum.optymalizacja.com/topic/145262-oszukany-ku-przestrodze-innych/

 

Zastanawia mnie dlaczego Bank nie cofa przelewu jesli dane odbiorcy sie nie zgadzaja?

Widze ze kolega wielu ludzi naciagnal wiec chyba trzebaby mu co urwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczyć się można robiąc przelew np. przez moneybookers (skrill) za pomocą escrow (pieniądze otrzyma dopiero jak Ty otrzymasz "towar"). Sam zostałem niedawno oszukany pomimo że nie skorzystałem z opcji escrow to i tak udało mi się odzyskać pieniądze, MB bardzo szybko zareagowało.

 

PS. Tego typu transakcji nie polecam robić przez allegro gdyż allegro nie daje żadnej gwarancji, aukcja może być wystawiona z czyjegoś konta etc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ulala, skoro to juz któryś przypadek z rzędu to nie może to mu ujść płazem, już nawet dla samej zasady :/

A jak się zabezpieczyć? Wysłać skan umowy o dzieło i czekać na odesłanie skanu, ja tak robiłem i na razie mialem szczęscie. Nie bardzo rozumiem czemu nie allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem czemu nie allegro?

Oszuści wystawiają aukcje z przechwyconego konta allegro (mogą mieć dostęp do nawet kilku kont, tylko czekając na sytuację kiedy będą mogli to wykorzystać).

Przede wszystkim allegro nie daje żadnej gwarancji, gdy jest problem przeczytasz "Proszę udać się na policję i zgłosić sprawę..". Sami mogą wysłać upomnienie na maila gdy nie otrzymasz przedmiotu, prośbę o porozumienie dla dwóch stron itp.. Jeszcze nigdy nie usłyszałem od nich że za coś mogą mi zwrócić pieniądze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oszuści wystawiają aukcje z przechwyconego konta allegro (mogą mieć dostęp do nawet kilku kont, tylko czekając na sytuację kiedy będą mogli to wykorzystać).

Przede wszystkim allegro nie daje żadnej gwarancji, gdy jest problem przeczytasz "Proszę udać się na policję i zgłosić sprawę..". Sami mogą wysłać upomnienie na maila gdy nie otrzymasz przedmiotu, prośbę o porozumienie dla dwóch stron itp.. Jeszcze nigdy nie usłyszałem od nich że za coś mogą mi zwrócić pieniądze..

Ależ owszem że zwrócą ale pierw musisz wykonać kilka kroków. Czas oczekiwania do 120 dni :)

 

http://imageshack.us/photo/my-images/402/80076014.png

 

Sam aktualnie przez takie coś przechodzę, czekam już ponad 80 dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zabezpieczenia allegro wygladaja niestety tylko "na paierze" bo w praktyce to nic sie nie da zrobic, najgorzej jak placisz, pozniej admin zamyka aukcje bo ktos zglosi sprzecznosc z regulaminem i nawet nie mozesz wystawic negatywa zeby ostrzec innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ owszem że zwrócą ale pierw musisz wykonać kilka kroków. Czas oczekiwania do 120 dni :)

 

http://imageshack.us...02/80076014.png

 

Sam aktualnie przez takie coś przechodzę, czekam już ponad 80 dni ;)

 

Nie zapomnij potwierdzić nr. konta na który ma przyjść zwrot. Ja też przechodziłem tą procedurę i przez to, ze nie potwierdziłem nr. konta nic nie odzyskałem. O dziwo mail, w którym miałem potwierdzić konto trafił do spamu tymczasem inne maila od allegro tam nie trafiają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×