Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sticky123

PHP5 a zużycie CPU

Polecane posty

Witam. Jeszcze rok temu gdy wszystko konfigurowałem, nie było problemu. Ostatnimi czasy pojawił się taki szkrabek który ukazuje się również nie tylko u mnie, ale w większych portalach znajomych.

 

Mianowicie po instalacji php5 (debian squeeze) +nginx (lub apache i lighttpd testowane) +mysql + wordpress - zużycie cpu jest zerowe do momentu gdy ktoś zacznie odświeżać stronę bądź po niej chodzić. Każdy "klik" w kategorię na stronie przez jedną osobę generuje +30% zużycia cpu, a następne dobijają się do setki. Oczywiście nie ukrywam, że da mi się zwiesić php całkowicie gdy kilka osób kilka f5 cały czas. :)

 

 

Problem jest nie tylko u mnie, ale również u przyjaciela który nigdy się z nim nie spotkał, a prowadzi dobry portal internetowy. Rzekomo w ostatnim czasie te php5 tak szwankuje.

 

Jest jakaś rada na to? Poniżej dam specyfikację vps'a ale to i tak nie ma znaczenia bo w/w kolega ma dedyka o specyfikacji i7, 16gb ram i ma takie same problemy z zużyciem cpu gdy ktoś śmiga po stronie.

 

 

 

Processor: 4Ghz

 

Pamięć Ram: 2GB

 

Dysk: 60GB

 

Transfer: Bez ograniczenia

 

Łącze: 100 Mbps

Edytowano przez sticky123 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konfigurowane jest w ten sam sposób co zawsze, kwestię f5 można oczywiście zniwelować, ale chodzi o generowanie zużycia cpu przez php..co się wcześniej nie pojawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy wróżyć z fusów? Nie podałeś żadnych informacji, a problem leży pewnie właśnie w konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiele zmieniałem z domyślnej, praktycznie nic co mogłoby mieć na to wpływ, a przy domyślnym configu tak nie powinno się dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przy domyślnym configu tak nie powinno się dziać.
To chyba nie mamy o czym dyskutować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A korzystasz z php-fcgi czy php-fpm? W przypadku tego drugiego, polecam pozwiekszac wartosci w /etc/php5/fpm/pool.d/xxx.conf, m.in. spare severs, max servers, etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na standardowej konfiguracji php-fcgi na nginxie padał u mnie co minutę z przeciążenia... Polecam zaopatrzyć się w php-fpm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×