Skocz do zawartości
krk

Nowa pamięc 8GB widzi tylko 4GB

Polecane posty

Witam

 

Posiadam laptopa toshiba satelite p750-10t 2 dni temu padł mi w nim ram. Z racji tego, że nie chciałem czekać aż mi to zrobią na gwarancji, to kupiłem ram na własną rękę z tym, że nie 4GB jak było do tej pory tylko 8GB (2x4GB) dokładnie takie http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/pamieci,k121/do-notebookow,l123/odbior-g-skill-sodimm-ddr3-8gb-2x4gb-1600mhz-cl9-z-radiatorami,p71468.html#opis

 

ram zainstalowałem ale po odpaleniu systemu jest tylko 4GB... dlaczego tak się dzieje dodam, że specjalnie kupiłem taki ram aby chodził w dualu.

System win 7 x64 ultimate

 

siedzie właśnie w biosie w laptopie, ale nigdzie nie mogę tam znaleść opcji dotyczących pamięci...

nawet w biosie wykrywa tylko 4GB Total Memory Size 4096 MB (DDR3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka wersja biosu płyty głównej w laptopie ?

 

jak wyciągniesz jednąkość to widzi 2 czy 4 GB ?

 

 

Jaką miałeś awarię ? może któryś ze slotów jest uszkodzony - przeczysć dokładnie banki pamięci na płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpal live linuxa i sprawdz ile ci pokazuje , i już będzie wiadomo czy to wina systemu czy płyty / pamięci.

Jeżeli płyta / pamięć to wypnij jedną i sprawdź czy działa tak samo z drugą jeżeli obydwie działają to została płyta, sprawdź wersje biosu i ile może obsłużyć max ram.

A jak to system to przeinstaluj.

Edytowano przez sshd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Odpal live linuxa i sprawdz ile ci pokazuje , i już będzie wiadomo czy to wina systemu czy płyty / pamięci.

Jeżeli płyta / pamięć to wypnij jedną i sprawdź czy działa tak samo z drugą jeżeli obydwie działają to została płyta, sprawdź wersje biosu i ile może obsłużyć max ram.

A jak to system to przeinstaluj.

 

System tutaj nie ma nic do rzeczy skoro bios też mu pokazuje 4GB.

W teorii powinien obsłużyć 8GB.

 

Wsadź w ten sam slot co była tamta pamięć jedną kość (drugi slot pusty) i zobacz czy pójdzie, jeżeli nie to slot masz uwalony.

 

Może też nie docisnąłeś gdzieś i nie kontaktuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest już ok, problemem okazało się to, że jedna z kości była za lekko włożona w slot. Wyjąłem je jeszcze raz i wsadziłem na nowo dopychając na maxa i chodzi ładnie jest 8GB i dual channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

wszystko jest już ok, problemem okazało się to, że jedna z kości była za lekko włożona w slot. Wyjąłem je jeszcze raz i wsadziłem na nowo dopychając na maxa i chodzi ładnie jest 8GB i dual channel

 

Zdarza się :) Zawsze warto po włożeniu dociskać delikatnie lub poruszać w lewo, prawo aby ładnie styki złapały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×