Skocz do zawartości
wielebny

Nazwa.info - problem z przeniesieniem włoskiej domeny

Polecane posty

Witam,

 

11 miesięcy temu zakupiłem w powyższej firmie domenę włoską .it , jako że nieubłagalnie zbliża się termin opłacenia na kolejny rok, postanowiłem poszukać korzystniejszej oferty --> taką znalazłem i tutaj pojawił się problem, ponieważ mój e-mail jest ukryty w bazie who.is, co uniemożliwia transfer domeny do tańszej firmy. Więc zadzwoniłem do nazwa.info, oczywiście gościu oznajmił, że oni nic nie ukrywali i że to nie jego obowiązek informowania mnie w jaki sposób odbywa się przenoszenie domeny........no chyba że transfer odbywa się do nich, wtedy chętnie pomoże, odesłał mnie do http://www.nic.it/, to jest włoska instytucja która zajmuje się rejestracją domen i ogólnie domenami włoskimi, Więc napisałem do nich z prośbą o przywrócenie mojego emaila do bazy Who-is, Ci z kolei wytłumaczyli mi, że moim Rejestratorem domeny jest Key-Systems GmbH i żebym do nich się zwrócił z prośbą, tak też uczyniłem, po kilku dniach dostałem odpowiedź, że moja domena została zarejestrowana przez ich automatyczny system, przez resellera P.H.U BKM Beata Minalto http://www.nazwa.info i żebym się z nimi kontaktował , tak więc kółko się zamyka. Wynika z tego, że pomimo, iż każdemu wolnemu obywatelowi przysługuje prawo do zmiany resellera domeny, to w rzeczywistości mija się to z prawdą, bo firmy resellerskie robią wszystko, aby utrudnić transfer i z reguły się to im udaje..

 

 

 

Czy ktoś może z Was zetknął się z podobną sytuacją i mógłby podzielić się swoją wiedzą, będę bardzo wdzięczny.

 

Z góry dziękuje

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w bazie WHOIS polskich domen jest widoczny adres e-mail właściciela domeny?

Nie.

Czy mimo tego można taką domenę przenieść do innego rejestratora?

Można.

Więc proszę nie pisać, że w jakikolwiek sposób utrudniamy lub uniemożliwiamy transfer domen. Jeżeli firma do której przenosi się domenę nie wie w jaki sposób przeprowadza się transfer to już nie nasza wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w bazie WHOIS polskich domen jest widoczny adres e-mail właściciela domeny?

Nie.

Czy mimo tego można taką domenę przenieść do innego rejestratora?

Można.

Więc proszę nie pisać, że w jakikolwiek sposób utrudniamy lub uniemożliwiamy transfer domen. Jeżeli firma do której przenosi się domenę nie wie w jaki sposób przeprowadza się transfer to już nie nasza wina.

 

 

Firma do której chcę przenieść domenę to http://www.internetbs.net/ , która jest już na rynku od 2003, więc przypuszczam, że znają się w jaki sposób przeprowadza się transfer domeny. Skoro twierdzicie, że nie utrudniacie przeprowadzki domeny to czy możecie udostępnić mój email w bazie who-is ? zresztą po długim maratonie emaliowym Rejestrator Key-Systems pod którym działacie w tej sprawie odesłał mnie do Was, jeżeli wyrazicie chęci rozwiązania tego problemu, bardzo chętnie do Was zadzwonię i do kończymy to już poza forum.

 

 

 

Nie rozumiem tylko jednego - co ma ukryty adres email w bazie who.is do transferu domeny?

Nie wiem co ma ukryty adres email do transferu domeny, nie znam się na tym i w sumie mam do tego prawo, ale skoro firma przy transferze domeny wymaga, to pewnie do czegoś im służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam domenę .it z moim nazwiskiem i szczerze mówiąc to w WHOIS nie ma mojego adresu e-mail - jedynie jest imię i nazwisko dysponenta domeny. Jedyna kwestia o jaką może przyczepić się firma do której chcesz przenieść domenę to włączony WHOIS Privacy, ale to po stronie obecnego rejestratora zgłaszasz prośbę o wyłączenie tego i transfer powinien zostać zrealizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Nie wiem co ma ukryty adres email do transferu domeny, nie znam się na tym i w sumie mam do tego prawo, ale skoro firma przy transferze domeny wymaga, to pewnie do czegoś im służy.

Firma wymaga, żeby podać w jej formularzu adres mail, czy też, żeby adres mailowy był publicznie dostępny we whoisie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam domenę .it z moim nazwiskiem i szczerze mówiąc to w WHOIS nie ma mojego adresu e-mail - jedynie jest imię i nazwisko dysponenta domeny. Jedyna kwestia o jaką może przyczepić się firma do której chcesz przenieść domenę to włączony WHOIS Privacy, ale to po stronie obecnego rejestratora zgłaszasz prośbę o wyłączenie tego i transfer powinien zostać zrealizowany.

 

 

No właśnie tylko problem w tym, że gościu z nazwy.info poinformował mnie że oni żadnego WHOIS Privacy nie włączyli dla mojej domeny, a skoro nie włączyli to też niczego nie będą wyłączali.

 

 

 

Firma wymaga, żeby podać w jej formularzu adres mail, czy też, żeby adres mailowy był publicznie dostępny we whoisie?

 

 

 

Adres e-mailowy, musi być widoczny publicznie w bazie WHOIS , gdyż tylko wtedy jest możliwy transfer, ponieważ jak mi to tłumaczył konsultant z http://www.internetbs.net/ cały proces transferu domeny odbywa się automatycznie i ich system potrzebuje widocznego e-maila w bazie, gdyż potem na email wysyłane jest potwierdzenie całej przeprowadzki.

Edytowano przez wielebny (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×