Skocz do zawartości
Xaarkes2

Własny serwer do nauki

Polecane posty

Witam,

Chciałbym założyć własny serwer, ponieważ mnie to interesuje, lecz niestety nie mam zielonego pojęcia w tym temacie. Od razu mówię, że nie chcę serwera na Windowsie i jakimś WebServie. Myślałem na Linuxem. Prosiłbym was o jakąś książkę w której jest to wszystko wytłumaczone, lub jakąś stronkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może pomyśl najpierw o jakiejś zabawie lokalnej? Na przykład: zainstaluj sobie jakiegoś linuxa na VirtualBox. Albo spróbuj zainstalować sobie linuxa jako główny system - bardzo szybko ogarniesz podstawy, bo będziesz po prostu pracował z tym systemem 'na codzień'.

 

W moim przypadku się to nie sprawdziło :)

 

Polecam ci wziąć jakąś budżetówkę za 15-20zł / mc i klikać sobie codziennie różne aplikacje :)

 

Później reinstall i od nowa, żeby skumać wszystko co i jak (żeby nie było ciągle ctrl+c ctrl+v)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na początek warto jednak skorzystać z darmowych rozwiązań. Poleciłbym usługi firmy www.ugu.pl, m.in. ze wględu na dostęp do .htaccess oraz obsługę mod_rewrite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vps'a czy dedyka? Czym różni się posiadanie własnego serwera i posiadanie dedyka?

 

Dedyk to Twoja własna maszyna, znaczy nie na własność ale tylko ty z niej korzystasz. Taki zdalny komputer podpięty do internetu.

 

Vps - to wydzielony programowo fragment serwera, ale tak jak na dedyku masz swoje własne przydzielone zasoby, ram, procesor. Taki wirtualny dedyk.

 

Najtańsze vpsy są po kilkanaście złotych miesięcznie, nie są to jakieś straszne pieniądze. z tym że zwróć uwagę na to że po kupieniu takiego vpsa, jedyne co dostajesz to dostęp przez ssh, czyli wszystko wpisujesz komendami na czarnym ekraniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Myślę, że na początek warto jednak skorzystać z darmowych rozwiązań. Poleciłbym usługi firmy www.ugu.pl, m.in. ze wględu na dostęp do .htaccess oraz obsługę mod_rewrite

 

Moim zdaniem użytkownika interesuje bardziej coś linuxowego (tzn vps /dedyk)

 

 

Serwer dedykowany = serwer fizyczny (sam wszystkim sterujesz i masz nieograniczone możliwości)

Serwer VPS = wydzielona część serwera dedykowanego (z własnym systemem, nałożone ograniczenia) i z reguły jest dużo słabszy :)

 

Cena dedykowanego - od 150-200 w górę

Cena VPS - od 10zł w górę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do DNS

Jak zainstaluje już sobie apache2, PHP5 i MySQL5 to rozumiem, że wszystko powinno działać? Tylko nie wiem jak podpiąć domenę pod ten mój serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Możesz spróbować zgarnąć opcję VKS od OVH.

Słaby, darmowy VPS... Na początek wystarczy, polecam do programowania w podstawowych językach, jak i do nauki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×