Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam jestem przedstawicielem firmy host1.pl Proszę o szczere opinie na temat firmy- wady oraz zalety.

 

Temat pisze poto abyśmy (firma host1) wiedzieli co zmienić bądz poprawić. Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękujemy.

 

Strona Host1.pl www.host1.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja napotkałem tylko mały błąd na stronie głównej, tam gdzie sprawdza sie domeny, pod FireFoxem jest ucięty kawałek ramki, a usługi postaram się niebawem przetestować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bardzo dziękuje wszystkim za te informacje. Błędy tego typu występują gdyż stronka jak narazie zostaje dostosowywana do nowej oferty- trwają nad nią ciągłe prace. Napewno się to zmieni i wszystko zostanie poprawione.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Pojemność Konta 12 000 MB

- Miesięczny limit ruchu 500 000 MB

Osobiscie bym wolal jako jednostke GB :)

 

Update:

 

Niestety w obecnej chwili nie ma moderatora online. Proszę wyślij do nas zapytanie, a odpowiemy jak najszybciej.

 

Chyba powinno byc operatora lub konsultanta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem przedstawicielem firmy host1.pl Proszę o szczere opinie na temat firmy- wady oraz zalety.

Temat pisze poto abyśmy (firma host1) wiedzieli co zmienić bądz poprawić. Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękujemy.

 

Wedle życzenia.

 

Zalety:

Szybki i rzeczowy support

Wysokie parametry oferowanego hostingu

Stabilność serwera.

 

Sugestie:

- dodać brakujące podstrony i zaaktualizować FAQ,.

- udostępnić możliwości samodzielnego podpięcia domen na dnsy serwera. Przy sprawnym supporcie nie jest to duży problem jednak wiele firm oferuje już takie możliwości.

- przydałby się jakiś sensowny webmail. Horde nie jest szczytem możliwości. Działające spolszczenie (Horde) też byłoby mile widziane :P

 

To tyle jak narazie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Host1.pl jest firmą zarejestrowaną w Unii Europejskiej i nie obejmuje ją podatek VAT

[VAT 0%]od oferowanych usług. Cena netto jest ceną końcową dla każdego podmiotu czy to osoby fizycznej, czy prawnej. Podatek Vat wynosi więc 0% dla wszystkich.

do góry

 

Niech ktoś mi to wytłumaczy bo nie zrozumiałem. To jakieś brednie własciciel wypisuje. Jest dokładnie odwrotnie niż w tej notce. Chyba, ze firma nie jest Vat-owcem. Dzisiaj byłem w Berlinie i za zakupione produkty jakoś VAT zapłaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie wiem jak jest naprawdę, ale możliwe, że na tego typu usługi nie ma tam odpowiednika naszego VATu. Wydaje mi się, że jest to prawda, bo już o czymś takim słyszałem poza tym na stronie podane są dane firmy:

 

 

"Niemcy Bergstr.18

Siedziba firmy DE-58730 Froendenberg

Europejski ID-Ust.-Nr.: DE 212789176"

 

Jeżeli byłby to krzak, to właściciel musiałby zadać sobie dużo trudu, aby takie coś wymyśleć.

Swoją drogą jeżeli to na 100% prawda, to sam bym pomyślał o przerejestrowaniu firmy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo ceny na tmbnet.pl/puretec.pl zawierają odpowiednik vat-u.

Podane ceny sa cenami brutto w PLN, abonament roczny. Wszystkie ceny zawieraja 16 % MwSt ( odpowiednik polskiego VAT ) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech ktoś mi to wytłumaczy bo nie zrozumiałem. To jakieś brednie własciciel wypisuje. Jest dokładnie odwrotnie niż w tej notce. Chyba, ze firma nie jest Vat-owcem. Dzisiaj byłem w Berlinie i za zakupione produkty jakoś VAT zapłaciłem.

 

Hi!

 

To jest bardzo proste, firmy, ktore w roku nie przekroczyly odpowiedniego dochodu nie musza "sciagac" VATu ( w Niemczech MwSt). W tym przypadku nie moga jednak odliczac sobie oplaconego MwSt, ktrotko mowiac oplacony MwSt nie jest zwracany. Tak prowadzonych przedsiebiorstw (przewaznie firm jednoosobowych) jest bardzo malo. W kazdym innym przypadku MwSt musi zawsze byc "sciagniety" od podmiotu gospodarczego czy osoby fizycznej. Chyba, ze usluga lub produkt przekroczy granice Niemiec i jest dostarczona do innego kraju UE. Tutaj musi byc spelniony jeden warunek, podmiot gospodarczy musi posiadac UE-NIP. Uslugi hostingowe, ktore sa dostarczane przez firmy niemieckie do Polski nie przekraczaja granicy Niemiec i w kazdym przypadku nalezy sciagnac MwSt. Takze podany powyzej przypadek to bzdura i nie jest to zgodne z niemieckim prawem podatkowym.

 

Gruss

tomasz benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)-->

CYTAT(tomasz.b @ 15.07.2006, 23:17) 35656[/snapback]

W kazdym innym przypadku MwSt musi zawsze byc "sciagniety" od podmiotu gospodarczego czy osoby fizycznej. Chyba, ze usluga lub produkt przekroczy granice Niemiec i jest dostarczona do innego kraju UE. Tutaj musi byc spelniony jeden warunek, podmiot gospodarczy musi posiadac UE-NIP.

Gruss

tomasz benert

 

Muszę coś wyprostować. Pytałem sie kumlpa pracującego w urzedzie skarbowym. VAT wciąż można odzyskać na granicy. Jednak nie dotyczy to krajów UE bo tu granica istnieje teoretycznie i z dniem przystąpienia do unii nie mogę już odzyskać 16% ichnego podatku, musze go zapłacić i koniec. Dopiero ukrainiec możę odzyskać niemiecki VAT pod warunkiem żę firma go płaci. W Polsce też są małe firmy, które nie płacą VATu i to zgodnie z prawem rozliczająć się ryczałtem lub na kartę podatkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Postaram się wyjaśnić to:

 

Firmy, które rejestrują się w Niemczech i nie przekraczają w roku 17.500 Euro są [ Kleinunternehmer] nie muszą ponosić podatku VAT. Obojętnie czy jest to klient z Niemiec, Francji czy Polski osoby fizyczne i prawne. VAT jest 0% [ netto = brutto ]

 

 

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,

 

Postaram się wyjaśnić to:

 

Firmy, które rejestrują się w Niemczech i nie przekraczają w roku 17.500 Euro są [ Kleinunternehmer] nie muszą ponosić podatku VAT. Obojętnie czy jest to klient z Niemiec, Francji czy polski osoby fizyczne i prawne. VAT jest 0% [ netto = brutto ]

Dziękuję i pozdrawiam

 

Hi!

 

Tak zgadza sie, w drugim roku przedsiebiorstwo jest zwolnione z pobierania MwSt przy obrotach do 50.000 Euro. Tylko jak wspomialem wczesniej, taka "umowa" z urzedem skarbowym oplaca sie tylko w niektorych przypadkach. Pytanie: a co jest z VATem, ktory zostal oplacony innym firmom, np dostawcy serwerow dedykowanych lub dostawcy laczy, koszta telefonu, koszta prowadzenia biura, koszta sprzetu komputerowego, itd itd.? Tego VATu jako mala firma nie mozna odzyskac od urzedu skarbowego. Czyzby przy kalkulacji cen waszych uslug, nie brano pod uwage oplaconego 16% -VATu ? Chyba, ze wykorzystano maly chwyt, znany kazdemu dobremu doradcy od podatkow. Osobiscie nie wierze, ze oplacony wczesniej MwSt nie zostal wkalkulowany w cenach uslug :) Z drugiej strony nie ma to nic do czynienia z faktem, ze mala firma nie musi pobierac VATu.

 

 

Gruss

tomasz benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Wiem, że robie troche off topic, ale chciałem spytać jak wtedy wyglada sprawa z fakturami?

Żeby nie zmieniać tematu, to proszę o info na pw.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe. Wiem, że robie troche off topic, ale chciałem spytać jak wtedy wyglada sprawa z fakturami?

Żeby nie zmieniać tematu, to proszę o info na pw.

Taka firma nie może wystawić faktury, kiedyś byl tzw. "rachunek uproszczony" (taka pseudofaktura) ale niedawno też nie można go wystawiać wiec pozostaje pokwitowanie wykonanej usługi. np w formie dokumentu z pieczątką firmy. Oczywiście nie można tego "wrzucić" w koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu. To moge polecic ta firme. Korzystam z uslug host1 od niedawna i jestem w 100% zadowolony. Bardzo dobry kontakt czy to na gg czy to przez telefon lub mail. Pomoc techniczna cierpliwa i wyjasniajaca wszystko dokladnie. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

zastanawiam sie właśnie nad wykupieniem serwera VPS u tego dostawcy i mam pytanie, może ktoś tam ma lub miał VPSa i będzie w stanie mi wyjaśnić o co chodzi (na stronie nie ma o tym żadnej informacji) otóż

nie bardzo rozumiem o co chodzi z RAM'em gwarantowanym i maksymalnym RAM'em do wykorzystania (tu jest przykładowy plan: http://www.host1.pl/serwery-wirtualne,vps_start.html), ktoś może wie?

Intersuje mnie konkretna sytuacja: co się dzieje jak cały system wyjdzie poza ten gwarantowany RAM? Czy nagle serwer zacznie zwalniac?

Sorki jezeli pytanie jest lamerskie, ale niezbyt sie znam na VPSach :|

 

pozdrawiam,

Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W prosty sposób:

nie bardzo rozumiem o co chodzi z RAM'em gwarantowanym i maksymalnym RAM'em do wykorzystania

ktoś może wie?

... że możesz korzystać z np. 1GB ramu, a nie 4GB :)

Intersuje mnie konkretna sytuacja: co się dzieje jak cały system wyjdzie poza ten gwarantowany RAM?
A co się dzieje gdy w samochodzie braknie benzyny? ;]

Serwery... rośnie load i ogólnie bardzo spowolniona jest praca systemu, przestaje reagować w normalny sposób na zapytania.

 

PS. jeżeli się w ogóle nie masz pojęcia o VPS'ach to lepiej pierw poczytaj w necie co to w ogóle jest ten cały VPS, na jakiej zasadzie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na host1.pl posiadam konto od około 5 miesięcy i nie mogę narzekać. Wszystko działa szybko i sprawnie, przez ten okres był tylko jeden pad serwera na jakieś 2h ale od razu przywrócono backup i było ok. Za taką cenę konta Reseller są b. atrakcyjne =)

 

Jedyne co się mogę przyczepić to fakt, że wczoraj były duże problemy z połączeniem do bazy danych większej ilości połączeń ale już jest ok.

 

Co do serwerów dedykowanych to wiem, że na takowej maszynie stoi dosyć potężny serwis: www.programs.pl a że jestem tam codziennym bywalcem od ponad pół roku to jeszcze nie widziałem żeby mieli jakieś problemy z łączem - wszystko śmiga bez zarzutów.

 

Podsumowywując: Gorąco Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam inne odczucia. Zamówiłem VPS, odrazu zapłaciłem screen wpłaty wysłałem mailem, już mija 4 dzień, a dalej moje zamówienie nie zostało zrealizowane. Dzisiaj do nich dzwoniłem i przez telefon usłyszałem: "zapomniałem aktywować panu konto, za godzinę już powinno być ok". Ciekawe jak długo to jeszcze potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×