Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pitu

Facebook Share, a Ajax

Polecane posty

Witam

 

Mam problem z dodaniem przycisków "Udostępnij" na mojej stronie. W miejscu gdzie treści wczytywane są standardowo przycisk działa poprawnie, natomiast przy treściach które ładowane są po przez Ajax, bez przeładowania strony jest problem. Nie wiem czym jest to spowodowane i jak sobie z tym poradzić.

 

Strona: http://mobitube.pl

 

Przy obrazkach, które ładują się po otworzeniu strony jest przycisk "Udostępnij". Przy nowych, które pojawiają się wraz z przewijaniem strony już nie ma. Skrypt odpowiedzialny na przycisk ładuję na samym końcu strony (próbowałem również w head).

 

Ten sam problem występuje przy otwieraniu obrazków. Gdy obrazek otwierany jest w "pop-up" po przez Ajax, brakuje przycisku, natomiast gdy przeładujemy strony z podglądem i zostanie on wyświetlony jako nowa podstrona przycisk wyświetla się prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem ten wystepuje tylko przy uzywaniu XFBML, w przypadku iframe nie... ale z powodow wiadomych uzywanie iframe byloby co najmnije nieefektywne ;)

 

Po zaladowaniu ajaxem nowych tresci trzeba wykonac metode FB.XFBML.parse();, wtedy znaczniki share zamienia sie w klikalny share button.

 

Zostaje kwestia implementacji tego na Twojej witrynie, nie mam na ta chwile czasu aby przejrzec Twoja witryne i zobaczyc jak ladujesz dodatkowe obrazki, ale byc moze cos takiego sie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @xorg, jak będę w domu to spróbuję to zaimplementować. Po sprawdzeniu napiszę czy coś z tego wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić to z FB.XFBML.parse();, poczytałem trochę w sieci lecz odpuściłem. Ostatecznie wykonałem przycisk, który wykonuje funkcję w JS otwierającą okno z share.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×