Skocz do zawartości
derwu

Hosting z pocztą i bazą danych

Polecane posty

Witam,

 

zajmuję się tworzeniem stron internetowych, małych portali, aplikacji, troszkę obsługuję (pomagam) firmom od strony informatycznej.

 

Posiadam serwer Active w nazwa.pl i od kilku lat nie miałem naprawdę na co narzekać. Wykorzystuję wszystko co oferują w ramach serwera Active - serwer PHP+WWW, bazy danych MySQL oraz konta pocztowe i konta FTP.

 

Każdy klient zazwyczaj potrzebuje jedno-dwa konta pocztowe, jednak ostatnio mam większych klientów z większymi zapotrzebowaniami na konta pocztowe. Wszyscy chcą korzystać z IMAP'a, a w nazwa.pl jest śmieszne ograniczenie do 20 jednoczesnych połączeń po IMAP (http://nazwa.pl/netart-o-firmie-parametry-bezpieczenstwa.html) w efekcie czego skrzynki pocztowe stają się bezużyteczne.

 

Warto dodać, że najbliższym czasie planuje przejść na Zend Framework lub CakePHP w kilku moich aplikacjach, a ponadto że dużym plusem byłoby udostępnianie wraz z pocztą serwerów kalendarzy CalDAV lub podobnych. Marzeniem byłoby również posiadanie takiej wersji serwera MySQL, która pozwalała by na tworzenie triggerów, funkcji, widoków, aby przenieść jak najwięcej logiki aplikacji do bazy danych.

 

Proszę doświadczonych użytkowników o radę, czy i gdzie przenieść cały hosting lub samą pocztę/bazy? Ostatnie lata zupełnie nie kontrolowałem sytuacji na rynku hostingowym i nie wiem co jest warte uwagi. Zależy mi na wysokiej jakości usług (up-time) gdyż klienci zjedliby mnie gdybym odciął im możliwość pracy.

 

O pieniądzach nie mówię, zobaczę co zaproponujecie.

 

P.S. Jakie jest wasze zdanie na stawie własnego serwera gdzieś w firmie i na nim poczta, bazy, www na jakimś DSL'u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jakie jest wasze zdanie na stawie własnego serwera gdzieś w firmie i na nim poczta, bazy, www na jakimś DSL'u?

Do profesjonalnych zastosowań na pewno nie polecam, odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. Jakie jest wasze zdanie na stawie własnego serwera gdzieś w firmie i na nim poczta, bazy, www na jakimś DSL'u?

Jeśli masz na myśli wrzucenie fizycznego serwera w kolokacje do jakiegoś datacenter, to mniej kłopotliwie i zdecydowanie taniej wyjdzie kupno serwera dedykowanego. Co do reszty, niestety nie mogę się wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do profesjonalnych zastosowań na pewno nie polecam, odradzam.

Jeśli masz na myśli wrzucenie fizycznego serwera w kolokacje do jakiegoś datacenter, to mniej kłopotliwie i zdecydowanie taniej wyjdzie kupno serwera dedykowanego. Co do reszty, niestety nie mogę się wypowiedzieć.

 

Utwierdziliście mnie w moim myśleniu, ale czy ktoś poleci coś na moje potrzeby z hostingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile miejsca potrzebujesz na strony i bazy, oraz transferu? Jakie skrypty są używane? Głównie chodzi o obciążenie

 

Aktualnie mam miesięcznie około 30 GB transferu WWW (nie wliczam wewnętrznego transfery SQL) i około 10 GB pozostałych (FTP, SMTP, IMAP), ale ciągle rośnie. Na same WWW minimum kilka GB powierzchni. Konta pocztowe po minimum 1 GB, najlepiej ze swobodną zmianą wielkości miejsca. Sam serwer nie wydaje mi się być jakoś szczególnie przeze mnie obciążany skryptami obliczeniowymi czy czymś wymagającym, co najwyżej w nocy jakieś skrypty do newsletterów, statystyk itp.

 

Generalnie nazwa.pl w 100% spełnia moje potrzeby, poza:

1. tym limitem połączeń do IMAP (jedyny powód dla którego myślę o zmianie),

2. okrojonym z funkcjonalności serwerem MySQL.

 

Wiem, że w sieci jest mnóstwo ofert podobnych do nazwa.pl, które spełniają moje wymagania, ale szukam czegoś co będzie pewne i stabilne, a za pół roku nie napiszą mi, że kończą działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zapraszam do kontaktu z nami na bok@castpol.pl, przygotujemy odpowiednią ofertę serwera VPS opartego o wirtualizację XEN.

Serwery VPS tworzone są na serwerach HP DL380 G7 z dyskami SAS w naszym własnym DataCenter, które ma bezpośrednie wpięcie do budynku LIM w Warszawie (PLIX). Prosiłbym o informację czy byłby w stanie Pan sam skonfigurować i zarządzać takim serwerem, czy potrzebowałby naszej pomocy.

Ewentualnie zapraszam do przejrzenia zwykłych kont www: http://castpol.pl/oferta/kontawww

Serdecznie zapraszamy do kontaktu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zapraszam do kontaktu z nami na bok@castpol.pl, przygotujemy odpowiednią ofertę serwera VPS opartego o wirtualizację XEN.

Serwery VPS tworzone są na serwerach HP DL380 G7 z dyskami SAS w naszym własnym DataCenter, które ma bezpośrednie wpięcie do budynku LIM w Warszawie (PLIX). Prosiłbym o informację czy byłby w stanie Pan sam skonfigurować i zarządzać takim serwerem, czy potrzebowałby naszej pomocy.

Ewentualnie zapraszam do przejrzenia zwykłych kont www: http://castpol.pl/oferta/kontawww

Serdecznie zapraszamy do kontaktu:)

 

 

Witam,

 

ok mam już 3 oferty od firm.

 

Teraz liczyłbym na kogoś nie związanego z żadną firmą o jakąkolwiek wypowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam,

 

ok mam już 3 oferty od firm.

 

Teraz liczyłbym na kogoś nie związanego z żadną firmą o jakąkolwiek wypowiedź smile.png

 

Przeżyjesz jeszcze jedna?;)

 

CakePHP jest; Zend jest; 30 GB ruchu - jest (nawet więcej); 50 GB powierzchni - jest; swobodna zmiana wielkości - jest; MySQL z tworzeniem triggerów, funkcji, widoków - jest; calDAV - nie ma, ale nasz techstaff mówi, że nie jest to problemem, sam protokół da się zrobić, a i wtyczka do klienta poczty jest (niemniej daj nam klika dni na wdrożenie tego, jeśli się zdecydujesz).

 

Plan biznes będzie w sam raz:

 

http://progreso.pl/hosting/szczegoly/

 

Więcej o nas:

 

http://progreso.pl/o_nas/

 

Opinii poszukaj w Internecie albo po prostu zapytaj naszych użytkowników (np. tutaj http://www.facebook.com/progresopl )

 

Dostaniesz taki okres próbny, który pozwoli Ci dokładnie przetestować naszą ofertę, przy migracji pomagamy + wliczamy niewykorzystany abonament z poprzedniego usługodawcy.

 

Jeżeli masz jakieś pytania zapraszam na PW, albo na infolinię 801 022 133 / 32 476 21 64 - pracujemy całą dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Progreso.pl postawicie więc jakiś serwer do kalendarzy? Przy takim rozwiązaniu przydałaby się również możliwość zarządzania kalendarzami z poziomu aplikacji webowej obsługującej konta pocztowe i przypisanie kalendarzy do kont pocztowych. Co zaproponujecie?

 

A może ktoś ma już gotowe rozwiązania z kalendarzami (może być inny standard niż CalDAV)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już postawiliśmy;) Kończymy robić obsługę tego via webmail - napisaliśmy o kilku dniach, bo chcemy to przetestować. Sam protokół działał jeszcze wczorajszej nocy. Niezależnie od tego jakiego operatora wybierzesz Progreso będzie miało obsługę caldev (chociażby ze względu na integrację z innymi formatami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aktualnie tylko lightening w thunderbirdzie.

 

a czy ktoś powie coś złego na temat progreso.pl? Ktoś miał jakieś problemy? Jakieś wady?

 

Gdzie leży chaczyk?

Edytowano przez derwu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za zgłoszenie - uruchomiliśmy testową instancję, sprawdziliśmy kompatybilność - jutro w okolicach godziny 16 uruchomimy to na Twoim koncie. Chcemy wprowadzić to dla wszystkich klientów - zainteresowanie jest niewielkie, ale to prosta w konfiguracji i zarządzaniu rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×