Skocz do zawartości
matzumi

Wybór PHP - CGI czy CLI ?

Polecane posty

Witam, mam serwer VPS na OpenVz z panelem DirectAdmin, na którym utrzymuję obecnie forum (PHP+MySQL) z odwiedzinami ok. 50-80 użytkowników online.

 

Obecnie serwer ma ustawione PHP jako CLI + APC i działa to w miarę OK, ale pod warunkiem że dla wybranych katalogów i plików mam ustawione uprawnienia CHMOD 777 (Upload, zapis konfiguracji), a to chyba niezbyt dobrze dla bezpieczeństwa z tego co się orientuję, a póki co nie znalazłem rozwiązania które by taką potrzebę wyeliminowało.

Pytanie pierwsze brzmi więc - czy da się coś zrobić aby mieć PHP CLI i móc modyfikować pliki z uprawnieniami <777 ?

 

Druga sprawa - Co jest lepsze jeśli chodzi o wydajność - CGI, CLI + APC, czy FastCGI(mod_fcgid) ?

 

Trzecia rzecz - z tego co wiem i co pisze help do DA, APC działa wyłącznie z PHP CLI i nie zadziała poprawnie z CGI/FastCGI, ale czasem można natrafić w Google na jakieś opisy takich konfiguracji (bez DA) - czy faktycznie da się coś takiego zrobić ?

 

Ogólnie rzecz biorąc chciałbym mieć możliwie najwydajniejsze rozwiązanie przy zachowaniu w miarę sensownego poziomu bezpieczeństwa

Edytowano przez matzumi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć CLI to dorzuć sobie mod ruid i będzie po problemie z chmodami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mod_ruid to prehistoryczny prefork.

W apachu 2.4.x domyslnie jest juz event, ktory byl eksperymentalnie w 2.2.x

Juz lepiej mod_ruid2 ale nie wiem jak wspoldziala z cli.

Kloxo ma opcje mod_riud2 za pomoca jednego klikniecia. Tam mozesz potestowac.

Edytowano przez kamilel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Z DA spokojnie możesz zrobić apache2.4 + fcgid i z przodu postawić jeszcze varnisha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli apache 2.4.x to php-fpm przeciez jest w nim juz pelna obsluga jak w nginx.

wiki.apache.org/httpd/PHP-FPM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

jasne, można forkować procesy dowolnie byle by był socket/port, jednak do DirectAdmin ciężej to zaimplementować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie porady, ostatecznie zdecydowałem się na PHP CLI + APC + mod_riud2, chyba najbardziej optymalne rozwiązanie i najlepiej współpracujące z DA. mod_riud2 działa bez zarzutu, o takim czymś właśnie marzyłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×