Skocz do zawartości
dekidna

Cpanel czy DirectAdmin ? Rozmyślanie na temat panelu do zarządzania kontem www

Polecane posty

Witam wszystkich

 

Od dłuższego czasu myślę już o założeniu hostingu www i myślę że za około 2 miesiące tak się stanie. Aktualnie jestem na poziomie zbierania informacji od nieznajomych.

 

Powtórze że mam zamiar założyć prostą i dobrą firmę zajmującą się jedynie hostingiem mniejszych i średnich serwisów internetowych. Usługi w których skład nie wchodzi wynajęcie vps-ów lub serwerów dedykowanych.

 

Moje pytanie dość ogólne, który panel dla usera, i oczywiście admina polecacie ? Od dawien dawna zawsze moje zaufanie trzymał Cpanel który cenowo jest wymagający o wiele bardziej od takiego DirectAdmina. Moją decyzję chciałbym podjąć birąc pod uwagę także system zarządzania klientem, gdzie do Cpanel-u o ile dobrze kojarze dołączany jest WHMCS.

 

Jeszcze jakiś czas temu przekonany byłem do Cpanelu i whmcs mimo ceny, lecz po przeczytaniu takich informacji, http://niebezpiecznik.pl/post/whmcs-hacked/ do mojej główy wbiło zwątpienie.

 

Nie wiem dlaczego Cpanel od początku mnie przekonywał, skoro oferuje podobne możliwości co DirectAdmin, może ja jako wzrokowiec brałem pod uwage bajerki ajaxowe jak i wyglad, czym Cpanel był od dawna nasiąknięty.

 

Nie mogę jedynie patrzeć jak Admin ale jak użytkownik który będzie korzystał z tych systemów. Liczy się łatwość i wygoda.

 

Poszukuje idealnego systemu, lecz co oczywiste, najbardziej zależy mi na niezawodności.

 

Jaki panel mi polecicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz idealnego, to niestety będziesz musiał sam taki napisać.

Ja polecam Directadmin. Wszystko działa, nie ma z nim problemów. Jest prosty. W niektórych miejscach aż za prosty i z tego tytułu są ograniczenia, ale coś za coś. Albo bierzemy prosty panel, który działa. Albo kobyłe, która ma 95875963495 funkcji/opcji, z których używamy 5 i w której zawsze coś się może sypnąć. Różne cuda już widziałem na cpanelu.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje DA. Wg mnie przejrzysty, nic nie brakuje i w dodtaku jest chyba szybszy od cPanel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

W Polsce dostaniesz odpowiedzi "bierz DA", pytałbyś w stanach to byś dostał "bierz CPanel" ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz idealnego, to niestety będziesz musiał sam taki napisać.

 

Dokładnie - kilka lat temu sami zastanawialiśmy się nad rozwiązaniem zewnętrznym i jeżeli masz czas/wiedzę/pieniądze - pisz swój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Bierz DA, cPanel fajny, kolorowy etc, ale od strony admina to można osiwieć i mówię to ja - osoba która jeszcze niedawno polecałaby wszystkim albo cPanel albo autorskie rozwiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA lepszy pod klienta, mniej guziczków, przejrzyste kategorie, prosty i przyjemny. Wiadomo im klient łatwiej coś sam znajdzie i zmieni tym mniej ticket'ów wyśle biggrin.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi ;)

 

Myślę że jednak wybiorę na start DirectAdmina a w przyszłości czy wprowadze Cpanel... zobaczymy.

 

W czasach kiedy to "niczego nie było w internecie", człowiek był zmuszony do napisania czegoś samodzielnie gdy chciał mieć. Ja osobiście obawiał bym się sam teraz pisać coś takiego, w obawie przed błędami/dziurami, które twórcy takiego DirectAdmina pewnie dawno mają za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CPanel jest drogi, jest przepakowany bajerami (za dużo tego wszystkiego) i obciąża serwer bardziej niż DA.

Zobacz sobie też ISP Manager - bardzo łatwy w obsłudze panel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci powiedział inaczej, DA oczywiście tani i intuicyjny jednak jeśli nie masz wystarczającej wiedzy z zakresu administracji serwerami musisz liczyć się z wieloma godzinami nauki. cPanel drogi i jak kokpit promu kosmicznego, ale większość rzeczy możesz zrobić "na klik" przez WHM.

 

Do cPanelu nie jest dołączony WHMCS to dwie zupełnie inne rzeczy, cPanel służy do zarządzania serwerem, a WHMCS to system CRM.

WHMCSa możesz podpiąć zarówno do DA jak i do CP oraz wielu innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie miał wiedzy oraz pewności co do tej wiedzy, to nie zabierał bym się za hosting.

Kiedś otrzymałem zadanie pozyskać kilku klientów na serwer www (stare dzieje), wtedy to nie działało na niezależnym serwerze dedykowanym lecz na jakimś Koncie typu reseller, i tam do samego cpanelu dodawali whmcs, to mnie zmyliło.

 

No własnie moje pytanie odnośnie cms-a zarządzania klientami. Które polecacie ? Zależy mi też na możliwości podczepienia szybkich płatności typu Dotpay.

 

Do whmcs znalazlem kiedys jakiegos moda(do dotpay), ktory gdzies na dysku pewnie leżakuje, ale jeszcze nie testowałem.

 

Kiedyś podczas administracji w directadmin, właściciel mówił mi że system zarządzania klientami do DirectAdmina dostaje się jakiś za darmo. Czy to prawda ? pytanie nieco leniwe z mojej strony bo sam moge to sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi też na możliwości podczepienia szybkich płatności typu Dotpay.

Odpuść sobie dotpay, od 3 miesięcy czekam na wypłatę środków, pani z BOKu za każdym razem mówi "jutro" i już powoli godzę się z tym, że są niewypłacalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×