Skocz do zawartości
SkeraPL

Testowy serwer VPS na własnym kompie.

Polecane posty

Witam, (jest to mój pierwszy post, więc jeżeli w złym dziale, to proszę o przeniesienie)

Mam taki problem, że chce kupić serwer VPS, ale nie za bardzo sie znam na linuxie, mimo prób nauczenia się dzięki VirtualBox. I tak wpadłem na pomysł aby postawic taki niby serwer VPS na własnym kompie dzięki VirtualBox i dajmy na to Ubuntu lub Debian aby sie podszkolić. I tu są schody, ponieważ instalacja systemu przeszła pomyślnie normalnie jestem w systemie i co mam zrobić aby móć połączyć się z takim systemem z poziomu mojego Win 7? Mam jego ip, mam Putty ale kiedy wpisuje IP tego wirtualnego kompa to każe mi podać nazwę użytkowanika, podaje, każe podać hasło, podaję i wyskakuje żebym znowu podał hasło. Nie wiem czemu, może mam zaintalować na tym wirtualnym systemie jakis program? A może po prostu jakiś błąd podczas podawania danych połączenia zrobiłem?

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Więc tak...

 

1) Jaka jest to nazwa użytkownika? Czy nie przypadkiem root? Jeśli tak, to prawdopodobnie będziesz musiał jeszcze zmienić ustawienia sshd.

 

2) To już trochę obok tematu - ustawiłeś kartę sieciową na mostkowaną? na NAT niekoniecznie będziesz w stanie się połączyć z wirtualką z hosta (przynajmniej ja nie mogłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Logujesz się przez Putty do serwera na VirtualBox tak ? jaki login podajesz i jaki to system ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W virtualboxie masz przecież konsolę systemu już, więc nie musisz łączyć się przez putty. Przez putty łączysz się aby właśnie mieć dostęp do konsoli, ten dostęp masz już w oknie zwirtualizowanego systemu w virtualboxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

samu 1: Podaje i root i taka co wybrałem jako domyślną przy instalacji.

2: Chyba wyszukuje go, ponieważ kiedy wpisze inne ip to wyskakuje błąd, a kiedy to co sprawdziłem i jest do tego wirtualnego systemu (zewnetrzne) to łączy się.

 

NetDC.pl

To co podałem wyżej, a system do Debian (chyba najnowszy) wcześniej miałem ubuntu, ale zanim sprawdziłem to połączenie przełączyłem się na Debiana, chyba spowrotem dam na Ubuntu, bo ma lepszy system graficznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu wirtualizowanego systemu zrobiłem nowe konto użytkownika o nazwie "test" i hasłu "test12" podczas próby zalogowania się przez Putty dalej to samo "Access danied" i każe ponownie wpisać hasło.

 

Jeżeli ktoś chce spróbować się połączyć to na ta chwile (mam zmienne ip) ip wirtualnej maszyny to: 178.37.129.63.

 

Własnie sprawdziłem, że ip maszyny wirtualnej i moje jest takie samo, czy to może mieć większe znaczenie? I jeżeli tak, to czy da się coś zrobić aby łączył się bezposirednio do Maszyny Wirtualnej, a nie do mojego zeczywistego kompa?

Edytowano przez SkeraPL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tym nowy, więc czy czymkolwiek będzie się to rózniło? I też chciałem sterowac systemem z VB z poziomu windy aby ni otwierac nie potrzebie okna VB i móc kopiować z windy do Putty a nie przepisywać do VB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. różni się tym że jak wyłączysz okno VB to wyłączysz serwer a jak wyłączysz okno putty to nie ;p a tak to praktycznie różnic nie ma;p

2. nie przepisuj nic bo tak się nic nie nauczysz;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy VirtualBoxie łączenie przez putty jest wygodniejsze (full screen i odpowiednia więcej wierszy i kolumn, ładnie działające auto kopiuj, wklej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to będę się bawić na VB, a zna może ktoś jakiś hosting, na którym jest czas testowy Servera VPS? Tak przynajmniej 2-3 dni? Za podanie z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli chodzi o logowanie na roota, to na dobry początek sprawdź czy w /etc/ssh/sshd_config masz:

 

PermitRootLogin yes

 

No chyba, że wystarczy Ci konsola VBoxa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;-)

Skombinowałem sobie komputer (2) i wgrałem na niego ubutu 11.04, po czym pobrałem jakieś aktualizacje 11.10 i już nie wiem po co, ale ciągnie mnie do zarządzania tym komputerem poprzez Putty, tylko kiedy wpisuje IP przydzielone przez router (192.168.1.2) to wyskakuje jakiś problem z połączeniem :/. Czy muszę pobrać Ubuntu Server aby móc bawić się w takie coś? Czy wystarczy, że coś tam wykombinuje? Pewnie trzeba jakiś program do takiego konsolowego podłączenie, ale jaki?

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak, nie wiem czy się zrozumieliśmy, czy to ja nie rozumiem, ale ja skołowałem sobie fizyczny komputer, na który zainstalowałem sobie ubuntu i teraz jak mam się do niego podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mogę się dowiedzieć gdzie to się znajduje :P? Bo 1 raz mam taka dokładniejszą styczność z Linux'em (codziennie pracuje na Win 7). Jak mam do tego katalogu (tak katalogu?) wejść?

 

Edit//

Aha, katalog na dysku gdzieś tam znalazłem :P Ale jest tylko plik ssh a nie sshd, jego uruchomić?

 

Edit2// Odpaliłem ten plik i od razu Putty się połączyło ;) Wielkie dzięki! Mam się skąd uczyć teraz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz w konsoli z poziomu root-a wpisać dokładnie komendę, którą podał zoompl. Jeżeli faktycznie nie zrozumiałeś co masz zrobić to najpierw kup sobie jakąś książkę albo poczytaj poradniki o podstawach obsługi Linuxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×