Skocz do zawartości

Polecane posty

Jakby by to nie był RAID, nie tłumaczy sytuacji:

 

 

 

A to by oznaczało, że musiałyby polecieć jednocześnie 2 serwery (i raczej obie macierze, bo nawet na backupowych powinien być RAID).

Hm... jeżeli to inne lokalizacje, to na jednoczesną awarię w grę wchodzi chyba tylko wojna atomowa... (a jakoś nic nie zauważyłem takiego za oknem biggrin.png)

Jak mzone to określił "serwer za kilkadziesiąt złotych" to można się spodziewać, że jakiś stary linuch na kompletnych rzęchu postawiony na strychu. Spalił się bo słonko przygrzało. Ciekawe co to za DC biggrin.png awaria taka, że pewnie ochrona się też czadem zatruła biggrin.png

 

ot taki żart smile.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy firma mzone robi kopie zapasowe? czy też oszczędza smile.png

Chuck, te Twoje żarty są co najmniej nie na miejscu. Wykonujemy 3 niezależne kopie dla każdego serwera (shared), niestety jest to cholernie kosztowne i przywrócenie kopii zapasowej dla klienta tzw. na żądanie jest u nas płatne. Kopia taka u nas jak i pewnie w innych firmach jest tylko i wyłącznie do naszej dyspozycji, nie zaś dla klienta. Klient ma możliwość wykonania takiej samej kopii z panelu klienta i nikt nie będzie ponosił odpowiedzialności za lenistwo klienta.

 

 

Hm... jeżeli to inne lokalizacje, to na jednoczesną awarię w grę wchodzi chyba tylko wojna atomowa... (a jakoś nic nie zauważyłem takiego za oknem biggrin.png)

Niestety tu już powinna się odnieść do tego zainteresowana firma, nie znam ich infrastruktury i nie zamierzam bronić, jednak faktem jest, że to klient powinien mieć świeżą kopie plików. Awarie dysków mogą się zdarzyć wszędzie, na to nie ma mocnych, można tylko zminimalizować ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netmark ma nawet taki wpis w regulaminie, wiele razy powtarza się na forum, że nikt nie będzie pilnował kogoś kopii zapasowych za kilkadziesiąt złotych rocznie. Ceny hostingu są w tej chwili tak niskie, że ustawienie RAID10 i do tego kopii na zewnętrznym serwerze jest bardzo kosztowne (czego niestety nie rozumieją potencjalni klienci).

 

Dla zapominalskich osób/webmasterów zawsze są dyspozycji ludzie/firmy zajmujące się administracją i wystarczy im zlecić takie zadanie pilnowania kopii zapasowych serwisu, niestety taka usługa kosztuje jak wszystko.

 

 

idąc tym tokiem rozumiem, że kupując u was np. pakiet MZ ONE za 60 zł/rok - mogę stracić swoje dane, bo jak będzie awaria to napiszecie "sory, ale padły nam 2 dyski i wszystkie dane poszły w c***) trzeba było sobie robić kopię to by nic się nie stało.

 

ALE DO cholery chyba za coś płacę tak ? To leży w kwestii firmy aby dbała o bezpieczeństwo, a nie jak coś się stanie to wystarczy napisać trzeba było robić kopię... a co jak kogoś strona zajmuje 40GB i posiada w domu łącze 1mb - zassanie takie bekapu to jakiś tydzień czasu.......

 

zaraz pewnie napiszecie jak chcesz uptime 99,9999999 i backup raz na 24h to zapłać 99999zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chuck, te Twoje żarty są co najmniej nie na miejscu. Wykonujemy 3 niezależne kopie dla każdego serwera (shared), niestety jest to cholernie kosztowne i przywrócenie kopii zapasowej dla klienta tzw. na żądanie jest u nas płatne. Kopia taka u nas jak i pewnie w innych firmach jest tylko i wyłącznie do naszej dyspozycji, nie zaś dla klienta. Klient ma możliwość wykonania takiej samej kopii z panelu klienta i nikt nie będzie ponosił odpowiedzialności za lenistwo klienta.

 

 

Niestety tu już powinna się odnieść do tego zainteresowana firma, nie znam ich infrastruktury i nie zamierzam bronić, jednak faktem jest, że to klient powinien mieć świeżą kopie plików. Awarie dysków mogą się zdarzyć wszędzie, na to nie ma mocnych, można tylko zminimalizować ryzyko.

mzone nie obrażaj się, pojechałeś trochę po klientach, którzy nie robią kopii. Ja swoje kopie mam ale ten tekst mnie dotknął bo to mój wątek i stąd takie głupkowate żarty z polityki backupów. Nie mam nic do firmy mzone, żeby nie było :) Jestem tylko ciut poirytowany, że to tak długo trwa i że w ogóle ta sytuacja ma miejsce. Brak komunikatów ze strony usługodawcy też jest irytujący. Jak już wspominałem, przenoszę dane 'ze swoich kopii' na inny serwer. Zaufanie do firmy to podstawa w tej branży. Wybrałem kiedyś netmark, bo miał tutaj na webhostingtalk dobre opinie i cena była atrakcyjna. Swoją drogą to w ofercie serwerów powinien się pojawić dodatkowy wiersz w tabelce w okolicy ceny: Kopie zapasowe => "nie licz na nas".

Obecnie sytuacja przy tej awarii wygląda tak, że co jakiś czas pojawiają się nowe dane na ftp. Ostatnio wróciła struktura folderów, niestety puste. Ale to już jeden kit. Współpraca z tą firmą dobiega końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idąc tym tokiem rozumiem, że kupując u was np. pakiet MZ ONE za 60 zł/rok - mogę stracić swoje dane, bo jak będzie awaria to napiszecie "sory, ale padły nam 2 dyski i wszystkie dane poszły w c***) trzeba było sobie robić kopię to by nic się nie stało.

 

Nie stracisz danych, przecież napisałem, że są wykonywane 3 niezależne kopie na serwerze backupowym.

 

Jak będzie awaria to kopie zostaną przywrócone z serwera backupowego, po to został stworzony. Druga sprawa, jeśli wymagasz to zapłać, nie 60 złotych na rok a powiedzmy 720 złotych. Wtedy będziesz miał więcej możliwości. Od razu uprzedzę Twoje pytanie, dlaczego 3 kopie a nie np. jedna?. Jedna kopia może zostać nadpisana np. przy 24h backupie, jeśli masz 3 kopie to każda kopia nadpisuje się w niezależnym terminie, np co 7 dni i 30 dni. Wtedy masz zawsze jakąś starszą kopię do wykorzystania. Dla serwerów PRO są tworzone kopie na dwóch niezależnych serwerach, więc masz jeszcze większe bezpieczeństwo, jednak to są już drogie pakiety. Te serwery są przeważnie zakupywane jednak przez firmy, w końcu każdy chce mieć jak najtaniej, a najlepiej full wypas za darmo.

 

zaraz pewnie napiszecie jak chcesz uptime 99,9999999 i backup raz na 24h to zapłać 99999zł

Przecież tego nie napisałem, ale nie liczcie, że ktoś będzie Wam robił kopie co 24h na serwerze który kosztuje 30 złotych na rok. Płacisz mniej masz mniej gadżetów, jak w samochodzie, albo Syrenka albo Mercedes, różnica tylko w cenie?

 

 

Jestem tylko ciut poirytowany, że to tak długo trwa i że w ogóle ta sytuacja ma miejsce.

Dokładnie to rozumiem Chuck...

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie stracisz danych, przecież napisałem, że są wykonywane 3 niezależne kopie na serwerze backupowym.

 

Jak będzie awaria to kopie zostaną przywrócone z serwera backupowego, po to został stworzony. Druga sprawa, jeśli wymagasz to zapłać, nie 60 złotych na rok a powiedzmy 720 złotych. Wtedy będziesz miał więcej możliwości. Od razu uprzedzę Twoje pytanie, dlaczego 3 kopie a nie np. jedna?. Jedna kopia może zostać nadpisana np. przy 24h backupie, jeśli masz 3 kopie to każda kopia nadpisuje się w niezależnym terminie, np co 7 dni i 30 dni. Wtedy masz zawsze jakąś starszą kopię do wykorzystania. Dla serwerów PRO są tworzone kopie na dwóch niezależnych serwerach, więc masz jeszcze większe bezpieczeństwo, jednak to są już drogie pakiety. Te serwery są przeważnie zakupywane jednak przez firmy, w końcu każdy chce mieć jak najtaniej, a najlepiej full wypas za darmo.

 

 

Przecież tego nie napisałem, ale nie liczcie, że ktoś będzie Wam robił kopie co 24h na serwerze który kosztuje 30 złotych na rok. Płacisz mniej masz mniej gadżetów, jak w samochodzie, albo Syrenka albo Mercedes, różnica tylko w cenie?

 

 

Dokładnie to rozumiem Chuck...

 

 

no i o taką odpowiedź mi chodziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie stracisz danych, przecież napisałem, że są wykonywane 3 niezależne kopie na serwerze backupowym.

 

Jak będzie awaria to kopie zostaną przywrócone z serwera backupowego, po to został stworzony. Druga sprawa, jeśli wymagasz to zapłać, nie 60 złotych na rok a powiedzmy 720 złotych. Wtedy będziesz miał więcej możliwości. Od razu uprzedzę Twoje pytanie, dlaczego 3 kopie a nie np. jedna?. Jedna kopia może zostać nadpisana np. przy 24h backupie, jeśli masz 3 kopie to każda kopia nadpisuje się w niezależnym terminie, np co 7 dni i 30 dni. Wtedy masz zawsze jakąś starszą kopię do wykorzystania. Dla serwerów PRO są tworzone kopie na dwóch niezależnych serwerach, więc masz jeszcze większe bezpieczeństwo, jednak to są już drogie pakiety. Te serwery są przeważnie zakupywane jednak przez firmy, w końcu każdy chce mieć jak najtaniej, a najlepiej full wypas za darmo.

 

 

Przecież tego nie napisałem, ale nie liczcie, że ktoś będzie Wam robił kopie co 24h na serwerze który kosztuje 30 złotych na rok. Płacisz mniej masz mniej gadżetów, jak w samochodzie, albo Syrenka albo Mercedes, różnica tylko w cenie?

 

 

Dokładnie to rozumiem Chuck...

 

No właśnie tak to powinno wyglądać, wtedy klient czuje się bezpieczniej. Ale jak nie ma kopii nawet tych tygodniowych i 30 dniowych na serwerze za 140netto (nie jakies 30zl) zresztą pewnie i tak na jednej maszynie to wszystko jest tylko inna powierzchnia na subkonto. To o czym tu rozmawiamy. Każdy serwer powinien być zabezpieczony. W moim przypadku widać, że kopie plików i poczty wykonywano raz na 6mcy? jedynie baza miała aktualny backup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj chyba nie rozumie wypowiedzi Pana Irka. Zapewne chodzi o to, że przy awarii z ich winy backup jest przywracany za darmo, a utrata danych z winy klienta jest przywracana za opłatą. Jeżeli coś sam popsułeś to dlaczego mzone ma poświęcać czas, wyszukiwać backupa dla danego serwera i przywracać? Jest to dla nich dodatkowa robota i strata czasu, jednak jeżeli oni coś "popsują" przywracają za darmo i jest to naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj chyba nie rozumie wypowiedzi Pana Irka. Zapewne chodzi o to, że przy awarii z ich winy backup jest przywracany za darmo, a utrata danych z winy klienta jest przywracana za opłatą. Jeżeli coś sam popsułeś to dlaczego mzone ma poświęcać czas, wyszukiwać backupa dla danego serwera i przywracać? Jest to dla nich dodatkowa robota i strata czasu, jednak jeżeli oni coś "popsują" przywracają za darmo i jest to naturalne.

Dokładnie, ale nie można winić innych za to, jest to wyłącznie wina mojej gramatyki.

Niestety im dłużej mieszkam na wyspach tym gorzej mi się pisze po polsku.

 

Jednak dokładnie o to chodziło, dzięki Groszeq.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaraz pewnie napiszecie jak chcesz uptime 99,9999999 i backup raz na 24h to zapłać 99999zł

Dokładnie tak.

 

Nie stracisz danych, przecież napisałem, że są wykonywane 3 niezależne kopie na serwerze backupowym.

 

[...]Jedna kopia może zostać nadpisana np. przy 24h backupie, jeśli masz 3 kopie to każda kopia nadpisuje się w niezależnym terminie, np co 7 dni i 30 dni. Wtedy masz zawsze jakąś starszą kopię do wykorzystania.

Niezalezne? :)

Jakby były niezależne, to by były na różnych maszynach. Dalej nie rozwiązuje to problemu padu całej maszyny.

Trzeba zawsze brać pod uwagę możliwość uszkodzenia dysków, rozpięcia się macierzy w przypadku raid 1. Niedawno miałem u klienta taki przypadek, że padł dysk.. i co teraz.. No nic. Wszystko podobno działało w R1, to odpalamy z drugiego dysku. I co tam widzimy? Zawartość serwera z 2009/2010 roku. Nie zauważyli, że rozpieła się macierz. Backupu oczywiście nie było, bo twierdzili, że raid 1 jest backupem ;) Coś tam odzyskali ze swoich komputerów, ale sporo kilkuletniej pracy poszło...

 

U mnie kopie kont są przechowywane na kilku terabajtowej macierzy z dyskami w raid 5. A i tak człowiek nigdy nie ma pewności czy coś się z tą macierzą nie stanie. IMO i tak jest bezpieczniej niż na raid 1.

 

Dlatego już Regdos wspomniał.. temat wałkowany 985495 razy. Umiesz liczyć, licz na siebie. Chociażby kupując płytkę CD/DVD-RW i robiąc na nią co jakiś czas kopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby były niezależne, to by były na różnych maszynach.

A u nas nie są na niezależnych maszynach?, Ty zawsze coś palniesz, albo to robisz specjalnie ...

 

Tak, abyś przeczytał:

MZONE TRZYMA KOPIE ZAPASOWE KLIENTÓW NA NIEZALEŻNYCH MASZYNACH FIZYCZNYCH

 

 

Dalej nie rozwiązuje to problemu padu całej maszyny.

Oczywiście, że nie, nie ma idealnego rozwiązania.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u nas nie są na niezależnych maszynach?, Ty zawsze coś palniesz, albo to robisz specjalnie ...

MZONE TRZYMA KOPIE ZAPASOWE KLIENTÓW NA NIEZALEŻNYCH MASZYNACH FIZYCZNYCH

Ty też coś palniesz, albo robisz to specjalnie. Nie zakwestionowałem tego, że trzymasz backup na innej maszynie fizycznej. Tylko 3 niezależne backupy. Jako by nazwa wskazywała, że są na 3 różnych maszynach.

Faktycznie, im dłużej w UK, tym większy problem z czytaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje właśnie że zakwestionowałeś.

 

Są 3 kopie dla każdego konta shared na osobnej maszynie backupowej, teraz chyba wszystko jasne.

Dodatkowo dla PRO jest druga maszyna backupowa.

 

Tak przy okazji, to nie jest temat o mzone ...

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Niestety tu już powinna się odnieść do tego zainteresowana firma, nie znam ich infrastruktury i nie zamierzam bronić, jednak faktem jest, że to klient powinien mieć świeżą kopie plików. Awarie dysków mogą się zdarzyć wszędzie, na to nie ma mocnych, można tylko zminimalizować ryzyko.

 

Fakt, awarie się zdarzają. Ale istnieje coś takiego jak regulaminy, czy też SLA. Nie będę cytował tutaj całego postu, ale znam kilka firm, które po podobnych cenach oferują większe możliwości, częstszy backup i możliwość dostępu do niego bez konieczności kontaktu z hostingiem.

 

Czy jest to aż takie drogie... nie wiem... Wiem natomiast, że w OVH mam konto wirtualne (tak, OVH, dużo rzeczy tam nie ma, ale są i takie, których nie ma gdzie indziej na wirtualach) i gdyby je na maxa zapchać, to razem z backupami moje konto zajmowałoby prawie 700 GB... a to w cenie niższej niż połowa tego, co wymieniłeś.

 

Nie mam na celu stwierdzić, że klient nie powinien robić kopii, bo mimo wszystko powinien. Zdarzają się dziwne rzeczy. Moim zdaniem jednak bronisz ich, a tu nie ma miejsca na obronę, bo inne firmy pokazują, że mimo wszystko da się to sensownie zrealizować. No chyba że prezentujesz równie niski poziom usług (mam nadzieję, że nie, teraz nie korzystam, ale gdy korzystałem z Mzone, to było ok).

Edytowano przez lukasamd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia nie była by obiektywna odnośnie naszych usług, jednak bardzo cenimy sobie komentarze naszych klientów.

 

Nie bronię tej firmy, większość firm traktuje kopie zapasowe jako najważniejszą część działalności usług hostingowych. Moim zdaniem bez takich kopii nie można prowadzić firmy, więc ciężko mi zrozumieć, że nie wykonywali chociażby jednej kopii na miesiąc dla całego serwera.

 

Tu musimy poczekać na odpowiedź firmy, o ile w ogóle będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Moim zdaniem jednak bronisz ich, a tu nie ma miejsca na obronę, bo inne firmy pokazują, że mimo wszystko da się to sensownie zrealizować. No chyba że prezentujesz równie niski poziom usług (mam nadzieję, że nie, teraz nie korzystam, ale gdy korzystałem z Mzone, to było ok).

Nie bronił ich tylko chciał wytłumaczyć skąd się na ogół biorą problemy w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając już 3 stronę tej polemiki to chyba zmierza do stwierdzenia kto ma dłuższego , wpadki się zdarzają awarie też, klienta nie interesuje czy ma kopie na 1 czy na 100 maszynach. Oczekuje opłacając konto iż jego dane będą na tyle bezpieczne aby przywrócić działanie do czasu sprzed awarii. Bo jak wiadomo nie uniknie się awarii można tylko zminimalizować ryzyko ich wystąpienia ( monitorując serwery i dyski ) i robiąc kopie ( sprawdzając ich integralność ). Każdy czytając to wszystko chyba dziś usiądzie i choć minute pomyśli o swojej kopii lub kopii klientów danych czy wszystko jest ok. To taki offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy czytając to wszystko chyba dziś usiądzie i choć minute pomyśli o swojej kopii lub kopii klientów danych czy wszystko jest ok.

Jeszcze dodaj, że wierzysz w garbate chomiki ;) Niektórych rzeczy nie przeskoczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie wierzę w zapewnienia firm o backupach i robie je zawsze samemu na conajmniej kilka lokacji. Można sobie kupić chociażby kilka serwerów kimsufi i tam trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×