Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nalesnik

Centos + kloxo - kilka problemow w konfiguracji

Polecane posty

uff, od rana mam pewne problemy z konfiguracja vpsa, dlatego licze na mala pomoc z Waszej strony.

 

1. w ovh przekierowalem domene na ip serwera (pole a). domena wskazuje poprawny adres.

2. utworzylem nowego klienta w kloxo a nastepnie tworze subdomeny, konta pocztowe i ftp. Wszystko sie ladnie dodaje i w teorii powinno dzialac, jednak tak nie jest:

a) nie moge zalogowac sie na ftp utworzonym kontem ftp (konto glowne serwera sie loguje) - w logach mam "brak takiego uzytkownika"

b)nie dzialaja subdomeny - "Nie odnaleziono serwera", w logach nie mam nic, chyba apache nawet tego nie lyka

c) dla konta pcoztowego nie dziala nawet http://webmail.moja-glowna-domena.pl

d)poczta tez nie dziala - w logach "brak takiego konta pocztowego"

 

ktos mi wytlumaczy co zrobilem zle ?

 

Dla pewnosci przeszukalem googla i youtuba, przelecialem tutoriale i wszedzie robili tak jak ja.

 

//

moge dodac, ze:

mod_php zmienilem na suphp

dzialam na centosie 6 zaktualizowanym z 5 jest 5.8 final

 

//

nie bardzo rozumiem jeden moment konfiguracji kloxo. Przed dodaniem klienta/resseller trzeba utworzyc "DNS Template" wiec ja mam takie wpisy:

DNS Template Name: Primary

Web ip i mail ip: ip serwera

Primary DNS: ns1.moja-glowna-domena.pl

Secondary DNS: ns2.moja-glowna-domena.pl

 

nie bardzo wiem dlaczego tak wpisalem i czy w tym nie jest problem. przeciez domene przekierowalem tylko na swoj serwer ?

Edytowano przez nalesnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu, że podniosłeś wersję CentOS z 5 na 6... Na stronie CentOS pisali, że zalecają świeżą instalację, bo po update z 5 na 6 mogą być problemy... A co do tego, że kloxo niebardzo chce chodzić (bo z tego co piszesz kompletnie nic nie działa) pozwolę sobie zacytować dokumentację kloxo:

 

 

A dedicated or virtual server running CentOS or Red Hat EL 5.x. CentOS 6.x is not currently supported.

 

I nawet jak Ci się uda rozwiązać te problemy i jakoś to wszystko będzie działać, to będzie to niezła proteza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko ze nie dzialalo i na wersji 5, dlatego zdecydowalem sie na update.

Poza tym sama strona kloxo nie jest chyba czesto aktualizaowana wiec nie wiem czy nadal nie jest kompatybilne z 6.

 

//

wroc, wersja centosa na tym serwerze to 5.8

Edytowano przez nalesnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kloxo ma swój serwer DNS. Żeby móc na nim tworzyć subdomeny etc, musisz przekierować na niego NSy Twojej domeny a nie rekord A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, wylaczylem binda.

W tkaim razie mozesz mi powiedziec co dokladnie zrobic ?

 

Rozumiem, ze w ovh mam ustawic dnsy na serwery ovh, pole a ustawic na ovh a w glue registry utworzyc nsy wskazujac adres vps'a ?

Edytowano przez nalesnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włącz binda, w panelu u rejestratora domeny skieruj ją na swój serwer z kloxo (NS). W kloxo załóż domenę (upewnij się, że wpisy są takie same jak u rejestratora - tzn, jeśli podałeś u rejestratora ns1.domena.pl to w kloxo ma być odpowiednio ns1.domena.pl). Jak już się dnsy odświerzą, to możesz próbować zakładać subdomeny. Generalnie sprawdź z innego serwera za pomocą dig, host, nslookup czy co tam lubisz, czy już wszystko jest ok. Jeśli przekierujesz poprawnie domenę i potworzysz subdomeny i dalej nie będzie chciało działać to co potrzebujesz, to poszukamy rozwiązania, ale póki co załatw sprawę DNSów. Jak chcesz to podaj nazwę domeny i ip nowego serwera jak ustawisz, to zweryfikuję czy jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w panelu u rejestratora domeny skieruj ją na swój serwer z kloxo (NS)

tu pytanie- to nie ma byc przekierowanie przez pole a, to czy mam wpisac dnsy -> kierujac na ip:

ns1.moja-glowna-domena.pl xxx.xxx.xxx.xx

czy uzyc tej opcji glue registry ?

 

//

ok, ustawilem w ovh serwery dns: na ns1.domena.pl i ns2.domena.pl -oba kieruja na ip vpsa.

w kloxo tez ustawilem ns1.domena.pl i ns2.domena.pl

Czekam teraz na rozpropagowanie...

Edytowano przez nalesnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo kierujesz do NSy do siebie i masz u siebie serwer DNS i zarządzasz domenami. Albo kierujesz rekord A i tworzysz subdomeny (rozumię, że teraz DNS jest u rejestratora domeny) i każdej z nich rekord A kierujesz na serwer... Do tego MX, TXT. Więc skieruj najlepiej NS, bo i tak binda masz i u siebie będziesz zarządzać domeną... Powiem szczerze, że nie rozumię czego nie rozumiesz, bo już prościej napisać nie umię;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm,

domena: teastudio.pl

powinna wskazywac na serwer: 192.166.219.67

 

nsy sie zaktualizowaly, jednak utworzona subdomena (test.teastudio.pl) nie chce dzialac.

Konta pcoztowe tez nie- jak wysylam z gmaila na swoja domene to odrzuca- jak wysle maila z konsoli vps to mail dochodzi.

 

prosze o dalsze rady. chce to skonfigurowac i zobaczyc gdzie popelnilem blad.

 

//

poprawka - nsy jeszcze sie nie zaktualizowaly :(

Edytowano przez nalesnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Platform Support

CentOS 5 Stable (32Bit)

RHEL 5: Stable (32Bit)

 

Kloxo nie zainstalujesz na centos 6

 

Suphp po update php z centalt nie dziala, jedynie mod_php.

Na forum lxcenter jest opisany trik aby suphp znów działało.

Zainteresuj się forkiem Kloxo, w którym nie ma tego problemu, a dodatkowo jest nginx-proxy

 

Po dodaniu subdomeny apache nie restartnął sie.

service httpd restart

Jeśli to nie pomoże użyj

/script/fixweb
Edytowano przez kamilel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dnsy juz sie zaktualizowaly.

i niesttey domena zaczela wskazywac serwery ovh - z pola a. Wiec cos skoncilem ?

 

//

wyczytalem ze jednk powinienem uzyc glue registry i tam dodac dnsy w ovh. Teraz jak to robie dostaje blad:

Musisz wpisać do strefy DNS na serwerze DNS obsługującym domenę przynajmniej pole 'A' dla hosta ns1.teastudio.pl, aby go zarejestrować u operatorów

 

czyli wychodzi, ze nawet domene w kloxo mam zle skonfigurowana ?

to jest konfiguracja domeny dla klienta:

http://www.fotosik.p...c7611145c6.html

a to dla dns templates

http://www.fotosik.p...a3953fad35.html

 

//

doczytalem dokladniej (http://pomoc.ovh.pl/TworzenieHosta), ze mam:

1. ustawic w ovh dnsy skierowane na ovh.pl

2. w polu a wpisac adres swojego vps'a

3.odczekac 24h i potem w ovh uzyc glue registry w celu stworzenia wlasnych ns'ow

 

czy mam racje bo im dluzej nad tym siedze tym staje sie glupszy ?

Edytowano przez nalesnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie korzystanie z DNS na tej samej maszynie, na której działa strona. Skorzystaj z innego DNS, np. freedns.42.pl i ustaw rekord A na IP VPS'a + wildcard. Wtedy zadziałają Ci wszelkie subdomeny jakie ustawisz w Kloxo. Sam tak robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

normalnie jestem juz glupi, bardzo prosze o pomoc osobe ktora juz konfigurowala domene kupiona w ovh.pl ...

 

narazie mam tak:

1.domena w ovh, w polu a ma ustawione ip serwera vps (nie w ovh).

Odczekalem juz 24h od zmiany.

Ustawilem dnsy na serwery ovh.

 

2. w kloxo na vpsie dodalem "dns tempalte"

 

Teraz z tego co czytalem musze utworzyc wlasne nsy w ovh przez glue registry. czyli tworze ns1.teastudio.pl i wpisuje ip vpsa. Wtedy dostaje blad:

Musisz wpisać do strefy DNS na serwerze DNS obsługującym domenę przynajmniej pole 'A' dla hosta ns1.teastudio.pl, aby go zarejestrować u operatorów

 

czyli co mam zrobic ? pole a:

teastudio.pl -> a -> ip vpsa

ns1.teastudio.pl -> a -> ip vpsa

ns2.teastudio.pl -> a -> ip vpsa

 

dodalem w kloxo w ustawieniach dns templates, ale chyba zle mysle.

 

analiza dnsow:

http://intodns.com/teastudio.pl

 

 

ps. prosze nie pisac zebym sobie odpuscil bo chce sie wreszcie tego nauczyc !

Edytowano przez nalesnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz to wyjaśnione w tutorialu więc nie rozumiem w czym problem.

ns1 A - 123.111.111.111

ns2 A - 123.333.333.333

- NS - ns1.mydomain.com

- NS - ns2.mydomain.com

 

Dla Ciebie to powinno wyglądać tak:

 

ns1 A - 192.166.219.67

ns2 A - 192.166.219.67

- NS - ns1.teastudio.pl

- NS - ns2.teastudio.pl

 

A wg intodns Twoja domena wskazuje na

 

ns19.ovh.net. ['213.251.128.139'] (NO GLUE) [TTL=86400]

 

dns19.ovh.net. ['213.251.188.139'] (NO GLUE) [TTL=86400]

Edytowano przez kamilel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wskazuje bo w ovh ustawilem dns na ovh - a nastepnie chcialem utworzy wlasne host przez "glue registry"

wiec nie wiem juz z czego mam korzystac przypisujac domene do serwera.

Edytowano przez nalesnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie wszystko juz skonfigurowac.

Problemy z funkcjonowaniem poczty, subdomen zniknely w momencie poprawnego przekierowania domeny glownej.

 

Dla potomnych, ktorzy bede miec podobny problem a opisy dostepne w sieci beda dla nich niezrozumiale:

 

Zakladam ze mamy wykupiona domene w ovh (w przypadku innych serwerow bedzie jednak podobnie).

1. po zalogowaniu do menadzera ovh, wwybieramy domene i sekcje "domeny i dns".

2. wchodzimy do "Serwery DNS" - tam ustawiamy serwery dns, do ktorych przypisana jest domyslnie domena. Jesli ich jeszcze nie znamy - mozemy je poznac najlatwiej przez opcje "strefa dns" gdzie pierwsze 2rekordy na liscie to wlsnaie nasze dnsy.

Kopiujemy je i wklejamy do "Serwery dns".

3. czekamy do 24h (u mnie zadzialaly po 2h)

4.sprawdzamy np. na http://whois.domaintools.com czy nasza domena ma juz zaktualizowane dnsy

5. jesli tak to wchodzimy znowu do menadzera ovh do "strefa dns" - tam ustawiamy dwa "rekordy a" dla naszych ns'ow.

W moim przypadku ns1.domena.pl i ns2.domena.pl - tym razem jako ip podajemy juz ip naszego serwera vps.

6.dodatkowo zmienilem jeszcze pole "a" domeny -przypisalem mu adres ip serwera vps.

7. po odczekaniu ok 24h (u mnie 4h) mozemy przejsc do punktu 8

8. jesli po pingowaniu ns1.domena.pl poakze nam sie ip naszego vps mozemy utworzyc juz hosty ns. logujemy sie do ovh, wybieramy "glue registry" i tworzymy nasze ns'y (ns1. domena.pl, ns2.domena.pl) kierujac je na nasze ip vpsa

9. Po kilku minutach (u mnie 15min) dostajemy maila od ovh ze hosty zostaly utworzone. Mozemy je teraz przypisac do domeny. Wchodzimy do menadzera, wybieramy "Serwery DNS" i usuwamy te dnsy ovh a w ich miejsce wstawiamy te nasze - kierujac na ip vpsa

10. po kilku godzinach powinno wszystko smigac smile.png

 

 

zakladam ze na vpsie -domena jest juz skonfigurowana.

Ja narazie uzywam tylko jednego adresu ip dla obu ns'ow - i dziala.

Edytowano przez nalesnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×