Skocz do zawartości
dan

SpamHaus - mój ip w puli zablokowanych adresów, ile trwa usunięcie?

Polecane posty

Witam,

 

http://www.spamhaus.org/sbl/query/SBL142345 to mi się trafił ip pośrodku. Pisałem do spamhausa ale odpisali, że pracują z właścicielem puli nad usunięciem i tyle.

 

Z doświadczeń wiecie ile to może trwać?

 

Jest jakaś opcja usunięcia mojego ip szybciej? Czy muszę czekać aż całość wyjaśnią?

 

Część mail kleientów nie dochodzi i się robi nieprzyjemnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Zazwyczaj po ręcznej prośbie o usunięcie (przez ich stronę) trwało to dzień, góra dwa. Ale jak jest większa pula, to ciężko stwierdzić, ale pewnie po wyjaśnieniu i zablokowaniu przyczyny spamu powinni puścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam to samo od wczoraj część maili jest odrzucana :-/ Jak wogole można zablokować tak dużą pulę adresów nie profesjonalne działania ma ten Spamhaus :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi spamhaus odpisał, że Iwacom ignorował zgłoszenia abuse - stąd siedli na całą pulę... Tylko kurde ja zbieram od klientów za nie swoje...

Edytowano przez dan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo od wczoraj część maili jest odrzucana :-/ Jak wogole można zablokować tak dużą pulę adresów nie profesjonalne działania ma ten Spamhaus :/

Czemu nieprofesjonalne?

Nieprofesjonalne to jest działanie operatorów, którzy zlewają abuse. Wtedy nie ma co się dziwić, że IP wleciało na RBL. Jest zgłoszenie, to trzeba reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu nieprofesjonalne?

Nieprofesjonalne to jest działanie operatorów, którzy zlewają abuse. Wtedy nie ma co się dziwić, że IP wleciało na RBL. Jest zgłoszenie, to trzeba reagować.

 

Nieprofesjonalne bo jestem w tej puli i mam z tego powodu nieprzyjemnosci ze strony klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem gdzie tu wina Spamhausa. Czasem bywa restrykcyjny, ale pomyśl co byś miał na skrzynce bez RBLi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem gdzie tu wina Spamhausa. Czasem bywa restrykcyjny, ale pomyśl co byś miał na skrzynce bez RBLi.

 

Jak najbardziej RBL jest potrzebny ale po co od razu wrzucać cała pule adresów do niego nie mogę tego pojąć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...z tej puli korzystaja statnet, efuturo i ultimahost i pewnie inni.... dziwi mnie, ze sobie na cos takiego pozwolili bo na liscie z tinet nie ma zadnego innego cywilizowanego hostingu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×