Skocz do zawartości
abnegat

Za mało memory_limit-128M, na co zmienić?

Polecane posty

Witam.

Mam bardzo dobry i niezawodny hosting, pakiet Biuro-Extra w kei.pl. Wszystko jest cacy, limit dyskowy i transferu jest dla mnie nawet za duży, ale niestety memory_limit=128M to za mało. Brak pamięci nie zdarza się często, kilka razy w miesiącu przez parę sekund. Nie mogę przez to wygenerować pewnych potrzebnych list. I tu pytanie, jaki hosting da mi memory_limit ok. 200M i będzie tak niezawodny jak w/w kei.pl

Edytowano przez abnegat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może już czas na jakiś serwer VPS albo hosting dedykowany? Tam będziesz mógł sobie ustawiać parametry jakie potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może już czas na jakiś serwer VPS albo hosting dedykowany? Tam będziesz mógł sobie ustawiać parametry jakie potrzebujesz.

To nie te potrzeby. Obciążenie serwera mam na poziomie 2% referencyjnego (limit 5%), wystarczy mi 10GB a transferu to 3 - 5 GB/m-c. Jedynie co mi przeszkadza to za małe memory_limit i to też bardzo sporadycznie.

Do tej pory płacę 300zł/rocznie netto.

Edytowano przez abnegat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mogę ci polecić konto w biznes-host.pl. memory_limit ustawiony jest u nich na 256M.

Osobiście nie miałem u nich konta www, ale mam VPS - działa bardzo dobrze. Jest stabilny, szybki, wysoki uptime. Mają bardzo dobry support - praktycznie do godziny zawsze jest odpowiedź (a tak średnio to z 15 minut).

jeśli byś skorzystał z ich oferty to prosze użyj reflinka:

http://biznes-host.pl/hosting-www/Kszysiu

Pozdrawiam

Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki masz skrypt ? Może wystarczyłaby optymalizacja skryptu by nie potrzebował więcej niż 128MB ramu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Albo wystarczy napisać do nich, może coś nie tak? Każdemu się może zdarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to dość zaawansowana aplikacja genealogiczna. Zdecydowana większość wpisów u mnie dotyczy jednej miejscowości. Generowanie listy osób(ponad 5tys.) urodzonych lub zmarłych w tej miejscowości nie mieści się już w limicie pamięci. Konsultowałem to z autorami programu i podobno nic nie da się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że na wirtualnym hostingu trudno znaleźć coś z większym memory_limit, a w każdym razie nikt nie zgłosił oferty. Wobec tego wypróbuję chyba polecony przez forumowicza Kszysiu biznes-host.pl

Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

N tak, tylko z tego wpisu wynika, że nie miał u nich konta www, a ma vps-a gdzie moze sobie sam ustawić ten limit.

Skontaktuj się z supportem i dopytaj najpierw.

 

wejdz na stronę biznes-host.pl

później naciśnij czerwony przycisk "www" - na samej górze strony

potem zjedź na sam dół naciśnij duży napis "Kliknij aby zobaczyć szczegóły oferty"

zjedź do tabelki limity i ograniczenia

i co tam pisze?

memory_limit 256M

 

pozdrawiam

Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Prawdę mówiąc bardzo mało czytelny dostęp do tych opcji i jakoś tak zakamuflowany.

 

Ok, dzięki za opinie - pomyśle by to gdzieś widoczniej umieścić, bo faktycznie na dole moze tego nie widać.

 

Co do limitów u Nas - o wszystko idzie sie dogadać wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testuję biznes-host.pl ale i polecane przez dwóch forumowiczów progreso.pl. Zastanawia mnie tylko, dlaczego z samego Progreso nie było oferty. Czyżby był jakiś haczyk albo co? rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jakiś haczyk? Czy firma musi w każdym miejscu przedstawiać swoją ofertę? smile.png

Nie, oczywiście nie musi. W sąsiednich kilku wątkach jednak przedstawiciel zagościł, a u mnie nie. Smutno mi wacko.png

Inna sprawa, że z tym memory_limit to nie do końca wiem jak to jest w Progreso, albowiem w ich Bazie wiedzy jest napisane: "Maksymalny "twardy" limit to 200MB"

 

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy do nich napisać.

Hmm według phpinfo wskazuje 128 MB, natomiast mój skrypt wskazuje 256 MB

 

image.jpg

Też już się zorientowałem, że nie jest źle. Generowanie mojej testowej listy przy 128 MB na innych serwerach nie wychodziło a w Progreso po raz pierwszy udało mi się to zrobić. Nawiasem mówiąc w biznes-host przy 256 MB też nie wyszło (prawdopodobnie przekroczony limit czasu)

Na chwilę obecną faworytem jest właśnie Progreso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też już się zorientowałem, że nie jest źle. Generowanie mojej testowej listy przy 128 MB na innych serwerach nie wychodziło a w Progreso po raz pierwszy udało mi się to zrobić. Nawiasem mówiąc w biznes-host przy 256 MB też nie wyszło (prawdopodobnie przekroczony limit czasu)

Na chwilę obecną faworytem jest właśnie Progreso

 

daj mi znać na PW, podepne ci własne php.ini i zobaczymy czy będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

daj mi znać na PW, podepne ci własne php.ini i zobaczymy czy będzie ok.

Niestety problem jest jeszcze z pocztą - nie dochodzi do wszystkich odbiorców sad.png . Chyba wybiorę Progreso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety problem jest jeszcze z pocztą - nie dochodzi do wszystkich odbiorców

Najpierw przeanalizuj problem, bo tak będziesz skakał i skakał z firmy na firmę, aż się potkniesz ..

 

Na jakie serwery poczta nie dochodzi, jakiś komunikat zwrotny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przeanalizuj problem, bo tak będziesz skakał i skakał z firmy na firmę, aż się potkniesz ..

 

Na jakie serwery poczta nie dochodzi, jakiś komunikat zwrotny?

Ano właśnie analizuję. Testowałem - te same maile dochodzą do różnych odbiorców ale nie dochodzą do odbiorców w kei.pl. Zgłosiłem problem i otrzymałem odpowiedź z biznes-host, że to wina kei.pl. Nie znam się może na tym ale skoro wysyłam pocztę na gmail, wp.pl. onet.pl i parę innych i dochodzą a na kei.pl nie, to boję się, że po czasie okaże się, ze na inne serwery też nie dochodzi i się potknę.

A z tym skakaniem to trochę nie tak. Byłem właśnie w kei.pl dobrych kilka lat, chwaliłem sobie ale powstał problem z memory_limit i dlatego teraz spokojnie testuję inne firmy. Po to chyba jest okres testowy. Nic na siłę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie analizuję. Testowałem - te same maile dochodzą do różnych odbiorców ale nie dochodzą do odbiorców w kei.pl. Zgłosiłem problem i otrzymałem odpowiedź z biznes-host, że to wina kei.pl. Nie znam się może na tym ale skoro wysyłam pocztę na gmail, wp.pl. onet.pl i parę innych i dochodzą a na kei.pl nie, to boję się, że po czasie okaże się, ze na inne serwery też nie dochodzi i się potknę.

A z tym skakaniem to trochę nie tak. Byłem właśnie w kei.pl dobrych kilka lat, chwaliłem sobie ale powstał problem z memory_limit i dlatego teraz spokojnie testuję inne firmy. Po to chyba jest okres testowy. Nic na siłę :-)

 

nie łatwiej napisać to na bok niż tutaj?

Nikt nie jest nieomylny, ale skoro uważasz iż jest cos nie tak z naszej winy to pisz na bok - no chyba że jak Irek pisał - jak tylko jest problem to łatwiej ci zmienić firmę niz go rozwiązać pisząc na bok.

 

Tak więc czekam na kontakt na bok@biznes-host.pl.

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

abnegat@ Zapraszam Ciebie do przetestowania naszych serwerów: https://www.service....testowe/&step=0

Limit 256 MB na większości serwerów, jeśli na danym serwerze nie ma takiego limitu wystarczy napisać do działu technicznego.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie łatwiej napisać to na bok niż tutaj?

Nikt nie jest nieomylny, ale skoro uważasz iż jest cos nie tak z naszej winy to pisz na bok - no chyba że jak Irek pisał - jak tylko jest problem to łatwiej ci zmienić firmę niz go rozwiązać pisząc na bok.

Przepraszam, nie chcę tu wywoływać niepotrzebnych sporów ale prosze czytać uważnie co napisałem:

Zgłosiłem problem i otrzymałem odpowiedź z biznes-host, ...

Na marginesie - nigdzie nie sugerowałem, że łatwiej zmienić firmę. W firmie dotychczasowej jestem 4 lata i jeszcze jej nie zmieniłem. Szukam teraz lepszego rozwiązania dla mnie i dlatego testuję. W razie występowania problemu zgłaszam się do BOK-u i czekam na rozwiązanie. Jeśli o występujących problemach podczas testów mam tu nie pisać, to proszę administrację forum o zwrócenie mi uwagi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie chcę tu wywoływać niepotrzebnych sporów ale prosze czytać uważnie co napisałem:

Zgłosiłem problem i otrzymałem odpowiedź z biznes-host, ...

Na marginesie - nigdzie nie sugerowałem, że łatwiej zmienić firmę. W firmie dotychczasowej jestem 4 lata i jeszcze jej nie zmieniłem. Szukam teraz lepszego rozwiązania dla mnie i dlatego testuję. W razie występowania problemu zgłaszam się do BOK-u i czekam na rozwiązanie. Jeśli o występujących problemach podczas testów mam tu nie pisać, to proszę administrację forum o zwrócenie mi uwagi.

Pozdrawiam

Już ci pisałem siedaj na progreso.pl link w stopce

co do biznes-host też mam lekki problem ale poczekam jak sprawa się rozwiążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×