Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Causen

[Zlecę] Prostą funkcje php, 1 linika kodu.

Polecane posty

Witajcie Panowie. W sumie nie wiem czy to faktycznie linijka, ale napiszę o co mi chodzi.

Posiadam dwa pola tekstowe, których wartość zapisywana jest w bazie danych.

 

Pole Ilość całkowita, oraz pole Ilość. Potrzebuje prostą funkcję, która sprawdzi czy wartość w polu Ilość się zmieniła i jeżeli tak to doda wartość zmiany do pola ilość całkowita.

 

Proszę się nie śmiać, teraz ale spróbuję przedstawić ten zapis. (nie w php bo go nie znam, ale tak żeby było wiadomo o co chodzi)

 

Jeżeli ilość się zmieniła to ilość całkowita = ilość całkowita + wartość zmiany ilość

 

Pewnie można to zrobić jakimś innym równaniem matematycznym, ale pole ilość całkowita ma zliczać wartości w długim okresie czasu, a pole ilość będzie zerowane co miesiąc.

I chodzi o to żeby w przypadku dodania 1 do pola ilość, ilość całkowita zwiększyła się o 1, oraz, w przypadku gdy ilość całkowita wynosi już 3,i ilość wynosi 3, gdy dodam do pola ilość 1 to automatycznie do pola ilość zostanie dodane 1, a nie 4.

Oznaczenia pól w bazie danych.

Ilość całkowita - cf_765

Ilość - cf_767

 

Cena: +-20 zł? bo nawet nie wiem czy po wsadzeniu tego do skryptu będzie działać. Chyba, że ktoś ma ochotę poświęcić 2 minuty na napisanie takiej formuły... Jeżeli znajdzie się spec który stworzy taką formułę, to będę miał do napisania również inne, już bardziej złożone.

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam już któryś raz to co napisałeś i dalej nie wiem jak ma to działać. Wpisują w polu ilość jakąś wartość i co w locie, bez żadnego zatwierdź ma to sprawdzać i dodawać czy jest zatwierdź? Dodaj ma do bazy od razu czy jak? Póki co to tylko wiemy, że ma być zapis php

 

$IloscCalkowita+=$ilosc;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up - troche nie bardzo o to chodzilo.

 

W moim rozumieniu chodzi o:

 

a) pobranie obecnej wartosci ilosc z bazy

b) porownanie pola ilosc wpisanego przez uzytkownika z polem w bazie

c) zapisanie do bazy danych zmienionego, obliczonego pola ilosccalkowita, gdzie $iloscalkowita += ($iloscwpisana - $ilosczbazy) przyjmujac ze pole ma sie tylko zwiekszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to ja zacznę jeszcze raz, jest sobie vTiger.

Posiada opcję tworzenia pól z wartościami, więc utworzyłem dwa pola o których pisałem wcześniej. Posiada też opcję "wykonywania formuł na polach".

(wiki: This feature basically allows the Admin user to set formulas for the custom fields. Based on this, the value in the custom field is calculated and auto-filled. Using this feature, an admin can define his own rules to the custom fields and get the desired value for that field automatically, each time the record is saved.)

 

Tak wyglądają pola w programie.

Pola.jpg

 

A tak opcja dodawania nowej formuły do pól

operacje_na_polach.jpg

Z tym, że po rozwinięciu listy funkcje

funkcje_pola.jpg

"You can use the dropdown provided in vtiger to select the field value and in-built functions defined.

In your expressions, you can use the column names without $. All the string constants needs to be enclosed within " " (double quotes)."

 

Wywnioskowałem zatem, że zgodnie z tym co jest na wiki, wystarczy podać krótką formułkę, która tylko obliczy wartość, bo aktualizacją pola zajmie się już wbudowany skrypt. Nie wiem tylko czy to faktycznie będzie działać, oraz czy żeby skorzystać z tej funkcji, nie trzeba najpierw utworzyć jakiegoś pliku php który będzie ją zawierał, ale chyba na to wychodzi. Ot moja nieznajomość php.

Link do wiki. https://wiki.vtiger.com/index.php/Field_Formulas

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×