Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xorg

Problem z instalacja WinXP

Polecane posty

Hey.

 

Zakupiłem nowy HDD Seagate 400GB i chcę na nim zainstalować Win XP i za każdym razem kończy się to niepowodzeniem. Sam HDD jest ok - smart w porządku, brak bad sectorów.

 

Przy instalacji XP gdy skończy kopiować pliki na dysk następuje reboot i tu już instalacja powinna uruchomić się z dysku. Sytuacje są następujące:

 

- zgłasza brak ntldr

- zgłasza nieprawidłowość boot.ini + rozruch z c:\windows a następnie reboot i tak w kółko

 

Jakieś pomysły od czego zacząć ? Na innym HDD jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś ręcznie dograć mu brakujące pliki z konsoli awaryjnej(czy jak to się nazywało) i sprawdzić czy ruszy?

 

@xorg

Rozwiązanie nie, ale być może skuteczne obejście tongue.png

Edytowano przez ZooMpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Podłączam się do postu autora. Tyle że mam takie cyrki z Vistą. Na jednym dysku wchodzi bez problemów, na drugim kwiczy o błędach i za ch... nie chce wejść. Dysk nówka 1 TB WD Green. Po wypłacie kupuję porządny 500 GB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W biosie w opcjach dysku wymuś, nie pamiętam nazwy parametru, parametr na Large, zazwyczaj domyślnie jest Auto i spróbuj ponownie zainstalować system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie założenie partycji 25GB załatwiło sprawę, ale nadal mnie ciekawi czemu nie mogę mieć jednej dużej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mam partycję po 200 GB, to ma jakieś znaczenie przy Vista ? XP problemów nie sprawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zobacz na 1 dysku, wyłącz AHCI (czy coś podobnego - nie pamiętam nazwy dokładnej) w Biosie, ja pamiętam miałem czady jak sobie stworzyłem nową partycję ale nie była tą główną tylko dodatkową to również XP nie działał, Seven normalnie instalował się..

 

200GB nie ma na 100% znaczenia, bo miałem 233GB i instalowałem XP..

 

Pozdrawiam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jeden Devias załapał w czym problem. XP nie obsługuje trybu AHCI, po jego wyłączeniu (w BIOSie) zainstaluje się i uruchomi normalnie.

 

Jest wersja przerobiona XP-ka, która działa na dyskach w trybie AHCI, poszukajcie na torkach, ja tam właśnie wypatrzyłem kiedyś, bo potrzebowałem zainstalować WinXP a trafiłem na jakąś dziwaczną płytę, na której nie dało się trybu AHCI wyłączyć. Wersja, którą znalazłem miała dodatkowo wciepany w iso driverpack. Instalujesz tego XPka, wrzucasz swój serial i gra jak ta lala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×