Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
scoob

Hosting dla forum IPB i kilku drobnych stron

Polecane posty

Witam,

 

Rozglądam się za nowym hostingiem dla forum opartego o skrypt IP.Board (2500 userów, 52k postów, baza danych ~120 mb w tej chwili, ~30k odsłon dziennie, forum bez wodotrysków, banerków, migadełek, jedynym dodatkiem jest standardowa galeria zdjęć, planowany shoutbox)

 

Wcześniej korzystałem z Prohost, dawny plan Medium, ale przestałem się "wyrabiać" w limitach punktów CPU i transferu, obecnie korzystam z dhosting i jestem zadowolony właściwie ze wszystkiego, poza kwotą na ostatniej fakturze i właśnie to jest głównym powodem chęci zmiany serwera, chciałbym nieco ograniczyć koszty.

 

Poza forum chciałbym jeszcze na serwerze zmieścić 2-3 proste strony o nikłej liczbie odwiedzin, takie firmowe wizytówki.

 

Moje podstawowe wymagania:

- powierzchnia, minimum 4 GB,

- transfer, min. 35-40 GB/miesiąc,

- cena, mile widziana max. 300 PLN,

- serwery w PL.

Ponadto nie interesują mnie żadne firmy krzaki, chcę czegoś sprawdzonego, z prawdziwym supportem.

 

Poczytałem trochę forum i wytypowałem trzech faworytów:

- kei.pl (plan Start / Pro ?)

- ionic.pl (Simple+ / Medium ?)

- progreso.pl

Możliwe, że przeoczyłem jakąś ciekawą ofertę, jeśli tak proszę o odpowiednie nakierowanie mnie :).

 

Podstawową rzeczą o jaką się obawiam przy wyborze hostingu są limity obciążenia serwerów, o powierzchnię, transfer chyba nie mam się co martwić - nie potrzebuję zbyt wiele.

 

Proszę o pomoc w dokonaniu odpowiedniego wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie babrałbym się w żadnego shareda, resellera itd. Dla twoich potrzeb polecam serwer dedykowany, np w hetzner/ovh. Masz wtedy większe możliwości, strona może się rozwijać bo masz zapas mocy, nikt Cie nie ogranicza. Możesz się zmieścić w mniej niż 300zł. Minus jest taki, że musisz mieć kogoś kto Ci się tym wszystkim zaopiekuje. Sam mogę tanio wszystko skonfigurować i przygotować do startu, na forum też znajdziesz doświadczonych użytkowników smile.png Jeśli masz jakieś pytania/wątpliwości to pisz na pm albo na gg4470385 to coś pomogę wybrać i udzielę parę wskazówek:)

Edytowano przez nesti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tych wymaganiach w dedyka/VPS'a? Nie wiem czy jest sens, będzie z tym więcej problemów niż pozytku.

Forum rozwija się powoli, jest niszowe, zależy mi tylko, żeby było bezpieczne i stabilnie działało.

Poza tym, zwyczajnie nie mam czasu na kolejne 'hobby' -> naukę administrowania oraz na korespondowanie z adminem, ustawianie, sprawdzanie, itd.

 

Na dedyka zawsze można przerzucić, ale teraz póki to może działać na shared'zie to chciałbym to wrzucić i wykonywać tylko podstawowe czynności konserwacyjne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie każda z tych 3 firm powinna spełnić twoje oczekiwania - dwie z nich (progreso i ionic) udzielają się na tym forum i troche istnieją, jeśli chodzi o limity to zawsze idzie się dogadac z każdą firmą - trzeba tylko rozmawiac , a nie żądać(tu akurat ogólnie pisze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz się zmieścić w mniej niż 300zł.

On podał chyba roczny budżet, ciężko mu będzie znaleźć dedyka na rok za tą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, budżet roczny ;)

 

W tej cenie każda z tych 3 firm powinna spełnić twoje oczekiwania

Ano własnie, tylko którą wybrać rolleyes.gif

 

ionic.pl wypada najlepiej cenowo na start, mają panel DA, natomiast dają najmniej miejsca na dysku i w planie Medium ograniczenie do 8% użycia rdzenia,

progreso.pl cenowo nieźle, panel extranet, z miejscem na dysku dużo lepiej, SSH, nie wiem jak z ograniczeniami,

kei.pl najdrożej, miejsca dużo, nie wiem jaki panel (autorski?) i ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bolek10 - chciałem przed chwila to samo zaproponować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zobacz tutaj

http://biznes-host.p...a_z_directadmin

Jeżeli zapłacisz za rok z góry to zmieścisz się w 300zł do tego będziesz już miał gotowy serwer.

 

Hmm.. wygląda ciekawie, a co z administracją, bezpieczeństwem, aktualizacjami itd. w tym przypadku?

Może to troche lamerskie pytanie, wybaczcie :).

 

Na wirtualnym serwerze wrzucam stronę i działa, nie martwie się o nic poza podstawową konserwacją, backup'ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Administracja, zabezpieczenie VPS-a i aktualizacje są w naszym zakresie.

Czyli korzystasz jak z konta www, a jak coś nie działa to piszesz do Nas na bok@biznes-host.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam masz wszystko napisane, o kopiach, o bezpieczeństwie itd itp. - wystarczy wybrać odpowiednia opcję z menu obok.

 

Jeśli chodzi o to jak to wygląda w praktyce. Support u nich jest bardzo dobry - kiedy nie napisałem to odpowiedz była w ciągu kilkunastu minut, może ciut dłużej. Mam tam vps'a - nie miałem z nim nigdy większych problemów - uptime ładny, wydajność dobra, tylko korzystać.

 

Jakbyś skorzystał z refa to bym się nie obraził:

http://biznes-host.pl/hosting-www/Kszysiu

Pozdrawiam

Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest tematyka forum?

Mogę zagwarantować więcej niż podano w minimalnych wymaganiach, jeśli forum będzie ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Administracja, zabezpieczenie VPS-a i aktualizacje są w naszym zakresie.

Czyli korzystasz jak z konta www, a jak coś nie działa to piszesz do Nas na bok@biznes-host.pl.

Brzmi nieźle smile.png.

 

Tam masz wszystko napisane, o kopiach, o bezpieczeństwie itd itp. - wystarczy wybrać odpowiednia opcję z menu obok.

Przeczytałem, ale interesowała mnie właśnie ta bardziej praktyczna strona.

 

 

Jaka jest tematyka forum?

Mogę zagwarantować więcej niż podano w minimalnych wymaganiach, jeśli forum będzie ciekawe

W zamian za?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od ubiegłego weekendu testuję serwer z oferty progreso.pl i jak narazie wszystko działa sprawnie, przeniesienie forum odbyło się bezproblemowo, zobaczymy jak będzie dalej smile.png

 

 

Dziękuję za wszystkie porady i oferty :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też ci mogę polecić progreso.pl przeniosłem tam kilka stron dziś zakończyłem przenoszenie forum też na ipb

baza danych 250mb i waga z ftp ponad 1gb plików wszystko zakończone bez problemowo serwery śmigają jak szalone!

z czystym sercem POLECAM no i dostęp do SSH <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×