Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Procesor200

Ogólnie o tworzeniu

Polecane posty

Cześć.

Będę szczery. Może zacznę od tego, że jestem prawie zielony jeżeli chodzi o tworzenie stron. Zdałem dopiero maturę w tym z matematyki roz. i prawdopodobnie' wybiorę się na informatykę. Jest mi bliżej do przedmiotów ścisłych. Uczę się tworzenia w flash-u, Html itd. Moje pytania są banalne.

W flashu nie da się chyba stworzyć stron takie jakie odwiedzamy na co dzień ? W flashu strony są bardziej "pokazowe" ? Takie dla firm ? W jakich programach strony takie jak demotywatory.pl zostały stworzone ? Html czy flash ? W jakim programie mógłbym stworzyć stronę tak aby mieć panel administracyjny oraz konta dla innych użytkowników ? Flash czy to wszystko pisze się w html czy jeszcze w jakiś innych programach ? Czy jednak w flash ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

c++, pascal, java, jquery, bazy danych, php tym głownie zainteresuj się, za pomocą tych jezyków napiszesz dobrą www. Html odchodzi do lamusa co nawyzej to html5 może być okey. Flash to na portfolo chyba się nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jakich programach strony takie jak demotywatory.pl zostały stworzone ? Html czy flash ?

Nie chciałbym Cie demotywować ale z taką wiedzą raczej będzie Ci ciężko na informatyce.

 

Co do informatyki to zarządzanie sieciami, administracja, bazy danych, aplikacje internetowe- jquery, html5, php.

 

W jakim programie mógłbym stworzyć stronę tak aby mieć panel administracyjny oraz konta dla innych użytkowników ?

Do tego służy CMS - system zarządzania treścią. Jeżeli chcesz napisać taki CMS od zera to z programów wystarczy Ci notatnik/notepad ++

 

Strony we flashu zazwyczaj sprzedają się drożej (flash to zło i przeszłość...zalety i wady stron we flashu) robi je sie banalnie wystarczy Macromedia/Adobe Flash, możesz ściągnąć lub kupić video tutorial. Można najpierw zrobić lay np. w photoshopie a potem przenieść do flasha, za animować, dostosować (ulatwi Ci to pracę).

 

c++, pascal, java, jquery, bazy danych, php tym głownie zainteresuj się, za pomocą tych jezyków napiszesz dobrą www

To że w c++ można tworzyć strony to wiadomo ale w pascalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj no tak rzywiście walnąłem gafe wiec pascal odpada, to moźe jeszcze python, xhtml wspierany css.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

c++, pascal, java, jquery, bazy danych, php tym głownie zainteresuj się, za pomocą tych jezyków napiszesz dobrą www.

Oj no tak rzywiście walnąłem gafe wiec pascal odpada, to moźe jeszcze python, xhtml wspierany css.

Masakryczni mylisz pojęcia, jquery to język programowania? bazy danych to język programowania? xhtml z css to język programowania?

 

Html odchodzi do lamusa co nawyzej to html5 może być okey. Flash to na portfolo chyba się nadaje.

 

HTML odchodzi do lamusa? Jakie brednie wypisujesz.

 

Bez względu w czym piszesz strony po stronie backendu (php, java, python, C, ColdFusion, itp.) to na końcu należy wypluć HTML-a, którego wyświetli przeglądarka. Po stronie przeglądarki możesz wzbogacić swoje strony poprzez JavaScript korzystając z gotowych bibliotek np. jqurey, które ułatwiaja pracę.

 

Zacznij od html-a oraz CSS (style dzięki, którym zmieniasz wygląd i zachowanie znaczników) jak to opanujesz to próbuj dalej czyli php (bo najłatwiejsze) potem jakaś baza danych, itp.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną jest mase stron pisanych w PHP + HTML + CSS + MySQL, jest to zdecydowana większość internetu.

Większe projekty, w których na jedną chwilę może wejść od kilkunastu tysięcy ludzi jednocześnie w gre zaczyna wchodzić C++. Jeśli nie miałeś styczności z programowaniem i interesuje Cie tworzenie stron www(od strony funkcjonalnej, nie graficznej) to najpierw ogarnij podstawy HTMLa, javascriptu i CSS. Gdy to będziesz miał z głowy świat PHP czeka otworem ;)

 

Na pewno nie licz, że jest to możliwe do nauczenia się "raz dwa" - prędkość nauki to rzecz jasna indywidualna sprawa, jednakże by być rzeczywiście coś wart na rynku, potrzeba czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym Cie demotywować ale z taką wiedzą raczej będzie Ci ciężko na informatyce.

Ja też Cię niechciałbym demotywować, ale ostatnio stawiasz posty trochę na siłę i gdzie się da.

 

Będę szczery. Może zacznę od tego, że jestem prawie zielony jeżeli chodzi o tworzenie stron. Zdałem dopiero maturę w tym z matematyki roz. i prawdopodobnie' wybiorę się na informatykę.

To pamiętaj, że studia Cię niewiele nauczą, jeśli sam nie będziesz się szkolić.

 

Zainstaluj sobie jakieś IDE, np Netbeans. Przejrzyj kursy. Zaczynaj od prostych rzeczy.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też Cię niechciałbym demotywować, ale ostatnio stawiasz posty trochę na siłę i gdzie się da.

Miłoszku nie byłbys sobą gdybyś się nie dopieprzył.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze od siebie kilka słów, mimo że już chłopaki trochę napisali.

Podstawowe języki do tworzenia aplikacji web: PHP,MySQL, Perl, Ruby On Rails, JS, Java.

Do tego kodowanie grafiki: HTML5, CSS.

 

A teraz coś na temat nauki:

"Powiedz mi, a zapomnę,

Pokaż mi, a zapamiętam,

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oja, ale masakra odpowiedzi... co jedna to lepsza : )

 

Do autora: zdałeś maturę i już jesteś ostro w tyle z wiedzą. Dużo pracy przed tobą.

Niemniej jednak na pewno jedno ważne pytanie możesz sobie postawić - jaką rolę dla siebie w tym wszystkim widzisz?

Strzelam, że programista. Jak programista, to... w sumie wystarczy na razie. Na 1 roku studiów podejmij decyzję w którą stronę chcesz iść.

A wszystkie za i przeciw, co dla ciebie ważne itd. to już sam sobie zbalansujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe języki do tworzenia aplikacji web: PHP,MySQL, Perl, Ruby On Rails, JS, Java.

 

Rails nie jest językiem, poza tym zapomniałeś o Pythonie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do autora postu:

ucz sie poważnych języków: c++, c#, VB.

Programisci powyzszych języków zarabiaja więcej niż PHPowcy, więc ten jezyk wystarczy znac powierzchownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe języki do tworzenia aplikacji web: PHP,MySQL, Perl, Ruby On Rails, JS, Java.

Następny orzeł.

 

MySQL językiem tworzenia aplikacji? MySQL to relacyjny system baz danych. Co najwyżej można mówić o SQL czyli strukturalnym języku zapytań, za pomocą którego można dane dodać, zmienić, usunąć no i najważniejsze wybrać z SDB.

 

@ednet:

Ale gość che tworzyć strony nie nie pisać aplikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ednet:

Ale gość che tworzyć strony nie nie pisać aplikacje.

 

masz racje, zle go zrozumialem.

 

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocne :)

A co instalujesz tak dokładnie i na jakim systemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam książkę PHP5, Apache i MysQL od podstaw. Pisze tam aby zainstalować Apache, następnie php5. Podczas instalacji php5 pojawia się błąd 2878. Czy wiecie może jak należy zainstalować te trzy programy ? Jak je potem skonfigurować ?

Edytowano przez Procesor200 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie. Nie będę już spamował. Mam taki przykład.

<head>

<title>Pierwszy program w PHP</Title>

</head>

<body>

<?php

ECHO "jestem drwalem"

?>

</body>

 

Jeżeli otwieram w localhost w to co napisałem notatniku to powinien pojawić mi się sam napis "jestem drwalem.. Ten dokument otwiera mi zaś w całości. To oznacza, że sam apache tym przypadku nie wystarczy. Musze sam skonfigurować apache, php5 i Msql i wtedy będą mi się wyświetlać sam napis ?. Po zaistalowaniu xamppa również jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Tytuł witrynki</title>
</head>
<body>
</body>
</html>
<center><?php echo 'costam!'; ?></center>

 

Tak to ma wyglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście mi jeszcze polecić jakieś poradniki. Jak poukładać potem cały kod. Mam książkę tą o, której pisałem ale ona jest "średnia". Dla zielonych. Jak zrobić panel administracyjny w php. Jak poukładać kody itd. W jakiej kolejności to wszystko zrobić. Jak wstawić dodatki z flash'a. Jak to porozmieszczać ? Chciałbym nauczyć się tworzyć strony www na naprawdę wysokim poziomie. Dzięki

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×