Skocz do zawartości
  • 0
juvenito

e24cloud.com - Beyond

Pytanie

Leży wiele dużych stron. Poważna awaria.

C:\Users\Juvenito>tracert e24cloud.com
Nie można rozpoznać nazwy systemu docelowego e24cloud.com.

C:\Users\Juvenito>tracert e-prawnik.pl
Śledzenie trasy do e-prawnik.pl [92.43.118.210]
z maksymalną liczbą 30 przeskoków:
 1	 4 ms	 3 ms	 2 ms  192.168.0.254
 2	10 ms	 7 ms	 3 ms  10.0.0.1
 3	29 ms	26 ms	27 ms  poz-ru2.idsl.tpnet.pl [213.25.2.39]
 4	28 ms	25 ms	25 ms  poz-r2.tpnet.pl [213.25.5.193]
 5	26 ms	26 ms	29 ms  poz-ar1.tpnet.pl [195.117.0.106]
 6	29 ms	28 ms	25 ms  80.50.131.170
 7	35 ms	26 ms	24 ms  ip-91-102-112-138.beyond.pl [91.102.112.138]
 8	 *		*		*	 Upłynął limit czasu żądania.
 9	 *

189 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0
Gość IStreamPL

Ja korzystałem i np windows masakrycznie sie lagował nie wiem czemu. Ogólnie ceny jak z kosmosu ;)

Ale może sie nie znam. Np ja uwazam, ze juz lepiej kupic dedyka potestowac i go odsprzedac -30% kwoty, niż kupowac na e24 godziny serwera.

Poprzedni test, który miałem na e24 trwał 80h. Moze dlatego, wydaje mi sie drogo.

• 0
Gość mFilmy.com
Ja korzystałem i np windows masakrycznie sie lagował nie wiem czemu. Ogólnie ceny jak z kosmosu ;)

Ale może sie nie znam. Np ja uwazam, ze juz lepiej kupic dedyka potestowac i go odsprzedac -30% kwoty, niż kupowac na e24 godziny serwera.

Poprzedni test, który miałem na e24 trwał 80h. Moze dlatego, wydaje mi sie drogo.

Technologia kosztuje ;)

Lagowal... Pulpit, tak? Moze to wina twojego łącza internetowego...

• 0

Ludzie donoszą, że e24cloud wczoraj i dzisiaj ma jakieś grubsze awarie w częsci usługi. Na fejsie zaczyna wrzeć -> https://www.facebook.com/e24cloud

Padł im prawdopodobnie jeden węzeł i się VM nie podniosły, bo fsck sypnął błędem.

Testowałem e24cloud i jak mam w skrócie opisać - to jest ....taka sobie znaciskiem na do dupy. Jedyne co na + to dość czytelny jest panel. Wydajność dysku gorsza niż w ATA 5400rpm. A cena za całość to jest kosmiczna. To Tier1 w Oktawave chodzi 100 razy szybciej. No ale reklama robi swoje. Tak jak ktoś tu napisał - czasem lepiej wziąść dedyka, bo taniej wyjdzie.

• 0

Padł im prawdopodobnie jeden węzeł i się VM nie podniosły, bo fsck sypnął błędem.

Testowałem e24cloud i jak mam w skrócie opisać - to jest ....taka sobie znaciskiem na do dupy. Jedyne co na + to dość czytelny jest panel. Wydajność dysku gorsza niż w ATA 5400rpm. A cena za całość to jest kosmiczna. To Tier1 w Oktawave chodzi 100 razy szybciej. No ale reklama robi swoje. Tak jak ktoś tu napisał - czasem lepiej wziąść dedyka, bo taniej wyjdzie.

Ja również testowałem z tydzień czy dwa tygodnie temu, ale niestety panel był pełen błędów i strasznie powolny - praktycznie nie do użytku, dlatego podziękowałem. Support również nie rozwiązał problemów, które napotkałem i nie wykazał się jakoś szczególnie chęcią ich rozwiązania (billing, źle naliczony podatek, błedy w panelu). Dodatkowo zaspamowali mi skrzynkę automatycznymi wiadomościami.

• 0
Gość nrm

"Chmurowania" ciąg dalszy:

W nocy ok. 1 wymieniliśmy kontroler pomiędzu hypervisorem a przestrzenią storage (przyczynę wczorajszej przerwy), od godziny 5:31 do 6:52 dla pewności wymienialiśmy resztę struktury technicznej.

a ludziom nadal nic nie działa ;(

• 0

Fakt, faktem to tylko sprzęt i każdemu mogło się przydarzyć.

Mają pecha po prostu, w tak małych odstępach czasu tyle wpadek. Takie coś każdy biznes położy.

• 0
Fakt, faktem to tylko sprzęt i każdemu mogło się przydarzyć.

Ale czy nie przypadkiem lud bierze ową chmurzastą usługę właśnie po to, aby jakieś magiczne mechanizmy wyeliminowały jakikolwiek wpływ sprzętu? Bo sorry winnetou, awaria kontrolera macierzy powoduje całkowity pad usługi?

To czym to się różni od budżetowego VPS w jakiejś firmie nie chwalącej się obłoczkami?

• 0

Ale czy nie przypadkiem lud bierze ową chmurzastą usługę właśnie po to, aby jakieś magiczne mechanizmy wyeliminowały jakikolwiek wpływ sprzętu? Bo sorry winnetou, awaria kontrolera macierzy powoduje całkowity pad usługi?

To czym to się różni od budżetowego VPS w jakiejś firmie nie chwalącej się obłoczkami?

Nie to miałem na myśli - sprzęt to sprzęt - paść może wszędzie.

Fakt, taktem za taką kasę i przy takiej reklamie oczekiwał być stanięcia na rzęsach żeby mi wszystko działało, a jak by padło to 'szpagatami' naprawiać...

Wyszło na to, że nie ma co przepłacać i tyle. Żadna z firm nie miała tak wielu wpadek jak e24.

Wychodzi na to, że najlepiej OpenVZ i tyle - zacząć od mniejszego pakietu, a w miarę potrzeb zwiększać i tyle. Do tego kopia w 2 zew. lokalizacjach i nie ma co przepłacać.

Przynajmniej ja jestem takiego założenia.

• 0

To jest nieodpowiedzialne. Po dużej awarii która im się przydażyła w czerwcu, myślałem że dołożą wszelkich starań by to naprawić. Kontakt z nimi jest bardzo słaby. Żadko odpisują. Od wczoraj nic nie działa. W panelu widzę inne IP przypisane a problem jak występuje tak występował, czyt. nic nie działa. Chmura miała być bardziej niezawodna niż zwykłe serwery dedykowane a tu dramat. Nic nie działa, cała firma stoi a oni nawet tel. nie chcą podać do siebie. DRAMAT! A pozostaje tylko czekać i rozglądać się za inną firmą hostującą bo ta sobie ewidentnie nie radzi.

Edytowano przez zeli (zobacz historię edycji)

• 0

Kolejna wtopa, mnie nie dotyczy awaria, a otrzymałem korespondencję z adresami, historią rozmowy, która była prowadzona z jakimś serwisem

• 0

Ktoś kiedyś powiedział, że chmura jest "fajna" jak działa, ale jak coś się stanie to jesteś w "czarnej dupie" :)

W sumie dziwne, że jako dostawca "twardej" infrastruktury IT jakim jest Beyond zajęli się takimi usługami ... przecież to pośrednio uderza w ich potencjalnych klientów no i jeszcze obecna "renoma". Ceny tych usług także bez rewelacji ... jakoś to marnie pomyślane jest :)

• 0
Gość nrm

Polecam lekturę strony na fejsie. Niezłe rzeczy można tam wyczytać w tym m.in. wspomniane już wysyłanie korespondencji na jakieś losowe maile (!!!).

Ale i tak nic nie przebije odpowiedzi na komentarz klienta, że jedna maszyne już przywrócił z backupu, drugiej jeszcze sie nie udało: "e24cloud Cieszy choć ten połowiczny sukces" :D

Chyba by mnie w tym momenie krew zalała zupełnie, zawał murowany ;)

• 0

Akurat tą implementację chmury zweryfikowało życie i pokazało, że chyba zapomniano o redundancji na odpowiednim poziomie

Marketing przegrał i zrobił wiele złego pewnie dla rozwoju tej technologii w PL, ale zobaczymy, może klienci zapomną ;)

• 0

Pamięta ktoś ile ta chmura ma już życia za sobą? Może minęły magiczne 3 lata i sprzęt zaczął się moralnie zużywać?

• 0
Gość nrm

Publiczna beta była bodajże od września 2011, mega awaria w czerwcu 2012.

• 0

Potwierdzam wpisy odnośnie maili, sam dzisiaj dostałem odpowiedz na ticket w sprawie awarii serwera adresowany do innego użytkownika (sam od pół roku nie korzystam z ich usług). Profeska pełną gębą.

Ciekawe jaką teraz rekompensatę zaproponują swoim użytkownikom, bo jak dadzą znów podwójne wykorzystane środki, to może niech od razu wprowadzą darmowe usługi, bo po co co kilka miesięcy bawić się w jakieś tam przedłużanie, dodawanie środków itp;)

Na ich miejscu zwinąłbym już ten chmurkowy kramik, bo przy skali szkód które się tam pojawią oraz braku przychodu z powodu "rekompensat" wątpię, aby im się biznes kalkulował, a profesjonalizm w wydaniu "e24cloud" również rzutuje na główny biznes w ramach Beyond.

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

• 0

Pech zrozumiem, ale mogliby już się nauczyć na błędach, wyciągnąć wnioski i chociaż mieć jakiś "Plan B" w przypadku, gdy znowu się coś popsuje. Już w ogóle pomijam fakt, że chmura z założenia miała być tą usługą z 100% uptime'u, która jest w pełni skalowalna, wydajna i stabilna. Trochę szkoda bo można powiedzieć, że na te wszystkie awarie przynajmniej w pewnym stopniu sami sobie zasłużyli. Kto to widział, żeby w ogóle tickety latały do innych osób niż trzeba...

• 0

Z tego co widać na Facebook, znowu stracili dane i ludziom od kilku dni nie działają strony.

Zastanawia mnie cisza medialna wokół tego, np. na wykop cicho jak makiem zasiał...

• 0
Gość Adam Szendzielorz

Z tego co widać na Facebook, znowu stracili dane i ludziom od kilku dni nie działają strony.

Zastanawia mnie cisza medialna wokół tego, np. na wykop cicho jak makiem zasiał...

Akurat że na wykopie jest cicho to jak się domyślam przez cenzurę - wykop ściśle z nimi przecież współpracuje. Że padły tylko jakieś malutkie i medialnie nieciekawe strony - dlatego też pewnie nie przyznają się do tego i nie rozdmuchują sprawy jak po ostatnim padzie (gdzie przestało działać pół polskiego Internetu ;-)

• 0

Po prostu tym razem nie ma nagonki medialnej, wtedy było ogromne zainteresowanie. Panowie byli w stałym kontakcie z WHT,

• 0
Gość

Akurat że na wykopie jest cicho to jak się domyślam przez cenzurę - wykop ściśle z nimi przecież współpracuje. Że padły tylko jakieś malutkie i medialnie nieciekawe strony - dlatego też pewnie nie przyznają się do tego i nie rozdmuchują sprawy jak po ostatnim padzie (gdzie przestało działać pół polskiego Internetu ;-)

Pamiętacie moje wojny z co niektórymi, że współpraca np. NASK + partner stawia w pozycji uprzywilejowanej partnera? Bo np. może szybciej sobie zabrać domenę, albo np. wręcz monitorować kto co jak itd? To tu jest przykład tego.

Mamy medium, które w jakiś tam sposób mocno wpływa na informację w Sieci i przez powiązania jest blokowany przekaz.

• 0

Nie cenzurę raczej tylko nie ma wielu dotkniętych problemem. A wykop to nie helpdesk.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się