Skocz do zawartości
  • 0
juvenito

e24cloud.com - Beyond

Pytanie

Leży wiele dużych stron. Poważna awaria.

C:\Users\Juvenito>tracert e24cloud.com
Nie można rozpoznać nazwy systemu docelowego e24cloud.com.

C:\Users\Juvenito>tracert e-prawnik.pl
Śledzenie trasy do e-prawnik.pl [92.43.118.210]
z maksymalną liczbą 30 przeskoków:
 1	 4 ms	 3 ms	 2 ms  192.168.0.254
 2	10 ms	 7 ms	 3 ms  10.0.0.1
 3	29 ms	26 ms	27 ms  poz-ru2.idsl.tpnet.pl [213.25.2.39]
 4	28 ms	25 ms	25 ms  poz-r2.tpnet.pl [213.25.5.193]
 5	26 ms	26 ms	29 ms  poz-ar1.tpnet.pl [195.117.0.106]
 6	29 ms	28 ms	25 ms  80.50.131.170
 7	35 ms	26 ms	24 ms  ip-91-102-112-138.beyond.pl [91.102.112.138]
 8	 *		*		*	 Upłynął limit czasu żądania.
 9	 *

189 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

Czy wiecie może jaka firma była prducentem "tej" macierzy ???

z tego co wiem to IBM

• 0

A po ki grzyb ci informacja ?

Żeby wiedzieć, czego w przyszłości nie kupować. To chyba proste?

• 0
Żeby wiedzieć, czego w przyszłości nie kupować. To chyba proste?
Mysle, ze awarie zdarzaja sie wszedzie i nikt / nic nie ma na to wplywu, niezaleznie od firmy. Owszem, sa firmy srednie, dobre, i lepsze, ale tutaj na pewno w gre wchodzily renomowane firmy.

Ale fakt faktem, zastanawia mnie czemu zwykly blackout polozyl taka mase dyskow.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

• 0

ale tutaj na pewno w gre wchodzily renomowane firmy.

Chyba nie, jeśli przerwa w zasilaniu położyła dwie macierze...

• 0

Ale fakt faktem, zastanawia mnie czemu zwykly blackout polozyl taka mase dyskow.

To być może efekt braku regularnej walidacji macierzy. Po prostu nie wiedzieli w jakim stanie są dyski,

póki nie przyszło je w całości odczytać/zapisać przy odbudowie macierzy.

• 0

"Ale fakt faktem, zastanawia mnie czemu zwykly blackout polozyl taka mase dyskow."

60% - nieźle...

Z doświadczenia z padami hipotezy:

- baterie kontrolerów nie istniały (stare niewymienione) i poszły dane o partycjach + dane z pamięci

- temperatura w DC skoczyła bardzo bo najpierw siadło zasilanie do Klimy a potem zasilanie do sprzętu (globalna awaria UPSów jako źródło problemów)

- stare/kiepskie dyski które nie wytrzymały odłączenia prądu

- na skutek awarii pomieszczenie zostało nadmiernie wychłodzone (klimatyzacja działa błędnie na pełnych obrotach, został uwolniony czynnik gaszący który spowodował spadek temperatury)

• 0

Osoby które robiły backupy z panelu, odzyskali dane, bo były na innych serwerach.

Na FB już pojawiły się głosy że nie wszystkie backupy są dobre, prawdopodobnie z winy samego systemu do tworzenia ich.

Ogólnie naobiecywali niewiadomo czego, a teraz życie zweryfikowało ich marketingowy bełkot.

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,11866180,Sprzatanie_po_e_katastrofie__Czy_Beyond_pl_uda_sie.html

• 0

Moja chmurka się reinstaluje od 13:34 smile.png

i się zreinstalować nie może wink.png

mam dokładnie to samo....

• 0

U mnie wszystko dobrze śmiga od jakoś od 12.

• 0

U mnie również "działa", uptime ponad 7h, aczkolwiek VPS przymula, zakładam jednak że to fakt iż dalej niektóre usługi są instalowane.

• 0

Wy macie szczęście. Jednak pewne jest, że wiele osób utraci swoje cenne dane. Podejrzewam, że dla serwerowni będzie to potężny cios, ale myślę że po takiej awarii wyciągną wnioski i teraz zrobią to lepiej. Pytanie tylko czy uda im się odzyskać zaufanie wśród klientów.

• 0

- na skutek awarii pomieszczenie zostało nadmiernie wychłodzone (klimatyzacja działa błędnie na pełnych obrotach, został uwolniony czynnik gaszący który spowodował spadek temperatury)

Z autopsji.. problemy z dyskami zaczynają się poniżej 10st. A bardziej szczegółowo to

• 0

W ogóle chyba w tym Beyond się z im z połączeniami coś popsuło, bo od wczoraj nie mogę się połączyć z kwejk.pl (nie to żebym cierpiał przez to :) ).

Tracing route to kwejk.pl [46.245.199.28]

over a maximum of 30 hops:

1 148 ms 135 ms 16 ms 10.68.224.1

2 32 ms 66 ms 18 ms camd-geam-1b-ge116.network.virginmedia.net [81.97.255.93]

3 67 ms 125 ms 75 ms hari-core-1b-tenge71.network.virginmedia.net [62.30.250.45]

4 16 ms 47 ms 34 ms hari-core-2b-ae2-0.network.virginmedia.net [195.182.178.169]

5 76 ms 138 ms 60 ms popl-bb-1b-ae8-0.network.virginmedia.net [81.96.16.205]

6 9 ms 11 ms * popl-bb-1a-ae0-0.network.virginmedia.net [213.105.174.229]

7 20 ms 17 ms 38 ms 195.50.91.69

8 82 ms 24 ms 123 ms ae-52-52.csw2.London1.Level3.net [4.69.139.120]

9 19 ms 43 ms 45 ms ae-57-222.ebr2.London1.Level3.net [4.69.153.133]

10 26 ms 54 ms 61 ms ae-46-46.ebr2.Amsterdam1.Level3.net [4.69.143.73]

11 30 ms 24 ms 47 ms ae-1-100.ebr1.Amsterdam1.Level3.net [4.69.141.169]

12 57 ms 37 ms 91 ms ae-46-46.ebr2.Dusseldorf1.Level3.net [4.69.143.202]

13 93 ms 114 ms 104 ms 4.69.200.174

14 216 ms 232 ms 231 ms ae-21-3204.car1.Berlin1.Level3.net [4.69.161.6]

15 * * * Request timed out.

16 * * * Request timed out.

17 * * * Request timed out.

18 * * * Request timed out.

19 * * * Request timed out.

20 * * * Request timed out.

21 * * * Request timed out.

22 * * * Request timed out.

23 * * * Request timed out.

24 * * * Request timed out.

25 * * * Request timed out.

26 * * * Request timed out.

27 * * * Request timed out.

28 * * BEYOND.PL-S.car1.Berlin1.Level3.net [212.162.10.10] reports: Destination net unreachable.

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

• 0
Gość patrys

Problem z Cloud był bardzo złożony, zostaje współczuć ekipom technicznym pracującym przy tym non stop.

@up ten routing jest celowy.

• 0

Problem z Cloud był bardzo złożony, zostaje współczuć ekipom technicznym pracującym przy tym non stop.

@up ten routing jest celowy.

Patryś, ale porządnych kwalifikacji służb podejmujących interwencję to tu raczej się nie neguje i im nic nie zarzuca. Widać, że stała się awaria zasilania, szybko sprawę załatwili i monitorowali usługi klientów.

Chodzi tylko o PRowy bełkot, który całości towarzyszy. O wielkie ściemy zarówno Beyondu jako takiego (bo jak u licha w klasie Tier4 wyłożyć cały obiekt - serwery, transmisje danych, styki telekomunikacyjne), jak i e24cloud, które omamiało ludzi superbezpieczną chmurą, która to w sumie w rzeczywistości równa się VPSom oferowanym przez nawet i obecne na tym forum firmy.

• 0

Dziwi mnie tylko jedno. Macierze same się ciągle kontrolują oraz automatycznie raportują swój stan. Nie wiem co Beyond ma, ale nawet taka utrata zasilania nie powinna aż tak ubić dysków. Ok, to co było w cache i UPSy nie przetrzymały pewnie się nie zapisało, ale żeby aż tak. Jak dyski są w stanie nawet nie wykazującym jeszcze uszkodzenia, ale SMART już raportuje błędy to storage procesory to wyłapują i potrafią przemigrować taki dysk na hotspare. Dużo rozmawiałem z ludźmi z EMC i opowiadali mi różne historie i lepsze i gorsze, ale że aż tak im się to rozjechało to raczej wina braku kontroli, albo innego uszkodzenia o którym pewnie nie chcą mówić.

(zasłyszane) Już raz Beyond miał wpadkę z dyskami, kiedyś testowali systemy p.poż. i tez "ubili" masę dysków (to były Allegro? - nie pamiętam już).

Edytowano przez devilMedia.pl (zobacz historię edycji)

• 0
Gość patrys

@kafi, wiem ludziom chyba nic nikt nie może zarzucić, zrobili wszystko co mogli.

Cloud, cloudem, było trochę pr, jednak to było to zrobione dobrze...

Wszyscy uczą się na błędach i żeby taki pech się nie zdarzył wink.png

@elcct, powiedzmy, że był między innymi stamtąd, aczkolwiek nikt publicznie nie poda Ci źródeł ataku.

• 0

@kafi, wiem ludziom chyba nic nikt nie może zarzucić, zrobili wszystko co mogli.

Cloud, cloudem, było trochę pr, jednak to było to zrobione dobrze...

Wszyscy uczą się na błędach i żeby taki pech się nie zdarzył wink.png

@elcct, powiedzmy, że był między innymi stamtąd, aczkolwiek nikt publicznie nie poda Ci źródeł ataku.

Gościu daruj sobie bo jesteś tak samo "autentyczny" jak ten pan z filmiku laugh.png Troche pr? Było zrobione dobrze? Żalosne jest to co piszesz, czyżby jakieś powiązania z firmą e24cloud?

W ogóle, cała ta historia niestety pokazuje jak "się to robi w Polsce", utwierdziło mnie to tylko w przekonaniu, że nie warto niczego wartościowego hostować w kraju - można od biedy (z uwagi na niższą cenę) próbować w kilkunastu w miarę dobrych firmach (choć w porównaniu ze standardami USA/GER/HOL to są co najwyżej średniaki.

A do tego cała ta otoczka - ściemy, "marketing" rodem z Białorusi, pseudo "niezależne" portale branżowe, rączka rączke myje, ehh dry.png

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się