Skocz do zawartości
Biszkopcik

Serwer Jabber (XMPP)

Polecane posty

Witam,

 

Zbieram się do założenia porządnego serwera jabber, porządnego to znaczy takiego który jest stabilny, nie wywala jakichś reklam i ma to co najważniejsze z transportów oraz innych usług powiązanych.

 

Posiadam zaplecze techniczne, mam programistę php (do strony i modułów), poszukuję tylko na boku jakiegoś programistę od javy, ale to z czasem, na chwilę obecną nie jest tak potrzebny. Otworzyłem obecnie serwer w fazie "beta" - co oznacza że jesteśmy w trakcie poszukiwań błędów oraz sprawdzamy stabilność maszyny oraz aplikacji. Silnikiem jabber'a jest Openfire postawiony na openjdk 7 (64 bit) + mariadb. Całość jest wstępnie zaoptymalizowana, z biegiem czasu pewnie dojdą jakieś zabiegi poprawiające.

 

Piszę z pewnego rodzaju prośbą o pomoc w testowaniu serwera, w tej chwili testuje stabilność oraz ew. problemy z działaniem. Jedyne co moglibyście zrobić to zarejestrować się i korzystać z usługi. Z ewentualnymi pytaniami oraz pomysłami możecie pisać w komentarzach na facebook'owej stronie która obecnie (chwilowo) zastępuje ostateczną stronę - http://jabbi.pl. Możecie również pisać w tym temacie, jednak preferowałbym pierwszą formę.

 

Rejestracja poprzez formularz www - http://jabbi.pl:9090/plugins/registration/sign-up.jsp lub przez dowolny komunikator wspierający XMPP.

 

Wszystkim tym którzy zechcą pomóc w testowaniu, serdecznie dziękuje.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to na Openfire tego nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, troche czasu minęło od mojego pierwszego postu w tym temacie.

 

Jabber stoi już na serwerze w Polsce (niski ping), wszystkie usługi są pokonfigurowane. Przez ten czas sprawdzałem dokładnie co byłoby potrzebne i jak to wdrożyć. Końcowo zrobiłem dość pokaźną ilość transportów, oraz szereg innych rzeczy (wspieranie TLS/SSL, kodowanie UTF-8, etc.) W planach mam zrobienie strony, co by zamkneło listę prac bo tylko to zostało.

 

Listę wszystkich transportów oraz informacji co do rejestracji znajdziecie na http://jabbi.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie skończyłem nową stronę, zostało mi tylko ogarnąć wiki. Powiedzcie, jak waszym zdaniem się prezentuje i co można byłoby zmienić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy problem z oprogramowaniem do transportów: Kraken IM Gateway, jest to przestarzały soft, przy testach nie wyszło że nie obsługuje numerów gg powyżej 17 milionów ...

 

Dziś od rana pracowałem nad wdrażaniem Spectrum IM, przed chwilą skończyłem instalacje najważniejszych transportów. Resztę zrobie w najbliższym czasię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc, było trochę kłopotów ale jeżeli jeszcze kogoś to by zainteresowało, to mam kilka nowości.

 

Zawartość strony została trochę zmodyfikowana

Został dodany klient www (Jappix) z panelem rejestracji i sporymi możliwościami

Został zmieniony serwer XMPP z Openfire na Prosody

Został dodany transport Facebook (kilka innych zostało poprawionych) w planach dodanie gtalk

Została zainstalowana dedykowana maszyna w zaprzyjaźnionej serwerowni w Radomiu

Został zmieniony system oraz oprogramowanie na serwerze, gwarantując wyższą i stabilniejszą jakość usług

Kilka pluginów, w tym zdalna archiwizacja rozmów (nasze rozmowy dostępne z każdego komunikatora na każdym urządzeniu, a nie tylko lokalnie).

Certyfikaty self-signed dla transportów i jabbera

Możliwość podpięcia własnej domeny, po uprzednim spełnieniu określonych (indywidualnych) wymagań i skontaktowaniu się bezpośrednio ze mną.

I kilka innych.

 

Nadal może nie działać kilka drobnych rzeczy, pracujemy nad tym.

 

Chciałbym też nadmienić iż poszukuję kogoś do pomocy przy tym projekcie, sam nie dysponuje dużą ilością czasu i ktoś kto ogarnia ten temat przydałby mi się. Mile widziana osoba znająca LUA.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś wprowadziłem kilka nowości

 

-Nowa strona

-Poprawiona funkcjonalność

-Dodano kilka rzeczy do samego serwera

-Poprawiono kilka bugów

 

Przypominam że jeżeli ktoś chce, istnieje możliwość podpięcia własnej domeny po uprzednim kontakcie (pracuje nad zautomatyzowaniem tego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tworzę FAQ (https://jabbi.pl/faq/) i chciałbym was prosić o pomoc. Oprócz dodanych już kategorii chciałbym dodać jeszcze coś o transportach, infrastrukturze, co robić w przypadku awarii i wykrycia problemów, kto zarządza jabbi oraz w tym punkcie również dotacje. Jeżeli macie jakieś propozycje, byłbym wdzięczny za przedstawienie ich tutaj. Zawsze ktoś obcy jest w stanie powiedzieć coś co osobie tworzącej mogło nie wpaść do głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem potrzebę skontaktowania się ze znajomym przez Jabbera.

Zarejestrowałem się błyskawicznie, to na plus. Nie trzeba podawać maila, to też na plus.

Rozmawiać możemy, ale cały czas dostaję powiadomienie, że mój znajomy nie dostaje moich wiadomości, chociaż de facto dostaje je...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem potrzebę skontaktowania się ze znajomym przez Jabbera.

Zarejestrowałem się błyskawicznie, to na plus. Nie trzeba podawać maila, to też na plus.

Rozmawiać możemy, ale cały czas dostaję powiadomienie, że mój znajomy nie dostaje moich wiadomości, chociaż de facto dostaje je...

Z jakich komunikatorów korzystacie, jak dokładnie wygląda ta wiadomość?

 

I tak jak wspominał kamikadze, gdybyś napisał na biuro@jabbi.pl odpisałbym szybciej :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×