Skocz do zawartości
Kede

Google sprzedaje top1 w wynikach

Polecane posty

Gość

A co myśleliście, że oni działają dla dobra ludzkości? Albo Fejssyf - że pragnie, aby każdy miał bliski kontakt ze znajomymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To przecież było oczywiste. Od lat zmieniają algorytmy wyszukiwania, a ostatnio podejrzewam, że tylko po to żeby zniechęcić pozycjonerów i jak największą ilość osób zmusić do przejścia na adwords.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że zmieniają algorytmy- nie można stać w miejscu. Każdy spamsite dostanie kiedyś bana, dla dobrej strony nie jest to takie proste (no chyba że się tego bardzo chce lub posiadając możliwości przy całkowitym braku wiedzy). Najważniejsze się nie zmieniło- tj. nadal linki z mocnych stron głownych dają kopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dawna się spodziewałem takiego ruchu z ich strony:) Na początek TOP1 aż dojdzie do... Top10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie będzie spam, to jestem za. W sumie niezły pstryk w nos dla firm SEO. Teraz będą mogli gwarantować tylko drugie miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba na głowę upadłeś...

 

Dlaczego? Skończą się podchody w spam systemy i serwery, podejrzane SEO firemki i dzięki temu, może w Google będzie mniej spamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spam w top1? Na mocną frazę top1 ciężko jest uzyskać (w niektórych wypadkach jest to wręcz nie osiągalne- nie mówie tu o ogromnych nakładach pieniężnych) dla dobrej unikalnej, treściwej strony. A ty tu o spamie... Przede wszystkim po wejściu pingwina do google spamy lecą na łeb na szyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spam w top1? Na mocną frazę top1 ciężko jest uzyskać (w niektórych wypadkach jest to wręcz nie osiągalne- nie mówie tu o ogromnych nakładach pieniężnych) dla dobrej unikalnej, treściwej strony. A ty tu o spamie... Przede wszystkim po wejściu pingwina do google spamy lecą na łeb na szyję.

 

No ale to wyglądało jak strzelanie z karabinu maszynowego do celu, może się top 10 trafi - a przy okazji inne wyniki były zaśmiecone.

Teraz, jak ktoś będzie chciał być na pierwszej pozycji, zapłaci i będzie to mieć - bez kombinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i to będzie fajne ?

chyba o to chodzi aby w topie były najlepsze strony, a nie takie które mają bogatego właściciela ?

google walczy z firmami seo, bo jak to tak za kase (np. kupione linki) mieć wysokie miejsca,

ale jak kasa idzie do odpowiedniej kieszeni to jest ok.

W końcu tak przekombinują że będą sobie sami na tej wyszukiwarce siedzieć.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja właśnie zauważyłem, że aukcje z allegro zaczęły się pojawiać wysoko, szukałem ciuchów. WTF?

Oczywiście aukcje już przedawnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to google włada internetem i Wam (Nam) pozostaje jedynie... no właśnie? Nic. Smutne, ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest, zapytaj Rosjanina czy Chińczyka, prawdopodobnie nie zgodzi się z Tobą.

Cywilizacje różne padały, więc i jakaś przeglądarka też może :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i to będzie fajne ?

chyba o to chodzi aby w topie były najlepsze strony, a nie takie które mają bogatego właściciela ?

google walczy z firmami seo, bo jak to tak za kase (np. kupione linki) mieć wysokie miejsca,

ale jak kasa idzie do odpowiedniej kieszeni to jest ok.

W końcu tak przekombinują że będą sobie sami na tej wyszukiwarce siedzieć.

 

Najczęściej jak szukałem czegoś komercyjnego, to najlepsze wyniki pokazywało AdSense. Jak ktoś już wykłada na coś pieniądze, to raczej będzie chciałbyć pod tymi frazami, gdzie ktoś będzie szukać, a nie jak w SEO spamie, że gdzie się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W adsense nie zawsze znajdziesz na pierwszym miejscu najlepszej strony, ale to reklama, płacą i mają, takie rynek i ok. Owszem dopasowanie do słów kluczowych na pewno jest bardzo dobre, ale czy na takiej stronie jest akurat najlepszy interesujący Cię towar ? smile.png

Natomiast wyniki zwykłe (organiczne) powinny być jak najlepsze, a to powinien zapewnić algorytm wyszukiwarki a nie ręczna manipulacja,

to właśnie dzięki algorytmowi google zyskało taką popularność a nie miało by tej pozycji gdyby nie jak to piszesz "seo spam". To już nie te czasy że sklep obuwniczy się na frazy sex i gołe du.. pozycjonował, bo ruch bedzie, każdy na tyle już zna temat że walczy o właściwe frazy.

Seo spam jest zły bo śmieci, ale kod adsense na tych stronach już jest ok, wtedy nie śmieci bo kasa jest ?

To podobnie jak w polityce, Chiny są be bo łamią prawa człowieka, ale ich towary są ok, bo tanie i można zarobić, hehe.

 

A już nic mnie bardziej nie śmieszy niż hasło "etyczne pozycjonowanie", śmiech na sali

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najczęściej jak szukałem czegoś komercyjnego, to najlepsze wyniki pokazywało AdSense. Jak ktoś już wykłada na coś pieniądze, to raczej będzie chciałbyć pod tymi frazami, gdzie ktoś będzie szukać, a nie jak w SEO spamie, że gdzie się da.

A nie przypadkiem adwords?

Czasy seo spamu w top skończyły się i to dawno dawno temu....

 

Dojdzie do tego że całe top10 będzie sprzedane i wpisując imie i nazwisko jakiegoś np. wynalazcy nie znajdziesz już na 1-3 pozycji jego biografii z wikipedii czy innego serwisu tylko całe top 10 będzie wyświetlało wyniki komercyjne (sugerowane, powiązane tematycznie..).

 

Zauważ że wiele ludzi na własną rękę pozycjonuje swoje sklepy, strony (hobbystyczne, tematyczne) z których mają marny lub zerowy zysk. Wtedy nie mają szans na osiągnięcie top 1 bo to miejsce będzie tylko i wylącznie zarezerwowane dla ludzi z grubym portfelem. Sposobem kto da więcej za top1 nie wyobrażasz sobie jakie kwoty będą oferowane...

 

Przykładowo firma typu "1 dollar unlimited space, unlimited bandwidth hosting" wykupi top1 i myślisz że szukając hostingu w google na pierwszej pozycji będzie znajdował się najatrakcyjniejsza oferta hostingu? owszem z uptime 50%... i nie istniejącym supportem.

 

Cóż, to google włada internetem i Wam (Nam) pozostaje jedynie... no właśnie? Nic. Smutne, ale prawdziwe.

Google nie włada internetem. Google tylko stawia wytyczne i powoli przegina.

 

 

Jak ktoś już wykłada na coś pieniądze, to raczej będzie chciałbyć pod tymi frazami, gdzie ktoś będzie szukać

Czasem trzeba wyłożyć dużą kasę żeby osiągnąć zamierzony cel. Zobacz sobie koszt przydatnych narzędzi seo do nich serwer dedykowany, dodaj jakiś mocny seo hosting z 200adresami IP do tego koszt stworzenia stron, unikalne teksty, roczny koszt utrzymania np. 100domen. W zależności od skali działania oraz "siły" konkurencji.

Ale nie masz o tym niestety pojęcia.

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, algorytm był dobry do czasu, do kiedy SEO "specjaliści" się do niego nie dorwali. Jeżeli chcesz coś kupić najczęściej w wynikach wyszukiwania musisz się przedrzeć przez porównywarki cen, spam blogi, blogi gimbusów, strony niezwiązane z tematem (jak sklep obuwniczy, który się wypozycjonował na hasło telefon), a tymczasem po prawej stronie w reklamach masz konkretne oferty.

Widzisz, jeśli ktoś nie potrafił skutecznie zainwestować w to, abym ja do niego trafił, to kiepski sprzedawca według mnie i szkoda mojego czasu.

Większość krajów łamie prawa człowieka. To nie ma nic do rzeczy. To na który kraj jesteś zły zależy tylko i wyłącznie od mediów. Jak na razie, to USA mają więcej więźniów niż Chiny, mają karę śmierci, Guantanamo, rozwalili Japonie atomówkami i mówią, że obozy koncentracyjne były polskie. Wolę Chińczyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz coś kupić najczęściej w wynikach wyszukiwania musisz się przedrzeć przez porównywarki cen, spam blogi, blogi gimbusów,

Jakbyś był na bieżąco w temacie to wiedziałbyś że porównywarki cen dostały po dupie i praktycznie nie ma już ich widocznych w google. Blogi gimbusów w top1? A to nowość. Według mnie akurat wyniki zawierające porównywarki cen były bardzo na rękę gdy szukałem jakiejś rzeczy w sklepach internetowych to nie przepłacałem, przy okazji mogłem przeczytać opinie etc. Porównywarki nie bez przyczyny dostały po dupie- bo powstało google shopping (froogle.com | google.com/shopping. Google dąży do tego żeby przejąć wszystkie branże... Niedługo reszta wyników poza płatnym top10 to będą tylko serwisy/produkcje od google.

 

Gdzie w top pod frazą np. "telefon" widzisz spam bloga, blogi gimbusów.. etc?

 

Jeżeli chcesz coś kupić najczęściej w wynikach wyszukiwania musisz się przedrzeć przez porównywarki [..],

 

 

strony niezwiązane z tematem (jak sklep obuwniczy, który się wypozycjonował na hasło telefon), a tymczasem po prawej stronie w reklamach masz konkretne oferty

Raczej ciężko by było bez tematycznego title, treści/opisu zdobyć top na hasło "telefon" przez sklep obuwniczy, zresztą jaki jest sens takiego działania? Wspólczynnik wyjść w ciągu 5s z takiej strony wynosiłby 99%. Nie widzę żadnego sklepu obuwniczego. Po prawej stronie "w reklamach" również nie mam żadnych "konkretnych" ofert być może ze względu na lokalizację.

HI3f.png

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do tego w środę, bo wyjeżdżam.

 

Pokrótce AdSense/Adwords chodzi o pokazywanie reklam. AdSense pokazuje, w AdWords kupujesz

 

@Kede porównywarki dostały niedawno dopiero

 

Co do sensu takich działań, to nie do mnie pytanie, tylko do właściciela obuwniczego. Ja bym mógł podać jeden przykład takiego działania, który po paru miesiącach zgłoszeń dopiero niedawno zniknął, ale nie chce się ciągać po sądach.

 

Świętuje teraz królową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elcct, takie działanie i śmiecenie że szewc się na gołe laski pozycjonuje to już archeologia i wyjątki potwierdzające regułę,

bo zdecydowana większość szewców już na tyle zna temat że się pozycjonuje na właściwe frazy albo płaci firmom seo za pozycjonowanie właściwych fraz.

Bez firm seo google by nie istniało, taka prawda,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×