Skocz do zawartości

Polecane posty

Napisz do supportu może poprawią bo to nie Twoja wina. Możesz używać VPS'a 100/100 i MUSI działać bo za to płacisz. Podeślij im temat z forum to szybko się postarają tongue.png Po to są, a zmieniać firmę bez rozwiązania problemu to trochę lipa! Jak nie naprawią nic to wtedy uciekaj, ja polecam biznes-host.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale w biznes-host niestety będzie ciężko o minecrafta bo mało ramu... chociaż jak "powalczysz" to może dostaniesz - bo prawie 80zł to trochę więcej niż 50 w ultima host, ale masz ze 3x więcej procesora co ci raczej nie potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę że support na ultimahost się postarał. Napisali mi że był problem na jednym rdzeniu, dali mi dodatkowy. Serwer się ładuje. Jutro napisze czy dalej coś crashuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

em... Problem na jednym rdzeniu? A co ma rdzeń do zajętości pamięci? I jak może być problem z rdzeniem? Jeżeli napisali tak jak ty to ująłeś, to nieźli z nich technicy albo bajkopisarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

697 MB (1952 MB Max) page memory allocated [privvmpages held]

 

Czy ja dobrze widze?;p że niby praktycznie wszystko jest w swapie?

 

 

Od kiedy privvmpages to zajętość swap?

 

To jest ilość pamięci dla VPS-a a nie zajętość swapu, zanim coś napiszesz przeczytaj chociaż ogólnodostępną dokumentację.

 

http://wiki.openvz.org/UBC_secondary_parameters#privvmpages

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biszkopcik

Mi się zdaje że przenieśli go na inną maszynę bo był "z tych co walczyli o swoje" i napisali jakąś głupotę.

Jeśli byłby to "problem z rdzeniem" to wszystkich przenieśli by na inny serwer, albo by po prostu wyłączyli serwer na tydzień żeby wymienić procesor.

 

mustacho

Nie byłem pewny co do tego co napisałem dlatego zadałem pytanie, a nie stwierdziłem że tak jest. Rafox potwierdził to co napisałem i dlatego napisałem swój następny post.

 

pozdrawiam

Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to przydzielenie dodatkowego rdzenia na OpenVZ to 5 sekund pracy i nie wymaga nawet restartu VPS-a.. no i naturalnie nie wiąże się z wymianą procesora na maszynie matce.. ale mogę się też mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale mi bardziej chodzi o kwestię "problemów" na tym rdzeniu - jeśli byłby nie stabilny to procesor kwalifikuje się do wymiany, a nie daje się drugi rdzeń... Takie jest moje zdanie. jeśli na jednym działało i było git, to czemu teraz przestało i są potrzebne niby dwa/drugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze śmiać mi się chce. Na forum sami specjaliści od csów, minecraftów i innych dziwnych wynalazków. WSZYSCY jednak zapominają, że minecraft nie działa prawidłowo na jednym rdzeniu (co zapewne miało tutaj miejsce) i dlatego został temu klientowi uruchomiony drugi rdzeń.

 

Proponuje następnym razem pomyśleć niż wyciągać pochopne wnioski.

Edytowano przez webh.pl (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale w biznes-host niestety będzie ciężko o minecrafta bo mało ramu... chociaż jak "powalczysz" to może dostaniesz - bo prawie 80zł to trochę więcej niż 50 w ultima host, ale masz ze 3x więcej procesora co ci raczej nie potrzebne...

 

O wszystko idzie się dogadać :)

odnosnie minercraft - Kamil wyjaśnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kamil

uruchamialem (a nawet mam uruchomiony) serwer minecraft na vps z biznes-host - aplikacja dziala z 60 dni bez restartu - 1 rdzen

mialem minecrafta na jakims tanim vps z allegro za grosze - tez 1 rdzen i dzialalo dobrze

uruchamialem na winxp kiedys - zawsze ustawialem koligacje na 1 rdzen, zeby mi gra nie lagowala

uruchamialem wiele razy na virtualboxie na ubuntu i debianie. zawsze na 1 rdzeniu

NIGDY nie mialem czegos takiego ze zle dzialal mi serwer minecraft przez ilosc watkow... do tego serwer dzialal autorowi tematu przez duzo czasu na jednym rdzeniu i bylo dobrze...

 

szczeze watpie zeby to bylo to

 

przepraszam za brak pl znakow - z tel pisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kszysiu problem występuje w przypadku kernela z serii 2.6.32, jeśli używany jest stary 2.6.18 problem faktycznie nie występuje.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawdopodobnie winowajcą była aktualizacja systemu?

 

I widzicie - nie tylko autor tematu coś wyciągnął z tematu, ja też się ciut nauczyłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawdopodobnie winowajcą była aktualizacja systemu?

 

I widzicie - nie tylko autor tematu coś wyciągnął z tematu, ja też się ciut nauczyłem:)

Widzisz... uczymy się całe życie, także nie wyciągać pochopnych wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawdopodobnie winowajcą była aktualizacja systemu?

 

Raczej kernel który jest na sewerze oferującym VPS'y oparte o OpenVZ. Sam użytkownik nic nie namiesza, kernel jest "wspólny" i tylko na matce można go zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja powiem tylko tyle, że był czas, kiedy też narzekałem na "jakość" w UH. Jak się później okazało, dobijałem do maksymalnej możliwej ilości procesów wynikającej z nałożonych przez system wirtualizacji (poprawcie jak się pomyliłem). Zoptymalizowane zostało kilka rzeczy, obecnie ramu może zjeść sporo, a ilości procesów nie przekracza i nic złego się nie dzieje, wszystko gra i buczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy privvmpages to zajętość swap

Ano od odkrycia przez forumowiczów takiego jednego badziewnego benchmarka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×