Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
baciarek

Zmiana php 5.2 na 5.3 + DA - wzrósł LOAD

Polecane posty

Witam

 

ostatnio instalowałem csf na serwerze i w swoim tam jakimś check'u zwrócił moją uwagę na starą wersję php 5.2

 

Więc ja jako oczywiście niedoświadczony pojechałem z aktualizacją na 5.3 ale później doczytałem, że jest 5.4 więc dalej zaktualizowałem. Z tej okazji, że jakieś tam pjedyncze moduły nie działały na wersji 5.4 postanowiłem jednak zjechać do 5.3.

 

Jednak po czasie musiałem zjechać do wersji 5.2 mimo, że na 5.3 wszystko działało dobrze, ponieważ strasznie muliło serwer. Load był średnio 30-50 namnożyło procesów mysql i httpd. Jak zszedłem spowrotem do 5.2 maszynka uzyskała wynik LOAD 1 max 2

 

Co może być przyczyną takiego zachowania ?

mysql to 5.5.24

DA 1.40.3

Apache 2.2.22

 

Czy przy tej czynności jeszcze trzeba coś pomalować przy tym ? Bo skrypty na 5.3 działały okej.

 

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Trzeba było dokładnie sprawdzić co powoduje problem, zmiana 5.2->5.3 nie powinna tego spowodować, ja na wielu migrowanych środowiskach nie widziałem takiego zachowania.

Jedynie co to może być jakiś spadek obciążenia, jednak to w "warunkach laboratoryjnych" wink.png

Edytowano przez patrys
tak na szybko.. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz przypadkiem w php.ini dodanego jakiegoś eacceleratora czy innego niekombatybilnego z 5.3 szitu, który sieje przy każdym odwołaniu do logów generując iowait..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej.

 

Więc wcześniej zrobiłem tak :

 

cd /usr/local/directadmin/custombuild

./build set php5_ver 5.3

./build update

./build php n

 

 

teraz zrobiłem tak :

 

/usr/local/directadmin/custombuild

nano options.conf

php5_ver=5.2 modify to : php5_ver=5.3

 

Save, exit,

./build update

./build php n

 

I teraz jest w porządku. Nie wiem czy to wielka różnica ale teraz działa serwer normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×