Skocz do zawartości
xorg

Konto w banku - gdzie obecnie warto ?

Polecane posty

Hey.

 

Obecnie posiadam konto w mBanku i... nie narzekam, jest bardzo dobrze ;) ale potrzebuje drugie konto, w innym banku, na które będę przelewać co jakiś czas środki pieniężne i będą one sobie tam leżeć, dopóki nie uzbiera się jakaś większa sumka.

 

Co polecacie ? Nie ma to być żadna lokata etc, bo chcę mieć możliwość wypłaty pieniędzy w każdym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Też się rozglądam, myślę nad Aliorem albo BZ WBK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
https://www.deutsche...zednosciowe_24h dołączane do każdego konta dbNET. Z tym, że przelew z konta oszczędnościowego na zwykły rachunek może być dokonany bezpłatnie tylko raz w miesiącu - przy kolejnych wypłatach się płaci. Trzeba również zaznaczyć, że ich system bankowości elektronicznej kuleje i jest bardzo zacofany. Edytowano przez Tajgeer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tzn. ogólnie to powinieneś zapytać "który bank najmniej k...wski/lichwiarski", bo to tak u nas w Polsce wyszło po tym, jak Zachód się do nas wp...ł z łapskami (stąd też mamy za drogie kredyty, marne oprocentowanie oszczędności, itd.).

 

Ja korzystam z mBanku, jest tam bodaj Emax Plus, który sobie założyłem jako taką skarbonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo to tak u nas w Polsce wyszło po tym, jak Zachód się do nas wp...ł z łapskami (stąd też mamy za drogie kredyty, marne oprocentowanie oszczędności, itd.).

Acha, czyli w Rosji/Chinach i cudownym wschodzie jest lepiej w bankach, tak? Zależność między oprocentowaniem oszczędności, a kredytów jest odwrotna niż u nas? wink.png

 

Nie przestajesz mnie zaskakiwać, Ty chodzisz na jakieś specjalne zajęcia odmóżdżające, czy jak to robisz że jesteś coraz "niemądrzejszy"?

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz chcę coś innego niż BREBank. Myślę również właśnie o Alliorze, ew WBK.

 

Z tym, że na bankowości się nie znam kompletnie, dlatego proszę Was o rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

is_wm...eee... co ma piernik do wiatraka? Piszę o tym, co się w Polsce stało, a nie w Chinach czy Rosji.

To tak, jak pisanie o machlojach PO, a odpisują, że za PiSu by było pewnie tak, czy siak... boszz.. polaryzacja i pisanie nie na temat, zupełnie jak na forum Onetu.

A o co tobie chodzi to nie rozumiem. No ja nie chodzę na zajęcia z trzepania główki propagandą...

Porada ode mnie: słuchaj, czytaj, myśl. Dużo różnych rzeczy, dużo źródeł, nie tylko tvn i GW, choć te szmatławce również, dla poznania wroga. Będziesz wiedział co się w tym kraju dzieje i dlaczego.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z firmowych? Bo BRE już mnie trochę irytuje. I trochę szkoda, że dosć sporo mojego kapitału im przepuściłem przez bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, pokiego wtrącasz te swoje chore uprzedzenia do każdego możliwego postu?

Postaraj się choć raz napisać coś merytorycznie, bez wcinek o chorym kraju etc. - każdy zna tu Twoje zdanie na temat Polski i naprawdę nie trzeba tego non stop powtarzać.

 

Akurat polska bankowość (jako ogół) w porównaniu do reszty świata nie ma się czego wstydzić, może nie jest idealna (bo do poprawienia jest sporo rzeczy), ale na pewno nie jest gorsza, a w wielu kwestiach nawet przewyższa rozwinięte i nierozwinięte kraje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja się niedługo będę przenosił z PKO BP do Alioru i już mogę polecić Alior, oferta z mojego punktu siedzenia wydaje się być dobra :)

 

@Sponsi - Aliorem są zainteresowani Rosjanie, może warto tam założyć konto i trzymać kasę :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

is_wm jakie chore uprzedzenia? Człowieku, poczytaj najpierw o tym w czyich rękach są "polskie" banki.

"Polska" bankowość? Czyli zachodnia? Może zacznijmy od początku - do kogo (i dlaczego) należą banki w Polsce.

Merytorycznie to akurat nie mamy jak rozmawiać, bo widać, że brakuje ci wiedzy na temat sytuacji w kraju. A ja nie mam ochoty teraz tłumaczyć co i jak i dlaczego - sorry, ale nie mam ani czasu, ani ochoty, poza tym większości jak zacząłem tłumaczyć, to i tak nic nie pojmowała.

 

Pawel_15... znowu nie doczytasz i piszesz na szybko byle coś odpisać? To jest chore jak wy przeinaczacie to, co ja piszę.

Ja tu o tym, że chciałbym, by banki były naprawdę polskie, a nie tylko satelitami zachodniej lichwy, a ten tu wyskakuje, że ja chcę banki z Rosji czy Chin. Bank of China ma wejść, to może wy się zainteresujcie, skoro tacy fani socjalizmu i komunizmu z was? No błagam... toż to jest dyskurs na poziomie PO-tępactwa, które spija propagandę jak leci.

Nie doczytają, z wiedzą na temat sytuacji w kraju słabo, a panoszą się nie wiadomo jak. Nie wiesz, nie znasz się, nie rozumiesz co się dzieje - korzystaj z kubła jeden z drugim, a nie odszczekujesz jak leming.

 

Pawel_15 doczytaj na drugi raz, bo mam dość już odpisywać na te bzdury, które ty wypisujesz w nawiązaniu do moich wypowiedzi. Nie wiem po co piszesz o rzeczach, których nie miałem na myśli - bo co, bo tak modnie? Bo fajnie komuś dop...ć? Bo akurat się nudzisz i fajnie tak odszczekać? Po co? Dlaczego? A może zastanowisz się w ogóle o co w tym wszystkim chodzi? Czy ja tobie odszczekuję, że "idź szykować się na przemarsz rosyjskich kibiców"? Nie piszę tak, bo nie czepiam się ludzi. Piszę o sytuacji w kraju i nie życzę sobie przyp...nia się do mojej osoby.

 

ZooMpl no ja właśnie ostre widziałem reakcje na Czaka, że niby na reklamach fajnie, a tak naprawdę lipa...

A Alior to dla mnie jest jakiś totalnie sztuczny twór, paru złodziei się zebrało, coś tam ze starych banków skleciło i udają, że niby super bank... kategoryczne nie dla takich tworów z mojej strony.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Alior konto od roku już mam i w sumie nie ma powodów do narzekań.

Czasem zdarzy się jakaś przerwa w dostępie do bankowości internetowej ale w nocy i nie dłużej niż godzinka.

 

 

 

is_wm jakie chore uprzedzenia? Człowieku, poczytaj najpierw o tym w czyich rękach są "polskie" banki.

"Polska" bankowość? Czyli zachodnia? Może zacznijmy od początku - do kogo (i dlaczego) należą banki w Polsce.

Merytorycznie to akurat nie mamy jak rozmawiać, bo widać, że brakuje ci wiedzy na temat sytuacji w kraju. A ja nie mam ochoty teraz tłumaczyć co i jak i dlaczego - sorry, ale nie mam ani czasu, ani ochoty, poza tym większości jak zacząłem tłumaczyć, to i tak nic nie pojmowała.

 

Pawel_15... znowu nie doczytasz i piszesz na szybko byle coś odpisać? To jest chore jak wy przeinaczacie to, co ja piszę.

Ja tu o tym, że chciałbym, by banki były naprawdę polskie, a nie tylko satelitami zachodniej lichwy, a ten tu wyskakuje, że ja chcę banki z Rosji czy Chin. Bank of China ma wejść, to może wy się zainteresujcie, skoro tacy fani socjalizmu i komunizmu z was? No błagam... toż to jest dyskurs na poziomie PO-tępactwa, które spija propagandę jak leci.

Nie doczytają, z wiedzą na temat sytuacji w kraju słabo, a panoszą się nie wiadomo jak. Nie wiesz, nie znasz się, nie rozumiesz co się dzieje - korzystaj z kubła jeden z drugim, a nie odszczekujesz jak leming.

 

Pawel_15 doczytaj na drugi raz, bo mam dość już odpisywać na te bzdury, które ty wypisujesz w nawiązaniu do moich wypowiedzi. Nie wiem po co piszesz o rzeczach, których nie miałem na myśli - bo co, bo tak modnie? Bo fajnie komuś dop...ć? Bo akurat się nudzisz i fajnie tak odszczekać? Po co? Dlaczego? A może zastanowisz się w ogóle o co w tym wszystkim chodzi? Czy ja tobie odszczekuję, że "idź szykować się na przemarsz rosyjskich kibiców"? Nie piszę tak, bo nie czepiam się ludzi. Piszę o sytuacji w kraju i nie życzę sobie przyp...nia się do mojej osoby.

 

ZooMpl no ja właśnie ostre widziałem reakcje na Czaka, że niby na reklamach fajnie, a tak naprawdę lipa...

A Alior to dla mnie jest jakiś totalnie sztuczny twór, paru złodziei się zebrało, coś tam ze starych banków skleciło i udają, że niby super bank... kategoryczne nie dla takich tworów z mojej strony.

 

 

Do afryki banany zrywać kolego won jak Ci się nie podoba ! Cierpisz na zaburzenia mózgowe idź się lecz póki nie będzie za późno : ( te Twoje wypociny czytać to masakra , przez takich hipokrytów jak Ty Polska jest jaka jest , dużo krzyczą mało robią i ogólnie wprowadzają zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Jak za kredytem się rozglądałem i patrzyłem Polska czy Belgia to takie rzeczy w Polsce zobaczyłem o których w Belgii nawet nie słyszałem. Prowizja, tak wysokie oprocentowanie... ludzie o co tu biega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@Sponsi, znów za bardzo bierzesz wszystko do siebie i zbyt emocjonalnie. Jak ja bym miał tak do wszystkiego podchodzić dziś to bym już dawno był po kilku zawałach. Czasem naprawdę warto nie brać wszystkiego do siebie, ja w pewnym momencie przestałem i skończyło się na paru siwych włosach na głowie :) Z tym kontem w Rosji to było napisane w sposób lubiany przez @nrm - sarkazm. Tymczasem jestem określany jako fan socjalizmu i komunizmu. A te Chiny to zupełnie nie wiem skąd się tutaj wzięły, ale nie mam do ciebie o to pretensji ani żalu. Po prostu bierzesz wszystko za bardzo do siebie, mały żart i prawie bym miał jesień z dupy średniowiecza :) A banki jak to banki, te na zachodzie to zazwyczaj pejsy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak za kredytem się rozglądałem i patrzyłem Polska czy Belgia to takie rzeczy w Polsce zobaczyłem o których w Belgii nawet nie słyszałem. Prowizja, tak wysokie oprocentowanie... ludzie o co tu biega?

Oprocentowanie wynika z stopy procentowej danej waluty a dokładnie najczęściej zależy od stopy procentowej w jakiej banki sobie pożyczają, dlatego oprocentowanie kredytów w PLN jest takie wysokie bo i WIBOR wysoki. Ale już taki frank szwajcarski ma LIBOR np. 3M na poziomie 0,1% ale to i tak jest podwyżka bo przez ostatni rok wynosiło 0,01%.

 

A powiedz mi w Belgii jaki procent dają banki na jakiś kontach oszczędnościowych czy lokatach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Z tego co teraz widzę to od 1 do max 2% + odliczenie części oszczędzonej sumy w PIT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś konto np. firmowe w jakimś banku spółdzielczym? Słyszałem wiele dobrego o tej formie bankowości ale jak to wygląda w praktyce to nie mam za bardzo pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prywatne miałem, obecnie ma ojciec.

 

Wyglądało to tak:

Opłata za prowadzenie konta - 3 zł

Opłata za przelew - 2,5zł i chyba 3 % od jakiejś wartości (od 5k chyba)

 

Doszły karty i bankomat (karta tylko dla bankomatów przy banku) - bylo 5 zł

Teraz doszły przelewy online - 7zł/miesiąc ( z tego co wiem cena za przelewy taka sama).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×