Skocz do zawartości
Tajgeer

GdziePaczka.pl - System śledzenia krajowych przesyłek kurierskich

Polecane posty

Portal GdziePaczka.pl jest funkcjonalną aplikacją internetową, która umożliwia śledzenie krajowych przesyłek kurierskich największych firm. Na chwilę obecną, system umożliwia śledzenie przesyłek takich firm kurierskich, jak DHL, GLS, UPS, DPD, Poczta Polska, InPost (niepełny), K-EX, DB Schenker oraz Siódemka (w planach dodanie jest monitoringu Opek, TNT oraz uzupełnienie śledzenia InPost).

 

Serwis, po wcześniejszym założeniu konta oferuje kompletne monitorowanie przesyłek kurierskich. Poprzez dodanie paczki do systemu za pomocą numeru listu przewozowego, użytkownik zyskujemy możliwość otrzymywania powiadomień przy każdej zmianie statusu paczki (w chwili obecnej za pośrednictwem Gadu-Gadu oraz e-maila), a nawet zobaczenia przybliżonej trasy przesyłki na mapie (za wyjątkiem Siódemki oraz DPD, które udostępniają nazwy miast w sposób, którego GeoCode API nie jest w stanie rozszyfrować).

 

Oprócz tego, portal umożliwia sprawdzanie pojedynczych przesyłek kurierskich przez użytkowników niezarejestrowanych.

 

Korzystanie z wszelkich funkcjonalności na portalu jest darmowe, lecz aby posiadać pełny dostęp do wszystkich możliwości, należy założyć darmowe konto.

 

Portal w chwili obecnej znajduje się w fazie BETA. Wszelkie zauważone błędy proszę zgłaszać za pośrednictwem Sugestera (widget znajduje się po prawej stronie) lub formularza kontaktowego.

 

http://www.gdziepaczka.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do DPD mam program (ich) do wystawiania listów przewozowych czy istnieje możliwość importu większej ilości nr listów ? czy każdy trzeba wpisywać osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę nad wprowadzeniem większej ilości pól w Panelu użytkownika. Jeśli się to nie powiedzie, na pewno zostanie udostępnione API, które umożliwi hurtowe dodawanie paczek i pobieranie ich statusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie podałem Ci nr inpost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogło by jeszcze samo wykrywać kogo to numer nadania a przy poczcie jaka to jest przesyłka (paczka, pobranie, itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

regdos - dzięki za propozycję, zaraz coś naskrobię i umieszczę w "szybkim szukaniu".

Co do szczegółów na temat przesyłki Poczty Polskiej - jeśli jeszcze kilka osób wprowadzi różne typy przesyłek, to myślę, że nie będzie problemu aby dodać. Póki co nie wiem, jak mam to rozróżnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z ich systemu, gdyż wtedy nie można sprawdzić paczki starszej niż 30 dni (nie zwraca w ogóle żadnych danych na jej temat). Dane na temat przesyłek Poczty Polskiej pobierane są bezpośrednio z ich śledzenia smile.png Sprawdzę, czy nie ma tam żadnej informacji, jak będzie, to na pewno dodam.

 

PS: Szybkie wyszukiwanie dodane.

Edytowano przez Tajgeer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Została dodana możliwość dodawania wielu paczek naraz z poziomu strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jutro sprawdzę na koniec dnia ok 20-30 paczek ( DPD )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

"Trochę" się strona rozjechała przy sprawdzaniu. (Chromie 19.01084.52)

post-4691-0-48418000-1338321448.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko dodać, że dzięki użytkownikowi sshd udało się dodać obsługę TNT. Pozostaje jeszcze Opek.

 

EDIT:

Informacja nieaktualna, udostępniono mi również numer listu Opek. Jeszcze raz wielkie dzięki sshd! :)

Edytowano przez Tajgeer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tylko popraw wyświetlanie tych tabelek. Nie każdy ma podpięty do kompa monitor FullHD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie z tym związane?

 

PS: Opek już dodany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony dla paczek z PocztyPolskiej można było by pobierać informację czy to ekonomiczna czy Piorytet .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Została zoptymalizowana opcja szybkiego wyszukiwania paczek.

 

Dodatkowo została nawiązana współpraca z twórcą aplikacji monitorującej paczki na platformę Android. W przeciągu najbliższych kilku/kilkunastu tygodni można spodziewać się pewnej niespodzianki z tym związanej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

świetna strona (mam na myśli oprawę graficzną i szybkość ładowanie - widzę, że przyłożyłeś się do maksymalnej optymalizacji kodu), niestety jeszcze nie miałem okazji testować możliwości Twojego (autorskiego?) systemu śledzenia paczki - ale następnym razem po zakupach allegro, nie omieszkam wypróbować. Póki co mam Cie w ulubionych :)

 

PS. widzę, że hosting stawiasz na castpol.pl. osobiście jestem w trakcie poszukiwań takowego i... jak, jesteś zadowolony z ich oferty? można wiedzieć jaką opcje wybrałeś?

 

Pozdrawiam i życzę wysokiego ruchu na serwisie ;)

Czarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi - zgadzam sie, design nie jest taki, jaki powinien byc, zdaje sobie z tego sprawe. Caly czas szukam odpowiedniego layoutu.

 

Czarek - zachecam do testowania :-). Co do Castpol - z czystym sumieniem moge polecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×