Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
.:KuKiS:.

Poczta e-mail. Adres?

Polecane posty

Witajcie, zakupiłem hosting w 2ap.pl i mam tam pocztę, np. admin@twojedomena.2ap.pl. Kupiłem domenę .pl na az i chciałbym mieć e-mail admin@twojadomena.pl czy to możliwe? Co w tym wypadku zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli podepniesz twojadomena.pl do panelu na ap.pl i założysz konto pocztowe u siebie w panelu to tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domenę dodaj do panelu, a następnie kliknij w DA "Konta Pocztowe" utwórz tam konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało mi się to ogarnąć, przy okazji spytam, IPB nie wysyła mi linku aktywacyjnego, w czym może być problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, e-mail już zrobiłem i działa na domenie .pl. Tylko nie wiem czemu IPB nie wysyła linków aktywacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, e-mail już zrobiłem i działa na domenie .pl. Tylko nie wiem czemu IPB nie wysyła linków aktywacyjnych.

ale tylko IPB nie wysyła inne dochodzą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało mi się to ogarnąć, przy okazji spytam, IPB nie wysyła mi linku aktywacyjnego, w czym może być problem?

Może to być spowodowane błędną konfiguracją serwera smtp w ustawieniach IPB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę to edytować? Niestety ustawienia mam po Angielsku a znajomość mojego angielskiego jest słaba jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę to edytować? Niestety ustawienia mam po Angielsku a znajomość mojego angielskiego jest słaba jak na razie.

Nie wiem :D Nie miałem nigdy IPB, tylko tak przypuszczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to być spowodowane błędną konfiguracją serwera smtp w ustawieniach IPB.

jeśli to nie vps i nic nie kąbinował to powinno śmigć samo

 

A gdzie mogę to edytować? Niestety ustawienia mam po Angielsku a znajomość mojego angielskiego jest słaba jak na razie.

też nie miałem ipb

tutaj pytaj

http://forum.invisionize.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli to nie vps i nic nie kąbinował to powinno śmigć samo

 

 

też nie miałem ipb

tutaj pytaj

http://forum.invisionize.pl/

Wiem, że to shared, ale to nie zwalnia go z ustwienia poczty w IPB. Pewnie może sobie wybrać z jakiego adresu mają być wysyłane wiadomości, a do tego potrzebuje podać konfigurację serwera tj. host, port, nazwa użyszkodnika, hasło do konta e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mam, host, login itp. Muszę poszukać konfiguracji serwera w ustawieniach... Szczerze to tutaj jest lepsza atmosfera i szybsza odpowiedź niż na Forum InviSionize, tam tylko krytykują ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to shared, ale to nie zwalnia go z ustwienia poczty w IPB. Pewnie może sobie wybrać z jakiego adresu mają być wysyłane wiadomości, a do tego potrzebuje podać konfigurację serwera tj. host, port, nazwa użyszkodnika, hasło do konta e-mail.

standardowo nie trzeba wystrczy w podstawowej konfigurcji podczs instalacji podać mail kontaktowy forum powiedzmy kontakt@domena.pl i samo powinno działać bez konfiguracji smtp w sumie u mnie tak było

 

Wszystko mam, host, login itp. Muszę poszukać konfiguracji serwera w ustawieniach... Szczerze to tutaj jest lepsza atmosfera i szybsza odpowiedź niż na Forum InviSionize, tam tylko krytykują ludzi.

może to ci pomoże

http://www.pomoc.2ap.pl/Poczta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało mi się skonfigurować wysyłanie e-maili aktywacyjnych, tylko nie wiem, czemu lądują one w spamie... Ale tego chyba nie da się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało mi się skonfigurować wysyłanie e-maili aktywacyjnych, tylko nie wiem, czemu lądują one w spamie... Ale tego chyba nie da się zmienić.

tego nie zmienisz twój serwer tzn ip serwer jest trktowne jako spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm.. no tak, ale inne strony tak nie mają... Chyba, że to wina hostingu...

inne tzn jakie twoje stojące u Ciebie na serwerze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego adresu otrzymujesz te wiadomości? Wiadomości wysyłane są z serwera smtp, czy za pomocą funkcji mail? Są to emaile aktywacyjne? Popraw je, ważna jest także składnia, napisz w jeżyku polskim. Ponadto ktoś mógł złośliwie zaznaczyć twoje wiadomości jako spam, w co raczej wątpię smile.png Możesz tutaj sprawdzić twoją domenę: http://www.mxtoolbox...blacklists.aspx

 

btw gdzie wysłałeś wiadomośc, że wleciała do spamu? Jaka poczta?

 

Głupotą jest pisać, że firma jest temu winna. Nie pozwoliłaby dodać swoich adresów IP, domen do spam listy.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczta na gmail. Mam do wyboru w konfiguracji dwie funkcie mail i SMTP. Próbiwałem wysyłać z admin@twojadomana.pl i z Nazwa@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, aby te wiadomości nie były w spamie, po prostu jest to nie wygodne dla użytkowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×