Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
FilipS

Błąd instalacji SSL - cPanel

Polecane posty

Witam,

dzisiaj zamówiłem certyfikat Positive SSL, który chcę wykorzystać przy logowaniu do cPanelu. Aby go dodać do serwera wchodzę w WHM kolejno: Service Configuration >> Manage Service SSL Certificates przy cPanel/WHM/Webmail Service klikam w link Install new Certificate. Plik .crt który otrzymałem edytuję notatnikiem i jego zawartość wklejam w pole entire .crt file. System sam pobiera sobie dane o domenie i uzupełnia wszystkie pola, po wciśnięciu submit wywala mi błąd:

 

Attempting to verify your certificate..... Modulus mismatch, key file does not match certificate. Please use the correct key file

 

Próbowałem również uzupełnić pole na plik .crt i ca bundle (zawartość pobierając z odpowiedniego pliku), ten sam błąd. Czy coś robię źle? Może ktoś już spotkał się z takim błędem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie masz napisane, że KLUCZ PRYWATNY jest niepoprawny.

Jeśli tego nie zrobiłeś (a na to wygląda) to doklej go na koniec pliku .crt

(to ten plik z rozszerzeniem zazwyczaj .key, który powstał razem z .csr).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, myślałem że przy generowaniu CSR zawartość key podmienia się automatycznie.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całą istotą procesu podpisywania certyfikatu jest to, że klucz prywatny nie wychodzi poza twoje zasoby (CA go nie posiada, więc nie ma jak go dołączyć do pliku crt) :) Chociaż i tak dziwnie to wygląda, bo powinny być w GUI WHM dwa osobne pola na certyfikat i klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×