Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Popiel

[wirtualny] Szukam alternatywy dla obecnego wirtuala i parkingu domen

Polecane posty

Ponieważ coraz mniej podoba mi się mój obecny usługodawca (GN) postanowiłem zasięgnąć rady co do innych firm hostingowych, tak na wszelki wypadek jak by serwer nagle dożywotnio odmówił posłuszeństwa bo domena już to zrobiła.

 

Szukam czegoś podobnego do tego co miałem w GN:

Miejsce - 3 GB

Transfer - 40 GB/mc (może być mniej ale bez przesady)

MySQL - 5 (fajnie jak by był bez ograniczenia rozmiarowego ale nie konieczni musi być)

Darmowa pomoc techniczna

Codzienne kopie bezpieczeństwa

99,5% Uptime

Katalogi na hasło

Perl

PHP 5

Menedżer plików

FTP

Fajnie jak by był cPanel ale niekoniecznie musi być

Dobrze aby była darmowa domena usługodawcy bo teraz takiej nie miałem i mam klops z dostaniem się na zaplecze strony

 

Na dzień dobry stronka będzie jedna oparta na WP raczej mało obciążająca z niewielkim ruchem.

Hosting powinien udźwignąć jeszcze ze 3-4 dodatkowe blogi, portale lub fora w zależności co mi się wymyśli. Używam tylko CMSów bo lubię się z nimi bawić.

 

Do tego dochodzi parkowanie domen bo lubię mieć wszystko co jest ze sobą związane w jednym miejscu.

Dobrze by było aby całość w skali roku czyli hosting + 1 domena nie przekroczyły 150 zł brutto (liczę już przy odnawianiu).

Preferuję aby główna domena automatycznie nie wskazywała na public_html chyba, że jest to domena darmowa firmy hostingowej.

Kontakt musi być dobry i nie tylko przez tickety. Dobrze aby był też telefoniczny ale tego używam jedynie w ostateczności. Ogólnie nie nadużywam cierpliwości.

 

Mam nadzieję, że opis tego czego poszukuję jest wystarczający.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowano przez Popiel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zapraszam do skorzystania z naszych usług.

Pakiet Start bedzie w sam raz:

http://biznes-host.pl/index.php?s=hosting-bh&rodzaj=bit

 

10 GB miejsca na dysku

50 Gb transferu/miesiąc

SLA gwarantowane 99,9 %

Codzienna kopia bezpieczeństwa

DirectAdmin PL

Bazy Mysql bez limitu ilości, wielkośc lmituje konto.

 

W przypadku dodatkowych pytan zapraszam do kontaktu na bok@biznes-host.pl.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do naszej oferty, serwer Basic MZ ONE spełnia wymagania: http://www.mzone-net.eu/index.php?d=kontawww

W pakiecie darmowa domena przy opłacie na rok.

Koszt serwera tylko 60 złotych rocznie.

 

Serwer można przetestować zamawiając konto testowe z tego linku: https://www.service.mzhost.co.uk/index.php?/cart/konto-testowe/&step=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hosting to polecam linuxpl.com (ref)

- wysoki uptime

- wielkość baz wliczona w rozmiar konta

- świetny kontakt

- directadmin PL

 

Co do domen polecam hekko.pl i ovh.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Progreso.pl - zrobiłem sobie narzędzie do robienia ofert na miarę z myślą właśnie o WHT, czas z niego skorzystać;) - będzie wszystko co wymieniłeś, po prostu odezwij się do nas tutaj - na PW lub http://progreso.pl/kontakt/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do przetestowania naszych usług. Pakiet Small odpowiada w pełni Pana wymaganiom: http://firehost.pl/index.php?adminpanel=plan&id=2 do wyboru jest hosting z panelem DA i cPanel. Po złożeniu zamówienia wystarczy napisać jaki ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta Progreso nie ukrywam, że mnie zaciekawiła jednak 150 zł i to w promocji obecnie odpada chyba, że zrobiona przeze mnie stronka zacznie przynajmniej sama siebie utrzymywać bo obecnie jest non-profit jak i te planowane w przyszłości. Nie wykluczam jednak przeniesienia większej strony biznesowej z home.pl ale to muszę uzgodnić. Minusem jak dla mnie jest mała ilość dostępnych domen.

 

Do prywatnego użytku najbardziej spodobała mi się oferta MZone i linuxpl.com i prawdopodobnie tu gdzieś ulokuję swoje stronki.

Jednak w przypadku MZone coś jest mało domen do wyboru ale za to trochę lepsze parametry pojemnościowe.

 

Stąd moje pytanie do MZone i być może odpowiedź przyda się też innym. Czy ilość domen jest sztywna czy też jest możliwość zaparkowania czegoś ponad to.

 

Inne pytanie już ogólne to zauważyłem, że polecane są inne firmy gdzie można zaparkować domenę a dane trzymać gdzie indziej.

Czy warto zastosować taki zabieg i jakie są tego plusy i minusy?

Jaką firmę do parkowania domen warto wybrać aby nie było problemów z ewentualnym odnawianiem.

Widzę, że polecane jest ovh.pl jednak w innym wątku napisano, że lubią być problemy z załatwianiem u nich spraw. Jak to wygląda w rzeczywistości zwłaszcza, że domena, którą chce odzyskać przez spartolenie przedłużenia przez GN jest u nich zaparkowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak w przypadku MZone coś jest mało domen do wyboru ale za to trochę lepsze parametry pojemnościowe.

Możesz dokupić pakiet dodatkowych opcji cPanel +10 lub +40.

 

Stąd moje pytanie do MZone i być może odpowiedź przyda się też innym. Czy ilość domen jest sztywna czy też jest możliwość zaparkowania czegoś ponad to.

Każdy pakiet ma określoną ilość, jak wspomniałem możesz dokupić dodatkowe opcje lub przejść na wyższy pakiet. Mogę Ciebie zapewnić, że gwarantujemy wysoką jakość usługi, niestety kosztem opcji pakietów.

 

Ta ilość opcji w cPanel może się zmienić (zwiększyć dla pakietów), nie wiem jeszcze jednak kiedy i o ile.

 

Inne pytanie już ogólne to zauważyłem, że polecane są inne firmy gdzie można zaparkować domenę a dane trzymać gdzie indziej.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest utrzymanie domeny i serwera w jednej firmie, wtedy masz pewność, że domena i serwer jest w dobrych rękach a administrator od razu widzi jakie masz usługi i domeny zakupione. To czasami pomaga w przypadku rozwiązania problemów, oczywiście w przypadku niedoświadczonych klientów.

 

Jaką firmę do parkowania domen warto wybrać aby nie było problemów z ewentualnym odnawianiem.

Ceny odnowień w większości firm są już tak niskie, że gdziekolwiek byś nie przeniósł/zarejestrował domenę cenę będziesz miał podobną. Nie łap sie na promocje domena za 2 złote bo to zawsze jest kosztem odnowienia.

 

Jak to wygląda w rzeczywistości zwłaszcza, że domena, którą chce odzyskać przez spartolenie przedłużenia przez GN jest u nich zaparkowana.

Nie wiem jak to dokładnie wygląda w GN, ale z tym problemem nie jesteś pierwszy. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest odczekanie do wygaśnięcia domeny, jednak wtedy jest ryzyko przejęcia takiej domeny przez kogoś innego.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby nie robić sobie mętliku wybrałem oferty MZone i linuxpl.com

W obu przypadkach przetestowałem kontakt, zadałem kilka pytań i zarówno w przypadku MZone jak i Linuxpl.com odpowiedzi i forma kontaktu mnie zadowoliły więc mamy remis.

Cena za wirtualny + domena jest nieco droższy w linuxpl.com ale jest to różnica niecałych 10 zł i mieści się w budżecie więc jak dla mnie mamy kolejny remis.

 

Moje typy padły na:

 

Linuxpl.com

  • wielkość 2 GB
  • transfer 20 GB/mc
  • obciążenie procesora brak limitu ale jak za bardzo to interweniują
  • sql B.O.
  • domen B.O.
  • mail B.O.
  • panel DirectAdmin

cena za hosting 49,20 zł

cena za domenę(przedłużenie) 77,64 zł

 

Mzone

  • wielkość 3 GB
  • transfer 30 GB/mc
  • obciążenie procesora 3%
  • sql 5 baz
  • domen 5
  • mail 5
  • panel cPanel

 

cena za hosting 60 zł

cena za domenę(przedłużenie) 59 zł

 

Reszta wygląda dość podobnie.

 

Proszę o porady co wybrać. Decyzję muszę podjąć najpóźniej do piątku aby mieć przynajmniej jeden dzień na test a w niedzielę dorzucić jeszcze domenę, którą mam nadzieję uda się odzyskać.

Edytowano przez Popiel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ coraz mniej podoba mi się mój obecny usługodawca (GN) postanowiłem zasięgnąć rady co do innych firm hostingowych, tak na wszelki wypadek jak by serwer nagle dożywotnio odmówił posłuszeństwa bo domena już to zrobiła.

No i wykrakałem. Serwer właśnie zrobił kapput. Łącznie 150 zł w plecy. Czas się zabrać za ich odzyskiwanie.

Dobrze, że zrobiłem kopię zapasową jego zawartości bo inaczej była by kaplica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@Popiel, sugeruję iść do jakiejś firmy... Bo to jest jakaś dziwna oferta, za free, bez panelu, bez niczego, bez umowy... to już chyba lepiej żeby cię myszy zjadły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będę testował Mzone. Jak ich 3% przydziału CPU podoła przetwarzaniu śladów GPS to zapewne tam się przeniosę zresztą spodobał mi się ich support.

 

A tak z czystej ciekawości to czy jest możliwe aby limit CPU 3% i 5% były sobie równe w odniesieniu do wydajności czy też jest to mało prawdopodobne? Chodzi mi o porównanie np. biznes-host gdzie jest 5% a Mzone gdzie dostajemy 3%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Z tymi procentami to bywa różnie, w jednej firmie dostaniesz 10% ale od Celerona ale w drugiej dostaniesz 4% od wypasionego DELLa :) Nie znam parametrów maszyn w BH i w Mzone, napisz do obu firm, może ci udzielą odpowiedzi. Co do MZone to mogę śmiało polecić, sam posiadam pakiet MZ THREE i nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popiel

z tego co mi się zdaje to chyba obie firmy dają jakiśtam okres testowy - darmowy.

Nie wystarczy wybrać ofertę i potestować przez kilka dni? wtedy firma dokładnie ci powie jaki pakiet jest ci potrzebny, jakie zasoby wykorzystujesz itd itp...

ja od siebie mogę polecić biznes-host, jednak nie mam u nich konta www a VPS:)

jak byś wybrał BH to skorzystaj z refa:

http://biznes-host.pl/hosting-www/Kszysiu

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×