Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
1q2w3e4r

Przepisanie rewrite z .htaccess na nginx

Polecane posty

Niestety nie wiem jak to zrobić do końca. Jest to katalog public_html/files i chce aby wszystkie w pliki w tym katalogu rozpoczynały pobieranie po wywołaniu.

location ~* ^.+\.(files)$ {
types		 { }
default_type  application/octet-stream;
add_header	Content-Disposition attachment;
}

Edytowano przez 1q2w3e4r (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widząc co utworzyłeś zastanawiam się ile masz lat i dlaczego dopiero 16.

 

Na serio: Może trochę poczytaj na tej stronie (add_header), bo poszedłeś na tak niesamowitą łatwiznę i tylko z 1 źródła, że patrzenie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nam nginx w ogóle. Wiem tylko gdzie jest konfiguracja i pytam o konkretny problem. Nie siedzę w tym i nie wiem jak to zrobić. W add_header jest taki przykład: add_header Cache-Control private; więc tak podstawiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba czasem podawać bezwzględnej ścieżki? Czy teraz już jest wszystko tak jak powinno być?

location ^~ /files/ {
    types		    { }
    default_type  application/octet-stream;
    add_header	  Content-Disposition attachment;
}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, działa. Dziękuję za pomoc.

Czy to jest pewnego rodzaju zabezpieczenie przed tym gdyby pojawił się w tym folderze plik php ? Bo testowałem i rozpoczyna jego pobieranie, ale się chyba nie wykonuje?

Jak inaczej zabezpieczyć taki folder przed plikami mogącymi wykonać się na serwerze = dostanie się do plików serwera. Czy jest jakiś sposób zabezpieczenia takich plików przed niepowołanymi osobami? Czyli przede wszystkim ograniczenie z katalogu files przedostanie się do folderów niżej oraz możliwość wykonywania się plików. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w location ~.php { trzeba dodawać try_files $uri =404;. Wtedy na pewno nie będzie możliwości, by uruchomić zdjęcie jako .php. W aktualnej postaci Twoja lokalizacja przechwytuje wszystko i pliki się nie wykonują. Zachodzi tylko pobieranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×