Skocz do zawartości
secretservice

Sieć serwerów CS 1.6

Polecane posty

Nurtuje mnie ostatnio kwestia typu, czy mogę założyć sieć serwerów CS 1.6 jako 1-osobowa firma rejestrując działalność gospodarczą? Czy można uzyskać w ten sposób jakieś dotacje a'la dla młodych przedsiębiorców czy coś takiego?

 

Która z kategorii usług odpowiadałaby tego typu działalności, któraś z niżej wymienionych czy może jeszcze inna?

6311Z. Przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność

6209Z. Pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych

 

Wpływy byłyby gromadzone za pomocą systemu Dotpay bądź bezpośrednich przelewów bankowych. Jak sprawa wygląda w takiej sytuacji z rozliczeniami? Jakie podatki i koszty stałe trzeba opłacić? I czy w ogóle opłaca się tego typu posunięcie (mam nadzieję na wpisanie w "koszty" wynajmu serwerów, hostingu, domeny,reklamy,gadżetów reklamowych,nagród rzeczowych w konkursach)? Konieczne jest wynajęcie księgowego czy mogę rozliczenia przeprowadzać we własnym zakresie?

 

Liczę na odpowiedzi TYLKO od osób, które mają jakieś pojęcie w temacie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od nastolatków wpływy ogromne, wybacz ale biggrin.png

Co do podatków to dochodowy, od towarów i usług, ZUS i inne opłaty związane z prowadzeniem działalności. Zakup sprzętu/wynajem, konfiguracja, pozycjonowanie, domeny i można by wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prowadziłem już raz takie coś na znacznie mniejszą skalę niż teraz mam to w założeniu i dochody były. Wtedy jeszcze nie miałem pojęcia o wielu rzeczach, których się nauczyłem zarówno na studiach, jak i w wolnych chwilach przy komputerze. Znajomy jest administratorem jednej z bardziej znanych sieci serwerów, pokazywał mi rozliczenie wpłat na dotpayu to w skali miesiąca sumy były prawie zawsze 4-cyfrowe. Jak umie się skonfigurować serwery i odpowiednio dobrać koszt ,,pierdółek" za, które gracze będą płacić to da się wyjść na swoje. Wiadomo, że nie będzie to moje główne źródło dochodu ale chcę robić to co lubię i przy okazji dorobić sobie. Do pracy pójdę i tak, ale to za półtora roku po obronie inżyniera.

 

Jeszcze jedno pytanie: w koszta mogę wliczyć zakup silnika forum i stylu (VB lub IPB)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz o ile masz rachunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie to problem. Wątpie aby zagraniczny podmiot wystawił mi fakturę VAT, którą zaakceptuje polski US.

Rozumiem, że dopóki nie osiągne dochodu (koszta będą przewyższać przychód) nie muszę płacić podatku dochodowego do US? ZUS chyba też jest jakoś mniejszy przy samozatrudnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze dwa lata masz niższy zus, o ile przez ostatnie 5 lat nie prowadziłeś własnej DG.

Pisałem tutaj o fakturze VAT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZUS 800 zł miesięcznie jeśli nie prowadziłeś działalności w ciągu ostatnich chyba 5 lat to niecałe 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tutaj o fakturze VAT?

Nie ale z reguły to ona jest chyba podstawą do wliczenia czegoś w koszty. Spróbuję napisać maila do firmy i może uzyskam informację jak ma się ta sprawa na gruncie amerykańsko-polskim.

A czy istnieje jakaś możliwość uzyskania dotacji (czy to z UE czy ze środków krajowych) na założenie własnej DG? Dotacje dla bezrobotnych na własną DG odpadają bo jako student studiów dziennych nie mogę być traktowany jako bezrobotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wczoraj ticket do Dotpaya aby dowiedzieć się więcej odnośnie usług premium sms i tego jak są rozliczane?

Otrzymałem odpowiedź:

Szanowny Panie,

rodzaj działalności zależy od Pana. Wypłaty z tytułu usług sms odbywają się na podstawie Umowy o Dzieło (osoba fizyczna) po zakończeniu danego misiąca. W tym przypadku otrzymuje Pan kwotę do wypłaty pomniejszoną o podatek dochodowy i koszty uzyskania przychodu. Po zakończeniu roku rozliczeniowego wystawiamy Panu PIT 11 na podstawie którego może się Pan rozliczyć w swoim rocznym zeznaniu podatkowym.

W przypadku firmy wypłata odbywa się na podstawie wystawionej przez Pana faktury. W tym przypadku sam odprowadza Pan podatek.

 

Moje pytanie: Jeżeli wystawiają PIT-11 to ja później uwzględniam tą kwotę w rozliczeniu PIT-36 czy PIT-37 i jeżeli nie osiągnę jakiegoś tam progu (coś ponad 2000) to nie płacę podatku? Czy jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZUS 800 zł miesięcznie jeśli nie prowadziłeś działalności w ciągu ostatnich chyba 5 lat to niecałe 400

800? to chyba z 4 lata temu :D

 

Poza tym chyba masz wstręt do stosowania interpunkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×