Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Venydar

Poprawne skonfigurowanie VPS'a - proszę o sugestie

Polecane posty

Witam, od dwóch dni mam pełen dostęp do VPS'a opartego na OpenVZ (zainstalowany debian) w firmie vmline.pl (specyfikacja poniżej), byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie związane z ogólną konfiguracją PHP, MySQL, Apache'a, ale mam też jeden konkretny problem: WordPress.

 

Wczoraj przeniosłem w pełni serwis oparty na WP i forum na phpBB3 (shadowbroker.pl), o ile forum śmiga aż miło, tak WP coś kręci nosem (ciut przy długi czas ładowania/odświeżania strony głównej i podstron). Oto lista zainstalowanych pluginów (wspomnę tylko, że na poprzednim hostingu współdzielonym nie było problemów): http://pastebin.com/xC1Vn8NG

 

Specyfikacja VPS'a:

- CPU 1.5GHz

- RAM 1 GB gwarantowane, 1.5GB maksymalne

- 20GB HDD

- 500 GB ruchu

 

Wszelkie logi, php.ini, my.cnf, apache2.conf - prześlę zainteresowanym na PW. Tymczasowo też odblokowałem funkcję phpinfo() tutaj.

 

Domyślnie chcę hostować na nim kilka-kilkanaście mniejszych i większych stron, tak aby przynajmniej zwróciło mi się utrzymywanie go.

 

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny. Może później komuś innemu także się ten temat kiedyś przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie systemu cachującego, z Quick Cache (serwis siedział na nim ponad rok) na W3 Total Cache, zaobserwowałem znaczny wzrost szybkości ładowania stron (mimo późnej godziny, to i tak sukces) - przynajmniej porównując do analogicznej godziny.

 

Nadal jednak znajdzie się coś, co warto by poprawić smile.png

Edytowano przez Venydar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładuje się troche contentu z zewnątrz, co zwiększa całość ładowania (koletyw.gram.pl).

Prawie miesiąc temu wyszło xcache 2.0, więc można spróbować zrobić update. Ewentualnie zamiana xcache na apc.

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, niestety skrypty tj. ten od kolektywu, FB, Google Analytics czy wordpress.com (Disqus akurat ładuje się szybko) zwiększają czas potrzebny na załadowanie strony i z tym już raczej nic nie jestem w stanie zrobić. O nowej wersji xcache nie miałem pojęcia - postaram się wkrótce go zaktualizować ;)

 

Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×