Skocz do zawartości
1q2w3e4r

Nginx + htaccess

Polecane posty

Witam,

 

Czy jest może jakiś mod umożliwiający korzystanie normalnie z plików htaccess w nginx?

Na pewno coś jest bo by to było dziwne gdyby nie było. Tylko jak sie to nazywa? Proszę o nazwę lub linka do jakiegoś materiału opisującego wprowadzenie tego na serwer.

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może plików nie ma,ale reguły wprowadzasz do konfiguracji vhosta. Tylko troszeczkę inaczej przedstawione. Ale działają tak samo jak htaccess

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wiem jak się konfiguruje rewrite w nginx. Mam jednak kilka serwerów, w których dość często muszę zmieniać reguły.

Dodatkowo trzeba wtedy resetować system i ktoś kto korzysta ze strony przerywa mu połączenie, a muszę zapewnić ciągłość działania.

Nie wierzę, że nie ma jakiegoś moda/programu, który umożliwi korzystanie z normalnego pliku htaccess.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jak ktoś pobiera plik to przerywa mu pobieranie.

Dlatego htaccess najlepiej aby to obsługiwał bo aktualizować pliki mogę hurtowo.

 

Dziwne, że nie ma takiego modułu dostępnego w sieci. Za granicą też nikt tego nie robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy reloadzie połączenia nie są zrywane, proces który je obsługuje nie kończy się dopóki pobieranie się nie zakończy. Nowe żądania są już obsługiwane przez inny proces z nowymi ustawieniami. http://wiki.nginx.org/CommandLine tu jest to opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajesz reload i niczego nie tnie. Dodatkowo pod pliki zastosuj sobie np. nginx na innym porcie jako internal, wtedy dodatkowo możesz ograniczać wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×