Skocz do zawartości
cezary188

VPS Polska Co Polecacie ?

Polecane posty

Przejrzałem trochę ofert z forum i jak dla mnie totalna lipa jedna oferta tylko spełniała jako tako moje warunki ale trochę za dużo oferowali za duża cenę. Oto czego potrzebuje:

 

CPU: min. 1Ghz

RAM: min. 2 GB

HDD: min. 50GB

Łacze: 100Mbit

Transfer:min. 3TB

Lokalizacja : Polska ew. Czechy ale wtedy obsługa chociaż niech po angielsku będzie.

Cena tak do ok 100zł/m im mniej tym lepiej

 

Dostęp root tak żebym mógł sobie zainstalować obraz systemu oraz programy na tym serwerze i skonfigurował odpowiednio. Fajnie jakby był gotowy obraz systemu z serwerowni, konkretnie Debian6 32-bit.

Serwera będę używał do przesyłu plików pomiędzy innymi moimi serwerami tak żeby było wiadomo.

Jak najbardziej interesują mnie oferty z firm, za resztę pomysłów będę równie wdzięczny. Fajnie jakby dało rade przetestować serwer przez powiedzmy 2 tygodnie (wpłaciłbym wtedy zaliczkę za ten czas).

 

Co do parametrów to im więcej HDD i transferu tym lepiej.

 

Czekam na oferty do piątku w tym temacie. Pozdrawiam

Edytowano przez cezary188 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale to ma być root czy managed?

Bo sam system to dostaniesz, ale ma być skonfigurowany?

 

Root jeszcze przejdzie, ale managed zapomnij w tej cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to ma być root czy managed?

Bo sam system to dostaniesz, ale ma być skonfigurowany?

 

Root jeszcze przejdzie, ale managed zapomnij w tej cenie...

 

Root naturalnie.Sam sobie porobię co potrzeba potrzebuje tylko sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer z 3TB transferu na łączu 100 Mbps za tą cenę, będzie Ci ciężko nawet znaleźć za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer z 3TB transferu na łączu 100 Mbps za tą cenę, będzie Ci ciężko nawet znaleźć za granicą.

Nie zgodze sie :P

Chociażby hetzner w DE oferuje za znacznie mniej takie parametry jak opisałem badź lepsze, za 74zł można mieć dedyka z kimsufii w FR a u nas jedyne co znalazłem warte uwagi to e24cloud które oferuje to co napisałem bez limitu transferu z tym ze co prawda za jakieś 145zł miesiecznie ale można też zmniejszyc troche opcje i nie wykorzystywac cały czas wszystkiego to powinno zejść poniżej 100zł myślę. Także opcje pewne są kwestia tylko że jeżeli chodzi o PL to już nie bardzo jest w czym wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociażby hetzner w DE

Tak, ale Hetzner jest w Niemczech, Ty chciałeś Polska lub Czechy.

 

Tu pozostanie Ci chyba tylko Kimsufi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Czy jest jakaś POLSKA firma, która oferuje coś podobnego do tego : http://en.edis.at/kvm-starter_61_82.htm , w POLSCE i w podobnej cenie ?

 

W tym linku nie widać polskiej lokalizacji ale dostałem maila z ofertą i tracert ip testowego kończy się :

 

6    24 ms    18 ms    19 ms  hosteam.plix.pl [195.182.218.246]
7    25 ms    29 ms    19 ms  37.235.48.1

 

Serwerownia chyba niezła, ale nie chce płacić Ausrtiakom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy żadnym z poniższych pakietów nie ma wymienionej Polski. Czy aby na pewno te konfiguracje z takim transferem obejmują również polską lokalizację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to już Ci mówię, że w Polsce nie znajdziesz VPS-a z takim transferem w takiej cenie. Sprzętowo to da się coś znaleźć, ale transfer nie do przeskoczenia.

 

ps.Ciekawe jeszcze jak to u nich działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

root@localhost:~# dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync
16384+0 records in
16384+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 5.77912 s, 186 MB/s

 

to z vpsa w Londynie, dlatego myślę o Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm Vrs Premium wydaje sie być stworzona dla mnie:

  • 2048 MB RAM
  • Shared Dual Intel E5620 (16 cores @2.4 GHz) available in Austria, Switzerland and UK
  • Shared Dual Intel E5649 (24 cores @2.53 GHz) available in Italy, Germany, U.S.A., Sweden
  • 100 GB HDD
  • 1 IP address
  • 10 TB bandwidth per month
  • Customizable firewall via a web interface
  • OS: Debian lenny, Debian squeeze, Centos 5, Ubuntu Maverick Meerkat (10.10)
  • Daily backup
  • Custom web interface to reboot / re-initialize with different OS, change root password and manage your firewall
  • geoIP: Austria (Graz), Switzerland (Zurich), UK (London), Italy (Milano), Germany (Frankfurt, DE-CIX), Sweden (Stockholm)

 

 

i rzeczywiście w opcjach zamawiania masz Warsaw,Poland jako lokalizacja i to wszystko za ok 70zł. Aż żal nie spróbować. Ktoś ma jakieś opinie o ich hostingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i co prawda duzo wiecej procka i ramu jest ale mi chodzi o hdd i transfer wiec nie bardzo ta oferta dla mnie. Ale fakt na tle innych firm wybija sie znacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i co prawda duzo wiecej procka i ramu jest ale mi chodzi o hdd i transfer wiec nie bardzo ta oferta dla mnie. Ale fakt na tle innych firm wybija sie znacznie.

http://ultimahost.pl/vps/openvz/szczegoly-oferty Tutaj możesz przejrzeć listę dodatków. Za 10 PLN/msc możesz sobie dokupić 10 GB pojemności, ale nie wiem czy Ciebie to urządza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jak będzie z tym edis.at u nas w kraju, bo sam jestem ciekawy. Jeszcze się okaże, że u nas za to samo trzeba dać minimum 25zł a za granicą za taki sam serwer w polsce ~10zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem opcje VRS Premium jak mówiłem bo taka najbardziej mi odpowiada. Zapłaciłem przez Paypal. I tak od tej 18 czekam az mi odpala. Zobaczymy co z tego wyniknie. Swoja droga ceny tam przedstawione sa w netto tzn. ze doliczaja Vat 20% dla mojego wyszlo to jakoś 3,40 Euro Vatu wiec zamiast 16,99 sie zrobilo 20,39 Euro ale wystarczylo zaznaczyc Ukraine jako "swoj" kraj kliknac butonik na dole i już miałem bez podatku Vat. Nie wołali żadnych nr i innych takich jak w hetznerze ktore musza sie zgadzac czy cos. Także czekam na uruchominie serwera i dam znać jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiec zamiast 16,99 sie zrobilo 20,39 Euro ale wystarczylo zaznaczyc Ukraine jako "swoj" kraj kliknac butonik na dole i już miałem bez podatku Vat. Nie wołali żadnych nr i innych takich jak w hetznerze ktore musza sie zgadzac czy cos.

 

Możesz być z siebie dumny, właśnie ich oszukałeś podając nieprawidłowe dane, a założę się, że jest notka w regulaminie odnośnie takiego postępowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tym, @pedro84 W tylu firmach zamawiam różne uslugi że podjąc za każdym razem dane na każdej stronce jaja mi wyskoczy nie mógłbym odpędzić sie od spamu i bóg wie jeszcze czego. Jak będą mieli pretensje to zmienię ale wątpię bo nawet najbardziej poważne i szanowane firmy mają to gdzieś liczy się tylko regularna wpłata na konto.

 

 

A wracajac do serwerów to dostałem po jakiś 3-4 godzinach od zamówienia VPS z tym że od początku były z nim problemy jeżeli chodzi o połączenie w sensie z linuxa szlo sie zalogowac do konsoli albo go pingnać ale już z przeglądarki pod windowsem czy wogole z czego kolwiek pod windowsem nici ale pogadałemz z suportem i naprawili to następnego dnia rano. Jakieś prefixy poustawiali u siebie i nie szło sie połączyć. Co do samego serwera to w sumie nie wiem jeszcze bo nie moge zainstalować komponentów bo czekam na coś. Sam serwer mimo iz zaznaczyłem lokalizacje warsaw,poland to przy sprawdzaniu lokalizacji pokazuje coś takiego:

Host 17-48-235-37.static.edis.at Location at.gif AT, Austria City -, - - Organization EDIS Infrastructure in Poland ISP EDIS GmbH

 

 

Także niby Austia ale sieć Polska. Ping od siebie mam zawsze ok 30 ms więc niby Polska dla Austrii byłby coś ok 70-90 z mojego doświadczania wynika. Jak mówiłem jeszcze wszystkiego nie zainstalowałem żeby faktycznie sprawdzić jak jest czytany w necie taki VPS jak zainstaluje i sprawdzę to dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×