Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nesti

Directadmin i nginx

Polecane posty

Witam.

 

Mam taki problem, forum na vB przy 60-70 użytkownikach online wywala błędy out of memory. Strona stoi na VPS w vihost 1GHz CPU i 1gb ram do 2 w burście. Próbowałem zmieniać konfigurację apache i php ale efekt mizerny, po prostu apache jest za ciężki na tego typu parametry. Na serwerze jest zainstalowany directadmin i właściwie nie chciałbym się go pozbywać. Zastanawiałem się nad użyciem nginxa i zrobieniem z niego proxy dla apache tyle, czy to rozwiązanie nie będzie efektywne tylko przy statycznym contencie. I moje pytanie, czy da radę zainstalować nginx zamiast apache dla da pozbywając się apache. Czy lepiej wyrzucić cały panel i postawić nginxa z php fpm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ogarniesz serwer bez DA to instaluj czysty nginx + php-fpm i stawiaj swoje cacko. 70osób to nie jest wcale tak dużo jak na 1GB RAM. Powinno po prostu działać, a sypami errorami przy ilościach 3-4x tyle (jeżeli konfiguracja php, nginx i forum jest dobrze zrobiona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ogarniesz serwer bez DA to instaluj czysty nginx + php-fpm i stawiaj swoje cacko. 70osób to nie jest wcale tak dużo jak na 1GB RAM. Powinno po prostu działać, a sypami errorami przy ilościach 3-4x tyle (jeżeli konfiguracja php, nginx i forum jest dobrze zrobiona).

 

Tylko, ze rewrite rules moga byc pozniej problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że vB jest tak popularny, że problemu z przepisaniem regułek pod nginx'a nie będzie. Na forach tematycznych jest tego dużo. Trzymanie całego DA pod samego siebie to trochę za dużo jeśli nie oferujesz innym usług.

 

tu masz mój poradnik z najnowszym php i mysql: nginx + php-fpm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc, też tak myślę. Jest DA bo firma dała gratis, ja jednak jestem zdania, że jak ktoś bierze VPS to wie co robi i lepiej jest to wszystko zrobić "z ręki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, swojego czasu posiadałem Vbulletina wlasnie w takiej konfiguracji DA + nginx + rewrite.

Hulało to całkiem sympatycznie a spadek w obciążeniu był dosyć spory.

Wydaje mi się też że przy takim ruchu o jakim piszesz nie powinno być sporego obciążenia tutaj wchodzi też kwestia optymalizacji vb....

Modyfikacje do vb potrafią nieźle zamulić czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkupuję temat, ale napiszę jak sprawę rozwiązałem. Nginx + php5-fpm + mysql zajmują około max 600mb ram przy kilkudziesięciu osobach online. Oczywiście na ile się dało zoptymalizowałem aplikacje, natomiast pojawił się problem ponieważ na vpsie w vihost.pl (pakiet nr 2) wszystko kisiło się na jednym rdzeniu w dodatku tego rdzenia było niecałe 90% dla mnie. Przy 30-40 osobach online nie dało się już zalogować po ssh na serwer. W tym momencie przesiadłem się na vps w edis. Lokalizacja DE, 2X Xeon E5649 @ 2.53GHz - SHARED. Także mam dostęp do wszystkich rdzeni, śmiga aż miło. 11euro - pod stronę mogę śmiało polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem - 70osób na 1GB jest rzeczą możliwą do zrobienia i to nawet nie jest takie trudne.

 

@nesti - w vihost po prostu nie masz więcej rdzeni, czy konfiguracja taka była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg munina mam niecałe 90% rdzenia Intel® Xeon® CPU E5645 @ 2.40GHz. Z oferty vihost pakiet za 40mc/netto, tyle mam mocy procesora przydzielone.

Edytowano przez nesti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×