Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xutupok

dotpay.pl, dotacje, działalność gospodarcza,podatek ?

Polecane posty

dzień dobry.

Jestem osobą fizyczną, nie posiadam działalności gospodarczej, z podatku rozlicza mnie zakład pracy w którym pracuję.

 

Zamierzam załozyć blog z poradami technicznymi.

Do niego dodać przycisk z napisem - DOTACJA (dotpay.pl).

 

Co z podatkami ?

Szukam w necie i szukam ale tam jest przeważnie że muszę założyć DG a NIE CHCĘ bo to będą tylko dotacje a nie praca.

 

Poza tym wszędzie są cytaty z dotpaya że dotpay rozlicza sam podatek jesli chodzi o płatność SMS, nie wiadomo jak jest w przypdaku przelewów.

 

czy może mi ktoś wyjaśnić co muszę zrobić i dlaczego ?

 

Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może warto zainteresować się tematem stowarzyszenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwanie tego "dotacja" spowoduje tyle, ze podpadnie ci to pod organizowanie zbiorek publicznych.

A na to trzeba miec osobna zgode (samo zalozenie stowarzyszenia/fundacji raczej nie starczy) no i bawic sie w sprawozdawczosc.

 

Musisz wymyslec takie cos, aby nie podpasc pod zbiorki publiczne, ale tez i z drugiego kranca w zorganizowana dzialalnosc gospodarcza. Wtedy z owym dotpayem rozliczysz sie umowa-zleceniem, a oni dopelnia fiskalne formalnosci (chyba... w teorii powinni dopelnic wink.png ).

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwanie tego "dotacja" spowoduje tyle, ze podpadnie ci to pod organizowanie zbiorek publicznych.

A na to trzeba miec osobna zgode (samo zalozenie stowarzyszenia/fundacji raczej nie starczy) no i bawic sie w sprawozdawczosc.

 

Musisz wymyslec takie cos, aby nie podpasc pod zbiorki publiczne, ale tez i z drugiego kranca w zorganizowana dzialalnosc gospodarcza. Wtedy z owym dotpayem rozliczysz sie umowa-zleceniem, a oni dopelnia fiskalne formalnosci (chyba... w teorii powinni dopelnic wink.png ).

 

a darowizna ? z 3 grupy ?

Jak dodam napis - przekaż niezobowiązującą darowiznę - i link dotpay.pl połączony z moim kontem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj. Cokolwiek majacego dobrowolnie cie wspomoc to zbiorka publiczna i wymaga zezwolen.

Ot np. histmag i jego perypetie - http://histmag.org/?id=6457

 

Wymysl cos. Z prawnego punktu widzenia to rozdanie rangi *VIP* na forum za parę złociszy jest lepsze, niż formularz "dobrowolnej dotacji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×