Skocz do zawartości
jasny

Server Crashuje przy atakach ddos / dos

Polecane posty

Witam,

 

Mam dość spore forum na IPB. Serwer dedykowany I7 980x, 24gb ramu. Od jakiegoś czasu mam przyjemność bycia ddosowanym... ( ach ta tematyka gier online biggrin.png ) mam następujący problem :

 

Serwer podczas ataków zalicza zwiechę , jedyne w jaki sposób można go przywrócić do używalności to hard restart. Po restarcie wszystko jest okej. W związku z tym kilka pytań startowych. Logi nic nie pokazują poza dużą ilością przychodzących pakietów. Dodam, że na serwerze jest softwarowy firewall odrzucający wszystko po UDP i posiadający tylko 2 otwarte porty na zewnątrz po TCP - 80 , 22. ICMP też odrzucam.

 

1. Dlaczego serwer zalicza zwiechę?

2. Jak zdiagnozować problem ? ( wiem że bardzo ogólne pytanie ale nie mam pomysłu jak wyłapać przyczynę zwiechy )

3. Podczas restartu crashują niektóre tabele sql, w jaki sposób jak zapobiec przed ich uszkodzeniom?

Edytowano przez jasny (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Bo jest zapychany pakietami.

2. Tak naprawde serwera nie da sie zabezpieczyc przed ddosem softwarowo.

3. Jedynym pomyslem to czesty zrzut tabel, zapewne sa to tabele czesto uzupelniane (chat/post).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć jakie to są ataki czy to w port są 80 ?

Zainteresuj się tym programem: varnish https://www.varnish-cache.org/

 

Dobrze działa.

 

spróbuję.

Fail2ban także Ci się przyda smile.png - banalny w konfiguracji.

 

fail2ban nie pomaga. uzywalem tez csf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
furek, jaką konfiguracje varnisha polecasz? Jest tego trochę w sieci.

Konfiguracja daemona to tylko kilka parametrów, reszta to ustawienie cache i to jest robione stricte pod serwis.

Sam Varnish nie jest rozwiązaniem, pakiety które uderzają w niego muszą być cięte już przed nim.

Jak to nie nie jest duży serwis starczy moduł connlimit z iptables by ograniczyć ilość połączeń na dany port z pojedynczego ip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Varnish + iptables (connlimit) i powinno złagodzić ataki.

Varnish będzię odświewał syf a iptables limitował per ip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Varnish będzię odświewał syf

Rozwiń ? bo chyba nie znasz zastosowania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Varnish to przecież b. wydajne proxy, to jak ma syf filtrować? Można zrobić jakieś regułki, żeby nie wchodziły duchy albo pod pewne adresy blokować dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko , że przy wyłączonej usłudze httpd i mysql też crashuje (po 5 sekundach!!! ) przy testach ddos ja port 80.

 

Wiecie co może być problemem ? Mózg mi się już lasuje.

Edytowano przez jasny (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś spotkałem się z sytuacją, w której karta sieciowa nie radziła sobie ze sporą ilością małych pakietów. Na dobrą sprawę to może być przyczyna sprzętowa, lub software'owa (firewall i deadlock?). Bo oczywiście scenariusz wysycenia łącza (wtedy również zdalna konsola się 'zawiesi', a udp ze wzglęu na swoją charakterystyke jest do tego celu wprost świetne) wykluczyłeś?

 

Aż mi się przypomniało: "the best thing about UDP jokes is that I don't care if you get them" biggrin.png

 

Jestem na 99% przekonany że jest to kwestia sprzętu. Dzisiaj przeinstalowalem serwer i zrobiłem kilka testów:

1. Ta sama konfiguracja na przeinstalowanym debianie-minimal. (lighttpd + mysql + csf )

2. lighttpd + csf

3. apache + csf

3. csf (bez www)

4. wszystko wyłączone

5. DROP na wszystko Incomming udp

 

Efekt ? Crash serwera po praktycznie 1 sekundzie przy każdej próbie ataku. Nic z tego nie rozumiem.

 

Wygląda na sprawę sprzętową... jednak niczego już nie jestem pewien (moje typy) :

- 2 x dysk twardy ssd w raidzie 0 + 1x sda na backup.

- karta sieciowa ( mam gbit port w hetznerze )

 

edit: wysycenie łącza OCZYWIŚCIE nie dotyczy.

Edytowano przez jasny (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×