Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość IStreamPL

serwer

Polecane posty

Gość IStreamPL

Witam, powoli rozglądam się nad serwerem dedykowanym o łączu 1gb/s pod streaming video na oprogramowaniu Red5. Najlepiej gdyby był bez limitu transferu aczkolwiek do sprawy podchodzę poważnie i wiem, że z tym będzie ciężko. Czy coś oprócz OVH moglibyście polecić? Najlepiej lokalizacja Europa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pamięci podać mogę choćby takie:

leaseweb.com

100tb.eu

webtropia.com

worldstream.nl

altushost.com

 

Jak popytasz wujka G to pewnie znajdziesz jeszcze więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 100TB to za mało, to wątpię, żeby jedna maszyna podołała. Same dyski ledwo takie ilości przemielą, szczególnie,. że w ofercie 100tb masz dyski SATA. Pomyśl lepiej o rozłożeniu obciążenia na kilka maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

2500 osób, którzy będą oglądali z jakością 800kbps to wychodzi:

2500x0,8 = 2GB/s

 

Jeżeli 1TB to 1024GB

to 1000TB ~~ 1024000GB

 

1024000 GB podzielić na 2GB/s

 

Wychodzi 512000 sekund

 

512000 / 60sek = 8533 min / 60min = 142h

 

czyli na 100TB to 14,2h streamowania. To bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do takich rzeczy są CDNy, a nie pojedyncze serwerki. Jak chcesz na własną rękę masówkę robić, to licz się z dzierżawą całej szafy. I pomyśl o maszynach z wydajniejszymi dyskami, nie obrobisz tego taniochą na SATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Więc co byście Panowie polecili? Przyznam się, że jestem troszkę zielony w tych sprawach.

Chcę zrobić stronkę, na której ludzie będą mogli streamować mecze, gry, filmy online coś jak na justin.tv tyle, że na mniejszą skalę.

Przykładowo chcę to zrobić na 2,5tys osób online (podłaczonych pod stream)

 

Co muszę mieć?

Całość stała by na red5

Jak wy byście to zrobili :) I właśnie co do kosztów byle najtaniej ;) za serwer moge zapłacic do 700-800pln/msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Właśnie teraz odpaliłem stream na justin.tv 6mbit/s i zaczal bufor leciec a na blizniaczym twitch.tv leci normalnie. Więc masz racje.

 

Co do serwera, jezeli piszecie, ze na jednej maszynie sie nie skonczy to sobie chyba daruje pomysł. Wątpie bym zarobił z reklam + kont premium aż tyle, by opłacić powiedzmy 3 serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że potrzebujesz na start stream do 2,5k użyszkodników?

 

Poza tym z tego co tu przedstawiłeś nie do końca chyba masz opanowany temat, więc nie wiem czy liczysz się z tym, że koszt dedyka to nie tylko jego dzierżawa ale także administracja. Dasz sobie radę sam z takim tematem? Jeśli nie, to zapłacisz sporą sumkę komuś, kto Ci to ogarnie i będzie nadzorował prawidłowe działanie.

Jeszcze raz podam Ci rozwiązanie: CDN. I nie chodzi o ciąg dalszy, który nastąpi, ale o Content Delivery Network. Koszt będzie pewnie porównywalny z dzierżawą i administracją wielu maszyn a przynajmniej masz zapewnioną infrastrukturę i soft - wrzucasz co chcesz a fachowcy zadbają o to, żeby dotarło to do każdego użytkownika Twoich stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

d.v myślę, że 2,500 osób to minimum i może nawet zabraknąć.

Chciałem zrobić taką stronę

 

FgTYX.png

 

Tworzy user swój kanał i tam streamuje. Nie zagwarantuje czy każdy będzie nadawał powiedzmy w 800kbps. Niektórzy, np. serwisy sportowe stworzą z 10 kanałów z bitrate po 1mb/s wejdzie z 5000 online (tyle zazwyczaj jest na takich streamach) i co zrobię?

Myślałem, aby po 15min oglądania wywalało napis o przekroczonym limicie i wtedy trzeba byłoby wykupić premium na stronie powiedzmy za 1pln dziennie. Wtedy jakoś ten serwis by zarabiał na siebie. Myślałem, że kwota do 1000pln powinna wystarczyć jednak myliłem się.

Co do instalacji, to mam kumpla, który ogarnia temat tych serwerów i instalacja red5 czy nadzór nad serwerem nie sprawi mu kłopotu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kumplem może się zdarzyć, że albo mu się znudzi, albo sobie pojedzie na wakacje, a w tym czasie coś pieprznie i zostajesz z martwym serwisem i wkur... userami (szczególnie tymi, którzy za usługę zapłacą). Poza tym widzę, że w ogóle nie ogarniasz skali przedsięwzięcia, za które się bierzesz. Dodatkowo zastanawiam się, czy wziąłeś pod uwagę, że świadczenie tego typu usługi może podpadać pod działalność gospodarczą, której, jak sądzę, nie prowadzisz.

 

Ogólnie odnoszę wrażenie, że bierzesz się za to od dupy strony. Nie masz rozeznania w technologii, w kosztach, nie zrobiłeś żadnego biznesplanu, który miałby ręce i nogi i uwzględniał jakiekolwiek realia. Wydaje Ci się, że niedużym kosztem i równie małym nakładem pracy ogarniesz coś, w co niektórzy inwestują wiele miesięcy pracy i olbrzymie środki finansowe. Kwota, o jakiej wspomniałeś wg mnie nie jest wystarczająca nawet na beta testy, nie wspominając już o uruchomieniu usług na skalę, o której piszesz. Nie jestem zwolennikiem niszczenia cudzych marzeń i pomysłów, ale czasami niestety trzeba pogodzić się z realiami. A te niestety odbiegają od Twoich założeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×