Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
madzia

Czy domena przekierowana na FB lub profil Allegro (przez ramkę ukrytą) w jakikolwiek sposób się pozycjonuje w Google?

Polecane posty

Witam wszystkich. To mój pierwszy post. Nie znam się na hostingu, a potrzebuje pomocy w następującej sprawie. Dziękuje za wyrozumiałość i liczę na wsparcie.

 

Pytanie jak w temacie. Wyjaśniam ponadto:

 

Zaczynam prowadzić prostą działalność – sprzedaż na Allegro. Aby być bardziej rozpoznawalna (acz jeszcze bez osobnego sklepu online), chciałabym mieć własną domenę.

Czy jest sens, aby:

 - skierować w ramce ukrytej domenę do mojego profilu Allegro?

 - czy takie przekierowanie, a następnie używanie nazwy domeny w marketingu (FB, fora internetowe etc), wystawianie kolejnych aukcji etc, spowoduje indeksowanie w Google mojej domeny, czy raczej wspomoże tylko "źródłową" lokalizację i "źródłową" domenę?

 

Generalnie, czy to coś da prócz faktu, ze będę mogła powiedzieć klientom "mój sklep jest na mojadomena.com"?

 

Ten sam model działania jak wyżej, ale z przekierowaniem nie do Allegro, tylko do strony Facebooka – czy jeśli domenę skieruję na moją stronę fanowską FB, to czy wpisy na fejsie będą indeksować się w Google jako "mojadomena" czy jako Facebook.com?

 

Z góry dziękuję za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google sprawdza IP serwera na którym leży strona, więc strzelam że jeśli na facebooku coś opublikujesz, to pod tą frazą w google na pierwszym miejscu będzie facebook a w dalszej kolejności twoja domena.

 

Jeżeli pytanie brzmi "czy wpisy będą się indeksować ?" to ja odpowiadam: samo nic się nie będzie indeksować dopóki gdzieś tego nie podlinkujesz. Drugą kwestią jest zaawansowanie indeksowania google na które mają wpływ przeróżne czynniki.

 

// Chciałbym dodać jeszcze że moja wypowiedź może wprowadzać w błąd gdyż nie siedzę w pozycjonowaniu. :)

Edytowano przez vet0 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Facebook nie wyświetla się w ramkach [iframe] (przynajmniej u mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

// Chciałbym dodać jeszcze że moja wypowiedź może wprowadzać w błąd gdyż nie siedzę w pozycjonowaniu. smile.png

 

I to jest jedyne Twoje słuszne stwierdzenie w Twojej wypowiedzi.

 

"Ukryta" ramka, jak i nie ukryta nic Ci nie da. Możesz kupić domenę i zrobić przekierowanie 301 na konkretną lokalizację. Wtedy to ma jedynie sens.

 

#czesiek Google nie lubi ukrytej treści, ale gdy ta jest w kolorze tła, bądź schowana pod elementem graficznym na stronie i pomimo widoczności w kodzie nie jest widoczna dla użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×