Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
KleineMaus

Dysk Online (Backup) na FTP itp.

Polecane posty

Niby pełno takich rozwiązań, ale jednak nie mogę nic znaleźć dla siebie. Mam nadzieję, że pomoże mi tu ktoś.

 

Potrzebuje tzw. dysku online pod backup. Lecz w zupełności wystarczy mi dostęp via FTP lub SFTP. Dane oczywiście prywatne, nigdzie nie udostępniane. Zależy mi na dobrym dostępie do danych - tzn. abym mógł je zarówno szybko wgrać jak i pobrać w razie potrzeby. Na początek wystarczy mi 100GB, lecz docelowo z możliwością rozszerzenia do 2TB (sukcesywnie, w miarę potrzeb).

 

Korzystałem z Asus Web Storage. Transfery, zwłaszcza pobierania, po prostu żenujące, które często się rwą. Livedrive już dużo lepiej, ale prędkości pobierania danych dość słabe (ok. 500-600KB/s), w dodatku straszne lagi. Szkoda, kiedyś ten serwis był perfekcyjny. Są oczywiście serwisy z dobrymi prędkościami, ale z kolei odstraszają ceny. Gdy abonament miesięczny wynosi praktycznie tyle co porządna macierz, obsadzona dyskami, to trochę mija się to z celem.

 

Podsumowując. Podtrzebuje bezpiecznego miejsca na backup, z dostępem conajmniej via FTP (chętniej SFTP, ale niekoniecznie), z dobrą prędkością download/upload oraz z pojemnością startową 100GB z możliwością sukcesywnego zwiększenia do 2TB.

 

Oferty mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... na pewno interesują mnie płatności miesięczne. Siłą rzeczy związane z możliwością powiększenia przestrzeni. Ciężko mi podać jakiś konkretny budżet. Każdą ofertę z chęcią przeanalizuję. Zwłaszcza od Państwa, gdyż korzystam już z serwera wirtualnego od dłuższego czasu. Na pewno nie wchodzą w grę ceny, za którą można kupić porządną macierz z dyskami :).

 

Kimsufi też biorę pod uwagę. Za 59,99zł. netto 1TB z dobrymi transferami. Jedynie martwi mnie bezpieczeństwo danych, a właściwie jego brak. W przypadku padu dysku, wszystko przepada... Można się pokusić o deduplikację. Lecz pozostaje problem elastyczności, zwiększenia przestrzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porządku. Na początek napisałem o 100GB. Jestem w stanie poświęcić 60zł. brutto per miesiąc (do negocjacji). Za maksymalną pojemność, czyli 2TB, jestem w stanie zapłacić do ok. 250zł. brutto (do negocjacji). Jeśli byłaby w przyszłości możliwość rozszerzenia pojemności powyżej 2TB, byłbym bardzo zadowolony, lecz nie jest to warunek konieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ta opcja:

Pakiet nazywa się: BB100 (Basic Backup 100 GB)

Jest to dysk wirtualny oraz konto FTP o pojemności 100GB i transferze do 1TB miesięcznie.

Miesięczny koszt 60 złotych.

 

Za około 300 złotych miesięcznie możemy Ci przygotować dedyka z dyskiem 1TB i nielimitowanym transferem.

W razie pytań zapraszam na chat.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz myślał o pojemności, na którą możesz przeznaczyć 150zł/mies to polecam 2x Kimsufi 2G z rsynciem. Trafiiku starczy, kopia bedzie w razie padu dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@qmesso kiedyś Livedrive był rewelacyjny i bezkonkurencyjny. Niestety jak pisałem na początku, strasznie się popsuł. Mam tu na myśli transfery.

 

@www.mzone-net.eu dziękuje bardzo za ofertę. Przeanalizuje sobie ją jeszcze.

 

@Misiek08 jak najbardziej biorę również pod uwagę tą ofertę. O parametry w OVH się nie boję, gdyż zawsze było super. Póki co, ta oferta wygląda dla mniej najlepiej. Poza ceną, ważna dla mnie jest stabilność, na co można liczyć w OVH.

 

@darkmatthew & @patrys nie testowałem jeszcze dropboxa. Bardziej mi wyglądał jako system do backupu danych z dysku, a nie jako dysk online. Ale widocznie się myle. Za 100GB liczą sobie prawie 20$, więc w miarę przyzwoicie. Pytanie tylko ile kosztuje 2TB. Może ktoś z Was się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Looknij na Google Drive (jeszcze w fazie testów). 100 GB za 4,99$ + bonusik do picasa, gmail itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×