Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ganicjusz

Czy lokalizacja vps w anglii to nie będzie za daleko?

Polecane posty

W sumie mam do wyboru oprócz anglii jeszcze holandię i niemcy ale najbardziej chciałbym w anglii bo najlepsze parametry serwera. Ale czy to nie będzie za daleko dla dość dużego (w założeniach) portalu (dużo zdjęć, zapytań do bazy itp) ?

 

Myślę sobie, że nawet jakby było wolniej to możnaby przyspieszyć trochę przez cloud flare, ale czy to się nie będzie gryzło jakoś np. z pocztą w google aps? Chyba nie powinno ale wolę zapytać ;P

 

Portal oczywiście przeznaczony dla Polaków.

Edytowano przez Ganicjusz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie za daleko, o ile będziesz miał dobrego VPS`a. Nawet jakbyś miał serwer w Niemczech czy Holandii nie powinno to przeszkadzać potencjalnym odbiorcom w PL, w tej chwili każdy już korzysta z szybkiego internetu rzędu 15 Mbps.

Postaraj się bazę (o ile jest na osobnym serwerze) ustawić w tym samym DC.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Będzie spoko, korzystałem np. z iovps.com i było naprawdę dobrze. Grunt to właśnie jakość VPS-a, czy nie nawalone na maksa na maszynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak się przekładają pingi na działanie strony opartej np. na php i postgresql? Np. jakby porównać USA (ping ok 130 ms) i Polskę np. ping 15ms. Nie wiem obrazki się wolniej wczytują, strona się wolniej wczytuje? Czy to ma raczej znaczenie przy serwerach gier bardziej?

Gdzieś przeczytałem że większe znaczenie ma własnie jakość maszyny, serwera jak piszecie.

 

 

Sorry za tak dużo pytań ale chłonę wiedzę jak gąbka smile.png Dzięki za info wink.png

Edytowano przez Ganicjusz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona wczytuje się tak samo na serwerze w UK, USA czy też Polsce (oczywiście teoretycznie), różnica polega na otrzymaniu odpowiedzi od serwera w trochę dłuższym czasie. To tak jakbyś wysyłał list pocztą a kurierem, kurier doręcza bezpośrednio do odbiorcy, a na poczcie list krąży od jednej urzędniczki do drugiej i dochodzi z opóźnieniem. ;)

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona wczytuje się tak samo na serwerze w UK, USA czy też Polsce (oczywiście teoretycznie

 

 

Czas wczytywania będzie różny. Zależy od ilości elementów strony. 100ms różnicy pomiędzy serwerem w USA i PL w pingu + strona z dużą ilością elementów i różnicę da się odczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy ile requestow musi wykonac przegladarka, im wiecej tym roznica bedzie wieksza miedzy pl a uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czas wczytywania będzie różny. Zależy od ilości elementów strony. 100ms różnicy pomiędzy serwerem w USA i PL w pingu + strona z dużą ilością elementów i różnicę da się odczuć.

 

Nie, strona będzie się wczytywac tak samo (oczywiście przy tej samej konfiguracji serwera i skrypcie) to fizyczna odległość od serwera powoduje opóźnienie we wczytaniu takiej strony, nie sam serwer.

 

Chyba nie za bardzo rozumiesz co napisałem.

 

Rzeczą oczywistą jest, że odbiorca w Polsce będzie miał małe opóźnienie w ladowaniu takiej strony przy serwerze kolokowanym w USA, natomiast odbiorca mieszkający w USA już nie lub opóźnienie to będzie znikome.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, strona będzie się wczytywac tak samo (oczywiście przy tej samej konfiguracji serwera i skrypcie) to fizyczna odległość od serwera powoduje opóźnienie we wczytaniu takiej strony, nie sam serwer.

No właśnie nie będzie bo na czas wczytywania strony (czyli czasu jaki minął od wciśnięcia enter po wpisaniu adresu a wyświetleniu się strony) składają się m.in. odpytanie DNS-a, wysłanie zapytania i otrzymanie odpowiedzi i te wszystkie czasy rosną wraz ze wzrostem pinga czyli upraszczając odległości.

Czyli przy tej samej stronie umieszczonej w Polsce a w USA po wciśnięciu entera poczekamy dłużej na efekty przy hostingu w USA, najbardziej będzie to widoczne gdy strona generuje jakieś zapytania ajaxowe po wczytaniu wcześniejszych danych bo do każdego takiego przesyłu trzeba dodać opóźnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie nie będzie bo na czas wczytywania strony (czyli czasu jaki minął od wciśnięcia enter po wpisaniu adresu a wyświetleniu się strony) składają się m.in. odpytanie DNS-a, wysłanie zapytania i otrzymanie odpowiedzi i te wszystkie czasy rosną wraz ze wzrostem pinga czyli upraszczając odległości.

Czyli przy tej samej stronie umieszczonej w Polsce a w USA po wciśnięciu entera poczekamy dłużej na efekty przy hostingu w USA, najbardziej będzie to widoczne gdy strona generuje jakieś zapytania ajaxowe po wczytaniu wcześniejszych danych bo do każdego takiego przesyłu trzeba dodać opóźnienia.

 

Może też być zaćmienie księżyca i wilkolaki przegryza kabel.

 

Dobrze by było Regdos jakbyś jeszcze uwzględnił ciśnienie wody i obliczył parcie na kabel na dnie oceanu. To pewnie też powoduje opóźnienie.

 

Chyba logiczne jest, że im dalszą odległość od źródła tym dłuższy czas drogi takiego pakietu, przecież dokładne to napisałem. Na takie opóźnienie wpływa tysiące rzeczy, nie tylko DNS i zapytania. Tak więc logiczne jest, że im bliżej Ciebie jest serwer tym szybciej strona się otworzy.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizuj sobie proces komunikacji pomiędzy przeglądarką a serwerem docelowym np używając narzędzi do badania czasu ładowania stron, zobaczysz jak bardzo jesteś w błędzie.

 

Zamiast pisać bzdurne uwagi do osób, które podjęły się skorygowania Twojej odpowiedzi spróbuj zagłębić się bardziej w temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizuj sobie proces komunikacji pomiędzy przeglądarką a serwerem docelowym np używając narzędzi do badania czasu ładowania stron, zobaczysz jak bardzo jesteś w błędzie.

 

Zamiast pisać bzdurne uwagi do osób, które podjęły się skorygowania Twojej odpowiedzi spróbuj zagłębić się bardziej w temat

 

Może najpierw przeanalizuj co napisałem i nie wyciągaj moich zdań z kontekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie autora było:

A jak się przekładają pingi na działanie strony opartej np. na php i postgresql? Np. jakby porównać USA (ping ok 130 ms) i Polskę np. ping 15ms. Nie wiem obrazki się wolniej wczytują, strona się wolniej wczytuje?

I odpowiedź brzmi: Strona będzie się wczytywać dłużej tj. po wciśnięciu entera zawartość strony i obrazki użytkownikowi w przeglądarce pojawią się później jeżeli strona będzie w USA.

Zauważ również, że www używa protokołu TCP czyli połączeniowego czyli transmisja musi być nawiązana i potwierdzona jak również każdy przesłany pakiet musi zostać potwierdzony czyli im dalej tym czas operacji się wydłuża a co za tym idzie w przeglądarce strona pojawi się później.

 

Czas, który będzie taki sam to czas generowania strony przez serwer jeżeli serwery będą podobnie wyposażone i obciążone a to tylko część czasu, który składa się na czas wczytywania strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie autora było:

 

I odpowiedź brzmi: Strona będzie się wczytywać dłużej tj. po wciśnięciu entera zawartość strony i obrazki użytkownikowi w przeglądarce pojawią się później jeżeli strona będzie w USA.

Zauważ również, że www używa protokołu TCP czyli połączeniowego czyli transmisja musi być nawiązana i potwierdzona jak również każdy przesłany pakiet musi zostać potwierdzony czyli im dalej tym czas operacji się wydłuża a co za tym idzie w przeglądarce strona pojawi się później.

 

Czas, który będzie taki sam to czas generowania strony przez serwer jeżeli serwery będą podobnie wyposażone i obciążone a to tylko część czasu, który składa się na czas wczytywania strony.

 

Regdos, ją napisałem w uproszczeniu. Nie brałem w tym przypadku pod uwagę żadnej konkretnej drogi pakietów, serwerów tranzytowych, serwera nazw itp.. Nie jest to błąd, tylko po prostu uproszczenie odpowiedzi z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Twoje uproszczenie spowodowało, że Twoja odpowiedź jest błędna po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Twoje uproszczenie spowodowało, że Twoja odpowiedź jest błędna po prostu.

 

Pisze z telefonu Regdos, nie mam teraz możliwości pełnej dyskusji.

 

Nie jest błędna,dla osoby przebywającej w Polsce strona na serwerze w USA będzie otwierać się wolniej. Jak tego zdania nie rozumiesz to wybacz, ja skończyłem dyskusję na ten temat.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ganicjusz,

jak jesteś w stanie własnymi oczami zauważyć różnicę że coś widzisz w ciągu 15 tysięcznych sekundy a 150 tysięcznych sekundy

i jest to dla Ciebie duża i zauważalna różnica to przy zakupie kieruj się pingiem, ale wątpię abyś takie różnice widział,

chyba że jesteś jakimś batmanem smile.png

 

Irek strona nie będzie się z usa otwierać wolniej, będzie się otwierać tak samo, tylko "sygnał" dojdzie o jakiś ułamek sekundy później.

 

zakładam że każdy serwer w każdej lokalizacji chodzi normalnie, nie jest zajechany i przeciążony.

 

a ping między Polską a Anglią to różnica jakieś 40 ms ? albo mniej ?

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ganicjusz,

jak jesteś w stanie własnymi oczami zauważyć różnicę że coś widzisz w ciągu 15 tysięcznych sekundy a 150 tysięcznych sekundy

 

 

100ms to 0,1 sek opóźnienia przy jednym elemencie. Gdy na stronie jest ich kilkadziesiąt czas ten rośne i różnice są zauważalne - opóźnienia się nakładają na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie, ping 100ms oznacza że strona zacznie ładować się po 100 ms.

jeżeli strona się ładuje 5 sekund (bo ma tyle bajeró przykładowo)

to przy takim pingu wejdzie w 5,1 sekundy,

przy pingu 20 ms, wejdzie 5,02 sekundy,

więc różnice dla www żadne wg mnie.

 

elementy nie sumują się, jakby tak było to jakieś portale nawet w Polsce ładowały by się po pół godziny :)

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie, ping 100ms oznacza że strona zacznie ładować się po 100 ms.

jeżeli strona się ładuje 5 sekund (bo ma tyle bajeró przykładowo)

to przy takim pingu wejdzie w 5,1 sekundy,

przy pingu 20 ms, wejdzie 5,02 sekundy,

więc różnice dla www żadne wg mnie.

 

elementy nie sumują się, jakby tak było to jakieś portale nawet w Polsce ładowały by się po pół godziny smile.png

 

 

Protokół HTTP twierdzi coś innego wink.png

 

W uproszczeniu (w obrębie jednego połaczenia z keep-alive):

 

- połaczenie (opóźnienie 100ms)

 

GET /index.php HTTP/1.1

Host: costam.pl

 

 

odpowiedź serwera z opóźnieniem 100ms

kolejne zapytanie o inny element w ramach tego samego połączenia

 

 

GET /naglowek.jpg HTTP/1.1

Host: costam.pl

 

i mamy opóźnienie już 200ms

 

 

Standardowa strona ma takich elementów kilkadziesiąt. Przeglądarka otwiera kilka połączeń równolegle, jednakże w ramach istniejących połączeń jest prowadzona komunikacja gdzie każde zapytanie i odpowiedź generuje opóźnienia, które się sumują.

 

Więc błędne jest założenie że dla standardowej strony ping wyższy o 100ms powoduje wydłużenie czasu ładowania o te 100ms. Byłaby to prawda w sytuacji gdy strona składała by się z jednego elementu lub wszystkie elementy pobierane są równolegle w tylu sesjach ile jest elementów.

 

 

PS. Edytowałem przykłady zapytań http bo późna pora i wpadła literówka wink.png

Edytowano przez www.biznes-host.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest błędna,dla osoby przebywającej w Polsce strona na serwerze w USA będzie otwierać się wolniej. Jak tego zdania nie rozumiesz to wybacz, ja skończyłem dyskusję na ten temat.

To dlaczego post #8 rozpocząłeś od zdania "Nie, strona będzie się wczytywac tak samo"? Przypuszczam, że cała dyskusja jest przez to felerne zdanie.

 

@up:

Zgadza się najpierw wczytuje się html z opóźnieniem 2xping, potem jest to parsowane i wczytywane są równolegle obrazki, css, js i inne czyli z opóźnieniem 2xping.

Jeżeli ten CSS i JS nie mają w sobie odwołań do innych plików to już koniec opóźnień ale w przypadku kolejnych plików to każda kolejna "szeregowa" sesja to kolejne opóźnienie 2xping.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i mamy opóźnienie już 200ms

 

 

no nie jest tak smile.png

nie jest tak że kolejny element otwiera się dopiero jak poprzedni dotrze na miejsce,

weź na logikę smile.png zobacz ile elementów ma np. onet, pomimo że serwery w PL, to zanim wszystko wejdzie to z 30 minut by minęło.

wychodzi element zanim kolejny i kolejny i kolejny, po 100ms dochodzi element i kolejny i kolejny ...

 

ja nie jestem informatykiem, nie umiem wyłuszczyć, ale Regdos już widzę mnie uprzedził,

w każdym razie chodzi o to że przy www czy to GB, czy PL, czy nawet USA, to nie jest jakiś odczuwalny problem.

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale ja nie napisałem, że każdy, tylko każdy szeregowy. Bo kolejne szeregowe elementy wynikają z poprzednio wczytanych.

Zobacz sobie jak wygląda onet f99d0f011dfd.png

Wczytywane są rzeczy, parsowane i potem kolejna sesje, itp. Jeżeli jest dużo takich zagnieżdżonych elementów to będzie to odczuwalne jeżeli będzie stało w USA. Miałem kiedyś serwer w USA i widziałem różnicę.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×