Skocz do zawartości
ESTcobs

Netia - Zgłaszanie nadużyć

Polecane posty

Witam grono WHT,

 

Mam mały problem z Netią. Otóż pomimo zgłoszeń nadużyć ich Abonenta nic sobie z tym nie robią, prośba pouczenia została pisząc kolokwialnie "olana", to samo z prośbą o odcięcie Abonentowi dostępu do mojego serwera (skomplikowane musi być zablokowanie komuś dostępu do jednego adresu IP).

Powód? Celem jest dostarczanie maksymalnie transparentnego łącza, to nie ważne że ich Abonent postępuje niezgodnie z prawem polskim oraz działa na szkodę innych użytkowników sieci Internet.

Zastanawiałem się nad odcięciem całej ich puli, jednak zablokuje dostęp do serwera innym, niewinnym Abonentom. Z drugiej strony mam lepsze zajęcia niż pilnowanie jednej osoby z dynamicznym IP.

 

Czy znacie kogoś kompetentnego w tej spółce kto mógłby pomóc w rozwiązaniu problemu?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że znamy ! :-)

 

Karol_Wieczorek@netia.pl

 

Pisz tutaj, jedyna osoba z którą można coś załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(skomplikowane musi być zablokowanie komuś dostępu do jednego adresu IP)

Skoro wg twojego mniemania to zaden problem, to... zablokuj to po swojej stronie.

 

 

Napiszesz pewnie, ze IP jest zmienne. No wlasnie. Wiec przy kazdym relogowaniu uzytkownika trzeba by przebudowywac konfig routerow, aby cos tam powycinac, bo ktos tam ma jakies widzimisie. Bo niestety, ale to jest tylko twoje widzimisie. Jesli osoba ta lamie prawo, to zglos to do odpowiednich organow. Operator telco nie jest organem wladzy sadowniczej i nie rozstrzyga tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masowi dostawcy w głębokim poważaniu mają tego typu zgłoszenia. Jeśli chcesz, żeby ktoś zareagował, to musisz złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez użytkownika ich infrastruktury. Wtedy to policja/prokuratura żąda od dostawcy łącza konkretnych działań i dopiero na takie żądanie reagują.

Gdyby dostawcy tacy jak Netia czy Tepsa/Orange mieli reagować na każdy abuse jaki do nich przychodzi od właścicieli serwerów czy stron, to nie mieliby czasu na nic innego, a i do tego zabrakłoby im pewnie siły roboczej. Prawo raczej nie pozwala na to, żeby po takim zgłoszeniu, bez dokładnego sprawdzenia faktów odłączać użytkownikowi możliwość łączenia z jakąkolwiek usługą. A sprawdzanie wszystkiego to żmudna i czasochłonna robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro wg twojego mniemania to zaden problem, to... zablokuj to po swojej stronie.

 

 

Napiszesz pewnie, ze IP jest zmienne. No wlasnie. Wiec przy kazdym relogowaniu uzytkownika trzeba by przebudowywac konfig routerow, aby cos tam powycinac, bo ktos tam ma jakies widzimisie. Bo niestety, ale to jest tylko twoje widzimisie. Jesli osoba ta lamie prawo, to zglos to do odpowiednich organow. Operator telco nie jest organem wladzy sadowniczej i nie rozstrzyga tego.

Proszę o pouczenie Abonenta aby zaprzestał działań na moją szkodę oraz podjęcia działań mających na celu zapobieżenie takim sytuacjom w przyszłości (zablokowanie Abonentowi dostępu do mojego serwera lub zawieszenie usług - zgodnie z regulaminem o świadczeniu usług który właściciel usługi podpisał - w przypadku Netii jest to rozdział 5, paragraf 14, punkt 1, podpunkty b,c oraz e).

 

Masowi dostawcy w głębokim poważaniu mają tego typu zgłoszenia. Jeśli chcesz, żeby ktoś zareagował, to musisz złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez użytkownika ich infrastruktury. Wtedy to policja/prokuratura żąda od dostawcy łącza konkretnych działań i dopiero na takie żądanie reagują.

Gdyby dostawcy tacy jak Netia czy Tepsa/Orange mieli reagować na każdy abuse jaki do nich przychodzi od właścicieli serwerów czy stron, to nie mieliby czasu na nic innego, a i do tego zabrakłoby im pewnie siły roboczej. Prawo raczej nie pozwala na to, żeby po takim zgłoszeniu, bez dokładnego sprawdzenia faktów odłączać użytkownikowi możliwość łączenia z jakąkolwiek usługą. A sprawdzanie wszystkiego to żmudna i czasochłonna robota.

 

Nie potwierdzam. Wielokrotnie kontaktowałem się z innymi, także większymi operatorami (zarówno usługodawcy Polscy jak i zagraniczni) i nie było problemów, kończyło się to reakcją, w tym powiadomieniu że "Abonent został pouczony i wezwany do zaprzestania dalszych działań niezgodnych z prawem".

 

A co do organów ścigania to nie polecam tej drogi, a raczej jako ostateczność - jedna sprawa którą prowadzi prokuratura rejonowa ciągnie się już ponad 4 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz doczynienia z osoba, a nie machina korporacyjna, to moze jeszcze na ladne oczka ci uwierza.

Proszę o pouczenie Abonenta aby zaprzestał działań na moją szkodę oraz podjęcia działań mających na celu zapobieżenie takim sytuacjom w przyszłości

Problem tylko taki, ze rozstrzygniecie, czy ichszy abonent dziala, czy nie dziala na czyjas tam szkode, to jest zadaniem wladzy sadowniczej, a nie operatora telco. Bo powiedzmy, ze odetna, a abonent zglosi reklamacje plus skarge do uke, ze nie moze dostac sie do zasobu xxx.xxx.xxx.xxx:yyyy. Bez odpowiedniego papierka (a jakis tam lament kogos, gdzie tak naprawde nie wiadomo kto to jest, to sie raczej do niego nie zalicza) taki operator moze miec drobne problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz doczynienia z osoba, a nie machina korporacyjna, to moze jeszcze na ladne oczka ci uwierza.

 

Problem tylko taki, ze rozstrzygniecie, czy ichszy abonent dziala, czy nie dziala na czyjas tam szkode, to jest zadaniem wladzy sadowniczej, a nie operatora telco. Bo powiedzmy, ze odetna, a abonent zglosi reklamacje plus skarge do uke, ze nie moze dostac sie do zasobu xxx.xxx.xxx.xxx:yyyy. Bez odpowiedniego papierka (a jakis tam lament kogos, gdzie tak naprawde nie wiadomo kto to jest, to sie raczej do niego nie zalicza) taki operator moze miec drobne problemy.

 

Nie popadajmy w skrajności. To tak jak ja zwyzywałbym wszystkich userów WHT oraz członków ich rodzin a później złożył zawiadomienie do prokuratury że właściciel serwisu WebHostingTalk.pl zablokował mi możliwość dostępu do jego własnego forum bez odpowiedniego papierka.

 

Ja nie jestem serwerem A który piszę do Netii aby jednemu z ich abonentów odciąć dostęp do np. konkurencyjnego serwisu B tylko do mojego własnego serwera dedykowanego. Do każdego zgłoszenia nadużycia załączam log oraz opis zdarzenia wraz z wyjaśnieniem, kieruję to z oficjalnej skrzynki której domena pokrywa się z revdns adresu IP mojego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz nadal prawnej roznicy miedzy blokowaniem pakietow przez koncowego ich odbiorce, a ingerowaniem w transmisje przez strone trzecia (nie-nadawce i nie-odbiorce)?

 

PS: Taka akademicka dyskusja - co sa warte te twoje logi?

Przeciez ja tez moge otworzyc notatnik, skopiowac jakiegos znalezionego w google sampla i zmodyfikowac jego zawartosc ;)

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz nadal prawnej roznicy miedzy blokowaniem pakietow przez koncowego ich odbiorce, a ingerowaniem w transmisje przez strone trzecia (nie-nadawce i nie-odbiorce)?

Jeżeli wyraźnie nie życzę sobie aby dany Abonent miał możliwość łączenia się z moim serwerem (niezależnie czy jest to wykonanie pingu, sprawdzenie strony czy próba logowania się na skrzynki e-mailowe) a posiada on dynamiczny adres IP to jak powinienem to twoim zdaniem rozwiązać (poza zgłoszeniem tego organom ścigania i oczekiwaniu najbliższych pół roku na sprawę w sądzie?).

Mogę odciąć całą pulę należącą do Netii tylko czy przypadkiem za chwilę to ja nie będę tym złym skoro niewinni abonenci utracą dostęp do czego abonenci korzystający z konkurencyjnych łącz ze sprawnymi działami abuse będą mieli dostęp?

Moim zdaniem zgłoszenia nadużyć to jeden ze skutecznych i dostatecznie szybkich możliwości rozwiązania problemu.

Edytowano przez ESTcobs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawnie, to jesli sobie nie zyczysz, to blokujesz to po swojej stronie.

Jesli jest to przestepstwo, to zglaszasz to tam, gdzie trzeba.

 

Poza tym - jesli owa firma to trzepak z jednym routerem, to ci to zablokuja, nawet i na ladne oczy.

Ale niestety, jesli siec jest bardziej rozlegla, to niestety, ale nie beda realizowac ci widzimisionizmu, bo ich infrastruktura by nic innego nie robila, tylko odswiezala co chwile liste blokad na routerach, bo delikwentowi Iksinskiemu sie zmienilo IP.

 

Tak wiec nie mozesz miec pretensji do duzego operatora, ze twoich niezyczen dostepowych nie chca realizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawnie, to jesli sobie nie zyczysz, to blokujesz to po swojej stronie.

Jesli jest to przestepstwo, to zglaszasz to tam, gdzie trzeba.

 

Poza tym - jesli owa firma to trzepak z jednym routerem, to ci to zablokuja, nawet i na ladne oczy.

Ale niestety, jesli siec jest bardziej rozlegla, to niestety, ale nie beda realizowac ci widzimisionizmu, bo ich infrastruktura by nic innego nie robila, tylko odswiezala co chwile liste blokad na routerach, bo delikwentowi Iksinskiemu sie zmienilo IP.

 

Tak wiec nie mozesz miec pretensji do duzego operatora, ze twoich niezyczen dostepowych nie chca realizowac.

Schodzimy z głównego tematu moim zdaniem.

Nie wydaje mi się żeby była to rzecz niewykonalna, istnieje przecież jeszcze adres MAC lub konto przez które Abonent uzyskuje połączenie z siecią.

 

Pretensje mam że w przeciwieństwie do pozostałych ISP nic ze zgłoszeniem nie zrobili, nawet nie odpisali że to niewykonalne et cetera. Poza tym to chyba w ich obowiązku jest egzekwowanie umowy którą podpisali z Abonentem (pouczenie go w przypadku łamania regulaminu który zabrania działań na szkodę innych użytkowników sieci Internet).

Edytowano przez ESTcobs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAC w przypadku lacza xDSL?

Poczytaj moze podstawy sieci komputerowych, to bedzie ci latwiej zrozumiec...

 

Na poziomie telco masz do dyspozycji adresy IP i nic wiecej.

Adresy L2 (np. mac) zmieniaja sie przy kazdym hopie.

Login PPPoA nie jest skladnikiem pakietow danych, wiec na jego podstawie to nie wywrozysz zbyt wiele.

Jedyna metoda blokowania jest po prostu po zadaniu zalogowania i przydziale adresu IP wyslac do routerow request o tresci

from: uzyskane_ip ; to: 1.2.3.4 ; protocol tcp ; deny

a przy rozlaczeniu transmisji (zwolnieniu IP przez klienta) trzeba te blokady anulowac, bo nastepny klient to juz pewnie nie musi miec takich blokad.

 

 

 

A poza tym... skad wiesz, ze nic nie zrobili?

Niektore CERT pisza wprost, ze nawet, jak podejma jakies dzialania, to nie beda sie spowiadac, co takiego zrobili.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAC w przypadku lacza xDSL?

Poczytaj moze podstawy sieci komputerowych, to bedzie ci latwiej zrozumiec...

 

Na poziomie telco masz do dyspozycji adresy IP i nic wiecej.

Adresy L2 (np. mac) zmieniaja sie przy kazdym hopie.

Login PPPoA nie jest skladnikiem pakietow danych, wiec na jego podstawie to nie wywrozysz zbyt wiele.

Jedyna metoda blokowania jest po prostu po zadaniu zalogowania i przydziale adresu IP wyslac do routerow request o tresci

from: uzyskane_ip ; to: 1.2.3.4 ; protocol tcp ; deny

a przy rozlaczeniu transmisji (zwolnieniu IP przez klienta) trzeba te blokady anulowac, bo nastepny klient to juz pewnie nie musi miec takich blokad.

mea culpa. pomimo wszystko dziękuje za objaśnienie.

 

to nie jest chyba mój problem, tylko operatora który dostarcza łącze z dynamicznym adresem IP z więcej niż jednej puli. a rozwiązanie problemu jest wykonalne, nawet jeżeli skomplikowane to nie jest niemożliwe.

w każdym bądź razie wróćmy do faktów, godny nagany jest fakt braku reakcji, dopiero gdy przypomniałem o sobie na info@netia.pl odpisano że utrzymują łącze transparatne i nie mają możliwości reakcji.

dziwne, TPSA miała, Orange miało, nawet zagraniczne "molochy" miały takie możliwości tylko Netia nie ma.

W takim razie w jakim celu utrzymywana jest skrzynka abuse@inetia.pl oraz wpis w WHOIS aby wysyłać tam cokolwiek skoro i tak nie mają możliwości...

Edytowano przez ESTcobs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nie blokują, nie spotkałem się nigdy z przypadkiem, żeby dostawca internetu wycinał dostęp do jakiejkolwiek strony bez nakazu. Nie mogą bez wezwania z prokuratury nic zrobić w tej sprawie, inaczej łamią prawo.

Jeżeli coś użytkownik przeskrobał to idź zgłoś to na policję, albo sam go blokuj, inaczej nie da rady.

Edytowano przez bartez119 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troseczkę Panowie się wypowiadacie w temacie nie mając pełnej wiedzy o tym kto, co i jak dokładnie robi czego ze względu bezpieczeństwa na publicznym forum nie ujawnie. Mogę powiedzieć jedynie że łamie to regulamin Netii oraz większości ISP który zabrania działań na szkodę innych użytkowników sieci Internet oraz wypełnia znamiona czynu zabronionego.

Dostarczane przeze mnie logi jednoznacznie identyfikują klienta oraz jego nadużycie niezależnie od przydzielonego adresu IP.

Współpraca z działami Abuse usługodawców jest moim zdaniem priorytetowa ponieważ zanim prokuratura zwróci się do operatora w konkretnej sprawie a następnie zaangażuje policję itd. mija cenny czas podczas którego bez współpracy z ISP dany Abonent dalej będzie działał na szkodę moją i innych użytkowników sieci.

 

Nie rozumiem także oburzenia z waszej strony w stylu "jakim prawem PROSZĘ ISP o odcięcie danemu Abontentowi dostępu do MOJEGO serwera", życzę owocnego zbanowania wszystkich pul z dynamicznymi adresami IP (to nie ważne że wtedy ŻADEN Abonent danego ISP nie będzie miał dostępu do mojego serwera, ważne że ISP będzie "fair") oraz cierpliwości w oczekiwaniu na działania organów ścigania (którym postępowanie w sprawie artykułów 267 i 268a kodeksu karnego zazwyczaj troszeczkę zajmuje).

Edytowano przez ESTcobs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karol_Wieczorek@netia.pl

Któryś raz przewijasz tego gościa na forum i do teraz nie wiem czym on sie zajmuje i od jakich usług jest.

 

Pisz tutaj, jedyna osoba z którą można coś załatwić.

Takich osób w Netii znam kilka. Przy czym większość rzeczy od ręki można zrobić. Więc coś tu nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Któryś raz przewijasz tego gościa na forum i do teraz nie wiem czym on sie zajmuje i od jakich usług jest.

I czy w ogóle sobie życzy, żeby jego mail był publikowany na forum skąd zbiorą go tysiące spamowych harvesterów ;). Warto takie adresy podawać w bardziej "zaszyfrowanej" wersji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja że tak w skrócie napiszę tylko tyle, rozumiem autora tematu, ale też rozumiem pracowników (w tym przypadku neti),

taka kraina, że za bardzo to nikt nie wie co może zrobić a co powinien, bo nigdy nie wiadomo kto kogo poda do sądu i za co tongue.png

a prawda taka że w związku z tym właściciel "czegoś" zawsze cierpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja że tak w skrócie napiszę tylko tyle, rozumiem autora tematu, ale też rozumiem pracowników (w tym przypadku neti),

taka kraina, że za bardzo to nikt nie wie co może zrobić a co powinien, bo nigdy nie wiadomo kto kogo poda do sądu i za co tongue.png

a prawda taka że w związku z tym właściciel "czegoś" zawsze cierpi

 

jeżeli chodzi o dynamiczne pule IP "większych" operatorów takich jak dawna Neostrada, Netia, UPC to jest trochę chaos. nie mówię żeby po sprawdzeniu rekordu w WHOIS było napisane że dany adres należy do Jana Kowalskiego, ale spodobało mi się rozwiązanie pewnej lokalnej kablówki która podpisywała każdą pulę adresów IP nazwą firmy + rejonem.

poza tym czego Netia ma się obawiać, że nakrzyczy lub naskarży na nich Abonent który sam ma za uszami? wywalczy sobie rabat w drodze postępowania reklamacyjnego + wyrok sądowy gratis.

przecież to nielogiczne, dany Abonent będzie ostatnią osobą która będzie podnosiła lament w sprawie braku dostępu do mojego serwera obawiając się czy przypadkiem nie znalazłem czasu na złożenie wyjaśnień w swojej rejonowej prokuraturze (oczywiście jedno drugiego nie wyklucza ale w chwili obecnej na więcej postępować nie mam czasu, chyba że ktoś rzeczywiście mnie zirytuje ale wątpie żeby to był "hacker" korzystający z dynamicznego IP zamiast VPN`u na wyspach dziewiczych lub dalej).

 

dziwię się niektórym użytkownikom tak dociekłej obrony tego Abonenta i najazdów w stylu "jakim prawem w ogóle proszę operatorów o takie przysługi". mam nadzieję że sami w obliczu zagrożenia nie uciekają się do tak banalnych rozwiązań jak odcięcie danego ISP lub zawiadomienie na odpowiedni adres abuse tylko siedzą w trybie całodobowym i pilnują aktywności jednej i tej samej osoby w czasie rzeczywistym. przecież macie na to swój cenny czas, inne środki to dyskryminacja biednego Abonenta który w poważaniu ma prawo polskie.

 

wydawało mi się że odzew użytkowników będzie troszeczkę inny, w końcu WHT to forum związane z webhostingiem i niech pierwszy rzuci kamień ten który nigdy nie miał problemów z jakimkolwiek innym użytkownikiem Internetu.

Edytowano przez ESTcobs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak odwrocic kota ogonem.

Nikt tu nie broni smiecacego uzytkownika, tylko operatora nie chcacego realizowac twoich widzimisiowych roszczen (chocby nie wiem, jak byly wg CIEBIE zasadne) bez papierowej podkladki. Istota operatora telco jest zapewnienie transmisji danych z punktu A (klienta) do punktu B (miejsca docelowego). On nie jest sedzia mogacym rozstrzygac, czy czyjes interesy sa lamane.

 

PS: Dziwie ci sie, ze skoro tak ci ten biedny szkodnik przeszkadza, a isp nie chce reagowac, to nie pojdziesz zglosic tego do organow scigania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru odpisywać po raz setny że tego typu sprawy nie są załatwniane w jeden dzień czy nawet miesiąc. Udowodnienie winy także nie należy do spraw prostych, przecież z danego komputera mógł korzystać ktoś inny.

 

Oczywiście, zgadzam się że operatorzy powinni zapewnić transmisję od punktu A do punktu B, tylko po co w takim razie podpisujemy z nimi umowy które nie muszą być respektowane - skoro każdy klient może działać na szkodę innych użytkowników do momentu prawomocnego skazania.

Kolejna ciekawostka to sens istnienia skrzynek mailowych abuse, po co są skoro operatorzy mają zapewnić jedynie transmisję od punktu A do punktu B, nie ważne czy ta osoba korzysta z usługi w sposób "normalny" czy np. DDoS`uje cudzy serwer.

Przecież bez odpowiedniego "papierka" nie powinni się mieszać, racja?

 

Mam szczerą nadzieję że użytkownicy którzy popierają jedyne słuszne rozwiązanie czyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w razie jakichkolwiek ataków nie uciekaja się do banalnych rozwiązań jak odcięcie danego operatora czy zwrócenie się z prośbą z działem nadużyć tylko grzecznie idę na policję i spokojnie czekają na rozwiązanie sprawy, ponosząc szkody aż do momentu skończenia dochodzenia przez organy ścigania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz lepiej to pisz tickety do operatora. Niestety, takie jest życie administratora. Bez wysłania powiadomienia na policję nic nie zrobisz oprócz wciskania przycisku ban.

 

Tak trudno ci iść z tym na policję? Ja znam admina jednego dużego forum, który sobie tak radzi przez wiele lat z tego typu użytkownikami zgłaszając to na policję i jakoś nie pisze nigdy do dostawcy internetu, aby konkretnej osobie zablokował dostęp do jego strony...

Edytowano przez bartez119 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz lepiej to pisz tickety do operatora. Niestety, takie jest życie administratora. Bez wysłania powiadomienia na policję nic nie zrobisz oprócz wciskania przycisku ban.

 

Tak trudno ci iść z tym na policję? Ja znam admina jednego dużego forum, który sobie tak radzi przez wiele lat z tego typu użytkownikami zgłaszając to na policję i jakoś nie pisze nigdy do dostawcy internetu, aby konkretnej osobie zablokował dostęp do jego strony...

Nie, wcale mi nie trudno iść na policję - dokładnie czytałbyś posty to wiedziałbyś że jedno postępowanie w sprawie innego użytkownika już się toczy.... od grubo ponad 4 miesięcy. Nie mam zamiaru czekać kolejnych 4 aż Netia dostanie jakiś papierek czy świstek. Jeżeli jestem zmuszony poruszyć niebo, ziemię i forum WHT a uda mi się cokolwiek uzyskać to jestem wygranym.

 

heh ten ESTcobs to jeszcze dziecko...

ten post wnosi coś do tematu poza pokazaniem jak bardzo ty jesteś dojrzały?

PS dzięki za link do zdjęcia które jest w necie już dobre 3 lata - też umiem korzystać z Google Grafika wink.png

 

ESTcobs

Udowodnij im, że użytkownik nie przestrzega ich regulaminu.

 

A cóż to są za akcje nie regulaminowe?

Jak wyżej, prosiłbym o dokładne zapoznanie się z moimi postami, poza tym zbaczamy z głównego tematu (nie uważam za poważnej dyskusji kiedy nie zapoznajemy się z argumentami drugiej strony, to nie jest targ gdzie jeden drugiego przekrzykuje tylko forum dyskusyjne).

Poza tym każde działanie w którym Abonent wykorzystuję usługę do celów sprzecznych z prawem (KK: art. 267, art. 268a) lub dobrymi obyczajami stanowi naruszenie regulaminu świadczenia usług przez grupę Netia (jak i chyba wszystkich operatorów).

Edytowano przez ESTcobs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×