Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość nrm

[pytanie] gdzie reseller - (nie)tylko europa

Polecane posty

Gość normanos

Witam!

 

przeczytałem chyba całe forum ale niestety nie znalazłem żadnego ciekawego linku. Googlam tez juz kilka dni z marnym skutkiem.

 

Szukam konta reseller'owskiego na serverze w europie, tylko nie przez polskich pośredników, interesuje mnie oferta u źródła. Serwer musi być przede wszystkim szybki i _niezawodny_. Częste awarie i przestoje w godzinach innych niż 02:00-06:00 czasu europejskiego wykluczone. Transfer powyżej 30-40 GB na miesiąć.

 

Mam po prostu 6 swoich serwisów a limity transferu na kontach polskich providerów (nota bene dobre łącza, dobry hosting wybrałem tyle, że drogo no i malutkie limity transferu) mam własnie na wyczerpaniu więc stwierdziłem, że wygodniej będzie kupic dla siebie resellera, samemu zarządzać swoimi kontami, ew. nadwyżkę sprzedać znajomym.

 

Będę wdzięczny za jakieś linki i opinie. Niestety wszystcy głównie piszą o serwerach w stanach i kanadzie ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponownie jak wielu innych podales czesc parametrow, ale nie wszystkie. Jaki budzet mozesz na to przeznaczyc (rocznie/miesiecznie) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

1. gdzie tu jest moderator? całkowicie odpłyneliście z tematu i nie dostałem ani jednej odpowiedzi na temat, ani juz nikt w takim długim wątku mi nie odpisze... wzorem webhelp powinno się takie dyskusje przenosic do innego działu, a tu zostawic meritum sprawy.

 

2. jesli ktos mnie sie pyta ile jesteś w stanie zapłacić to wiem, że prowadzi jakis pseudo biznes i chce mnie wy***. No bo przperaszam, ale chyba dana usługa ma jakis koszt? Co to za stwierdzenie "ile bys zapłacił"? Tyle ile to kosztuje.

 

3. Nie interesuja mnie pingi i inne sprawy tylko realna szybkość i wygoda uzytkownika. Miałem kiedyś takie zwykłe konto na jakims serverze w USA i:

a) szlag mnie trafiał z datą, w logach wszystko o x godzin do przodu, wszystko co z data związane szwankowało. pewnie miałem wtedy konto na niededyku ;-), nie wiem, w sumie nie interesuje mnie to (dostałem to konto za free).

;) prędkośc wcale nie była taka oszałamiająca, a serwer chyba sie zatykał przy moich 10000 unikalnych dziennie (nawet nie pamietam ile to ruchu generowało dziennie).

 

to pewnie powiecie (i pewnie macie racje) że miałem pecha. pewnie tak.

 

ale obserwując teraz rózne serwisy stojące na serwerach w USA mam takie spostżżenia, że:

a) tam ciagle sa jakieś awarie

:) jak już jest awaria to wszystkie dane, w tym mysql szlag trafia (mój boże, przy komercyjnych zastoowaniach, choćby tych najmniejszych to porażka)

c) ogólnie wole europę...

 

może przesadzam, ale chyba jako klient mam prawo.

 

ponawiam pytanie: znacie jakiś dobry hosting w europie? googlalem ale jak pozniej sprawdzam tych niby europejskich providerów to okazuje sie, że... siedza w theplanet ;-)

 

jak oni kiedys padną to padnie poł internetu na świecie... ;-)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie podales budzetu jakim dysponujesz czyli ile jestes w stanie za to zaplacic :-) (tak przeczytalem Twoj komentarz ale wedlug mnie trafiles przyslowiowa kula w plot). Jesli podasz ten jeden paramert to mysle ze kilka osob bedzie w stanie Tobie zasugerowac kilka rozwiazan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

normanos to tak jak bys napisal ze chcesz kupic samochod nie podajac ceny orientacyjnej nawet segmentu w jakim maja ludzie podawac ci oferty. Chcesz fiata 126p uzywanego 20 letniego, poloneza, forda mondeo, lagune 2 czy mercedesa lub bainbacha lub ferrarri. Rozumiesz juz o co Cie GB pyta czy nadal nie ? Jesli nie to idz do sync.pl lub h4u.pl Oni na 100% wiedza jak obsluzyc klienta by byl zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

widze, że macie problem. zapłace tyle ile trzeba. tak prowadizcie interesy?

 

pytanie jest o hosting a nie o kase. czy to tak trudno zrozumieć, że zapłace ile trzeba? ja szukam hostingu o odpowiednich parametrach a nie hostingu do xx złotych. powinniście czytać ze zrozumieniem.

 

franky - twoje porównanie z samochodem jest bez sensu. skoro podaje, że chce samochód o takich i takich parametrach, załózmy, że będzie to autko średniej klasy, to chyba jest to OCZYWISTE, że nie myślę płacić za niego jak za F126p!!! Ale jak ide do salonu zapytać się co moga mi zaoferować to do K*** n*** nie pytają sie mnie: A ILE MOŻE PAN ZAPŁACIĆ?

 

takie podejście jest niepoważne.

 

jak dla mnie EOT bo nie ma z wami niestety o czym rozmawiać. ja o gruszkach wy o jabłuszkach ;-)

 

ps. dla waszej przyjemności, po obserwacji cen zachodnich jestem w stanie zapłacić pomiędzy 7.99 a 19.99$ za miesiąc (takich ofert znalazłem chyba z 30). mogę i więcej ale widząc, że takie są ceny to raczej nie chciałbym niepotrzebnie przepłacać.

 

ps2. FRANKY: activ.pl ma za słabą ofertę.

 

Wysłany Pon Paź 18, 2004 11:58 am:

 

dodam tylko, że już 3godziny siedze na google i googlam, googlam... bylem juz chyba na 100 stronach "europejskich" providerów... atak na prawdę wszystko stoi w texasie.... kiedyś szlag trafi ten texas i się okaże, że w necie nic nie działa... ;-)

 

Wysłany Pon Paź 18, 2004 12:26 pm:

 

chyba bedę musiał przestawic swoje myslenie i plany... znalezienie hostingu w europie jest praktycznie niemożliwe. wszystko stoi w stanach... tak więc watek mozna zamknąć, nieaktualny. otworz enowy zakładający niestety USA... ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie Cię rozumiem. Trzymając się jednak analogii smochodowej - podałeś parametry w rodzaju "chcę samochód europejski, niezawodny, którym mogę jechać 120 km/h" - do którego pasuje kilkaset modeli. Nie dziw się więc, że potencjalni sprzedawcy starają się zawęzić przedział - a cena jest tutaj najbardziej uniwersalnym (zrozumiałym przez wszystkich) kryterium.

 

Możesz przecież podać również inne kryteria - oczekiwane łącze (szczytowo, w mbps), oczekiwane pingi, przestrzeń dyskowa, etc.

 

W zależności od tego cena może się wahać od 50 do 1000 zł/mc.

 

Większość serwerów które znajdziesz jest fizycznie w usa, z tego prostego powodu, że obecnie koszty dzierżawy/kolokacji serwera jest tam kilkakrotnie niższe, niż odpowiednika w Polsce. Obniżenie progu cenowego jest również powodem obecnego rynku, na którym roi się od nie do końca kompetentnych usługodawców.

 

Osobiście radziłbym zainteresować się ofertą właśnie takiej firmy, koniecznie jednak weryfikując ją opiniami dotychczasowych kientów - a przy dobrze skonfigurowanym serwerze nie powinieneś odczuć żadnej różnicy. Ceny europejskie niestety powodują, że cena rośnie kilkukrotnie - sprawdź np. www.home.pl, www.netnova.pl, www.e9.pl ... możesz znaleźć dużo więcej przerzukując wht.pl i wh.pl na słowa "hosting pingi".

 

Co do activ.pl - oczywiście, nie jest to oferta kierowana do reselerów, więc specjalnie nas nie dziwi, że nie spełnia ich oczekiwań. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

ok, ok. zakończmy dyskusje o cenach ;-) a przejdzmy do meritum.

 

czy znacie lub możecie powiedzieć cos o tym?

 

http://www.energizedhosting.com/

 

albo inny ale dobry reseller w usa. na czym wy siedzicie?

nie interesuja mnie polscy pośrednicy.

 

i jak tam płacicie? nie mam visy, da się karta np. specjalna mbanku?

 

forum to przeszukałem pod katem reseller usa ale prawdę mówiąc konretne linki rzadko padały a jeśli juz to do dedyków.

 

i jeszcze jeden link:

http://www.tmaxhost.com/plan_rs.htm

 

lub

 

http://www.hostforweb.com/index.html

 

a może

 

http://block9hosting.net

 

też ciekawie wygląda. co wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorze watku, jesli chcesz poznac cene to podaj inne parametry ktore sa dla Ciebie wazne, przynajmniej:

- powierzchnia dyskowa

- transfer (tutaj podales dosc enigmatycznie "powyzej 30-40GB/miesiac"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

no wlasnie powyzej 30 czyli 30 moze juz być, proste nie? ;-)

powierzchnia 1-2 GB.

 

może jakieś opinie o:

http://block9hosting.net

http://www.hostforweb.com/index.html

http://www.tmaxhost.com/plan_rs.htm

http://www.energizedhosting.com/

 

i przy okazji pytanie, bo w tej sprawie sie skołowałem: jak kupie takiego resellera to np. data na serverze bedzie uzalezniona od... wlasciciela na czym to stoi (czyli np. firma z usa wykupila dedyka w theplanet - czyli mam sie spodziewac, ze data na servie bedzie wg. ich czasu, wiec powinienem szukac kogos z resellerem usa w europie?

 

sorry za takie pytanie ale konto jakie kiedys mialem na serverze w theplanet mialo poprzestawiane godziny co strasznie utrudnialo zarzadzanie serwisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków data jest wspólna dla całego serwera - więc będziesz raczej w strefie czasowej swojego usługodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza. Dlatego jeśli polski usługodawca kolokuje/dzierżawi serwery w stanach, to zwykle jednak ustawia naszą strefę czasową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosci to przeszkadza, dlatego kupuja u polskich posrednikow, a Ty jak widze nie chcesz wspierac lokalnego rynku ;-). Jezeli jeszcze zmienisz zdanie to wejdz na strone www.host24.pl moze znajdziesz dla siebie jakas oferte. Nowy serwer pod Pleskiem i w Niemczech, juz od pierwszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

ja nie chce wspierać? pewnie, że chce... tylko jeszcze nie znalazłem firmy której można zaufac i która by miała dobrą ofertę i dobre ceny. ja sobie kupie pakiecik u nich (polskiej "firmy") a oni mi się zmyją po jakimś czasie jak słynne miesiąc temu and.pl czy jakoś tak...

 

host24.pl:

- czemu macie "wyiksowane" konto bankowe i numery telefonów??? mam wstukać w telefonie xxx-xxx-xx?

 

- czemu podajecie wielkości pojemności konta i transferu w MB? żeby zawrócić liczbami w głowie? można się pomylić. proponuje zmiane na GB, szczegolnie limitu transferu.

 

- czemu podajecie 2 ceny: cena i cena dla firm ?!?

 

- no i na koniec jak widze cerebru to od razu chce uciekać ;-)

 

+ serwery w niemczech, mógłbym się zastanowić, tylko transferu troche mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym sie roznia wg Ciebie host24.pl firma od odoby prywatnej, ze dajesz rozne ceny? Uwazaj by sie US Toba nie zainteresowal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mialby sie US interesowac dwoma roznymi ofertami cenowymi kierownymi do roznych grup odbiorcow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ostatnio zauwazylem na stronach malych providerow 2 oferty cenowe i jawnie podana informacje "dla osob prywatnych nie chcacych faktury cena bez VATu"...

 

Jesli to jest poprostu tylko inna oferta to ok. Tylko dlaczego pan Kowalski za to samo ma placic mniej niz firma pana kowalskiego za ten sam pakiet??? Troche dziwne nie uwazasz? Jesli sa inne oferty to i inne pakiety... Zreszta w tym temacie nie ma co wiecej pisac, wiadomo o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już US by się wziął za firmy hostingowe, to zapewne najpierw zainteresowałyby go firmy "krzaki". Co do rozdzielenia oferty to również taką politykę prowadzi już od dłuższego czasu www.hostings.pl. Oferta dla firm była droższa ponieważ tylko ona zawierała między innymi darmowy codzienny backup danych. Teraz taki backup tworzony jest dla wszystkich kont i w niedługim czasie można się spodziewać ujednolicenia jak i dopracowania naszej oferty, tak aby sprzyjała najbardziej wybrednym użytkownikom internetu ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

host24.pl owszem masz racje i w przypadku innej zawartosc pakietu mozna stosowac, a nawet nalezy, inne ceny. Jednak nie mozna stosowac innych cen dla tego samego pakietu dla osob prowadzacych dzialalnosc lub nie. To dyskryminacja ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskriminacja, dyskriminacja, a biznes biznesem :-) nikt tego nie zabrania.

 

Natomiast jesli kwestia dotyczy z faktura/paragon (czyli ewidencja) lub do tak zwanej reki, to jak najbardziej US sie tym bedzie interesowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×