Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kvs

Darmowe VPS-y na FB

Polecane posty

Gość pzebracki

Fascynuje mnie ten wątek, przez 16 stron wałkowane są darmowe VPS-y, które działają lub nie działają albo działają wolno albo nie wiadomo co. To nie nadaje się do żadnej zabawy ani nauki a tym bardziej do jakich poważnych zastosowań.

 

Ja mam cloud hosting :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Projekt domyslam sie ich przerosl, co z tego ze porobili ludziom konta z których nie można korzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
There seems to have been a slight problem with our database, please try again later.

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś chociaż w logach co było przyczyną opóźnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy jeszcze macie nerwy żeby się tym zajmować ? :) przecież uptime to jakieś 30%, to juz nawet do zabawy się nie nadaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież uptime to jakieś 30%, to juz nawet do zabawy się nie nadaje smile.png

Za to nadaje się do nabijania postów codziennym pisaniem o swoim uptime lub problemami najczęściej spowodowanymi własną głupotą wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle, ja dzisiaj postawiłem na tym nginx'a php i mysql i to z kompilacją, zajeło mi to moze 3 godziny wink.png do testowania i zabawy jest ok. Irytujące są pady po których vps nie wstaje sam tylko trzeba go bootować z solusa.

Edytowano przez Grz3chu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do testowania i zabawy wystarczy Virtual Box i nie zmarnuje się tam bezsensownie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak można postawić na VirtualBox tylko, że nie każdy ma stałe IP, a bez tego raczej nie potestuje stawiania serwera dns lub chociażby vhosta do istniejącej domeny. Jakieś rozwiązania typu no-ip śmiechu warte. Zmianianie IP po 24 godzinach też jest głupkowate. Na free1host mamy chociaż namiastkę prawdziwego VPS'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak można postawić na VirtualBox tylko, że nie każdy ma stałe IP, a bez tego raczej nie potestuje stawiania serwera dns lub chociażby vhosta do istniejącej domeny. Jakieś rozwiązania typu no-ip śmiechu warte. Zmianianie IP po 24 godzinach też jest głupkowate. Na free1host mamy chociaż namiastkę prawdziwego VPS'a.

 

Na potrzeby testów używam no-ip od 4 lat, mam wydelegowanych kilkadziesiąt subdomen jako cname do tego no-ip i sprawdza się idealnie więc nie rozumiem dlaczego to ma być rozwiązanie "śmiechu warte".

Śmiechu warte jest to, że free1host ma być namiastką prawdziwego VPS, prawdziwy VPS raczej działa w przeciwieństwie do tego darmowego.

Myślę, że jak ktoś opanuje na Virtual Boxie biegłą obsługę linuxa i innych usług to na żywo nie będzie miał trudności z DNS-em.

 

VirtualBox byłby świetny, gdyby miał ktoś patent na kopiuj/wklej do konsoli.. choć pewnie jest.

Bardzo prosty, łączysz się za pomocą putty z systemem odpalonym na VB.

Ewentualnie instalujesz te dodatki VB-oxwe z opcją "--nox11" (choć tego nigdy nie rozbiłem bo putty mi wystarczał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co rozumiesz przez copy/paste?

W putty masz copy/paste zaznaczając coś myszką z automatu jest to kopiowane do schowka a jak chcesz coś wkleić do konsoli to klikasz prawym klawiszem myszki i wklejane jest to co jest w schowku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy może sobie pozwolić na Virtual Boxa.. u mnie na netbooku postawienie czegokolwiek na wirtualnej maszynie graniczy z cudem. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, wiem że w putty działa kopiuj/wklej na zasadzie takiej, która chętnie bym widział w VirtualBox'ie bez instalowania dodatkowych tools'ów i innych cudów. Chciałbym po prostu, żeby z automatu działało to jak w putty. Taki mały minus jak dla mnie, to wszystko.. a dyskusja zmierza donikąd, bo to osobiste odczucie.

 

A po co Ci kopiuj wklej?

 

Przeważnie do wget'a i skryptów perla, które hobbistycznie piszę a wymagają one często dużej dawki linków. Wolałbym zamiast przepisywać literka po literce np. "http://64.34.161.181/download/3.5.0/Linux/FE/nxserver_3.5.0-9_i386.deb" wziąć to po prostu i skopiować.

Niby mała rzecz, ale gdy wychodzi takich przepisywań url'a choćby te 15 dziennie to człowiek wolałby mieć to w przystępniejszej formie i szybciej się z tym uwinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawiało kiedyś czy np. w takim virtualboxie można wyłaczyć wgl "ekran" (nie znalazłem takiej opcji). w serwerach ich raczej nie ma:P a można właśnie przez putty np. robić coś jak ktoś woli... albo np. jak ma się windowsa serwerowego postawionego i po prostu "ekran" jest nam nie potrzebny a jakieś tam zasoby "zjada".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×