Skocz do zawartości
JankoMuzykant

Oszukiwanie na rdzeniach?

Polecane posty

Witam,

 

forum śledzę od dłuższego czasu, jednak teraz postanowiłem napisać.

 

Ostatnio zacząłem poszukiwać VPS openvz na własny użytek. Kilka już przetestowałem przez znajomego, który mocno siedzi w tej branży.

Mamy teraz tyle fajnych procków wielordzeniowych, z HT i innymi wynalazkami. Zdziwił mnie fakt, że pewna znana firma, którą tak wszyscy polecają na tym forum, nie daje rdzenia tylko wątek procesora. W ofercie/specyfikacji ani w regulaminie nie ma wzmianki o tym. Czy to poważne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? Mam dostęp do serwera znajomego, gdzie jest procesor Intel E5620. Ma on 4 rdzenie a 8 wątków. W hypervm jest widocznych 8 procesorów do podziału i taką ilość można przydzielić do VM maksymalnie.

Zresztą ta firma, o której piszę sama się przyznała, że przydzielają "logiczne" rdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Overselling, limitowanie to swoją drogą. Ale żeby tak bezpośrednio się przyznawać do przydzielania logicznego "rdzenia"?

W ofercie jest (jak wszędzie zresztą) uwzględniony odpowiedni zapis ilości rdzeni właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz.. Złom, nie złom. Przecież nie muszą mieć najnowszego sprzętu. Różnie opisują, niektóre dają nazwy procków, niektóre ilośćrdzeni x konkretna częstotliwość, jeszcze inne sumę częstotliwości.

Poczekam jeszcze na opinię kogoś konkretnego. Wiem, że jest tu kilka osób, które mogą się wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O oversellingu nie wspominam, bo to gra nie warta świeczki.

Z 3 firmy z tego forum JAWNIE wprowadzają klientów w błąd stosując złomowate procesory.

 

Przykładowo na stronie jest napisany Xeon ileś tam, a tak naprawdę mamy do czynienia z procesorem np. i3 czy jakimś Athlonem/Phenomem.

Np jakie?smile.png

 

@JankoMuzykant

Ale jak brzmi Twój problem?

Masz jeden rdzeń w vpsie. A że to procek z HT, to do jednego rdzenia dorzucają drugi wirtualny.

I teraz:

a) chcesz wymusić żeby za darmo dali Ci drugi, ten wirtualny, wątek. Bo waść Pan kupił przeca VPS z rdzeniem, to wątek z HT należy się obligatoryjnie

b ) nie masz co robić i szukasz dziury w regulaminach i usługach

c) zaraz wyskoczysz z nazwą firmy, jaka to ona jest be, bo daje jeden rdzeń, a powinna dać "dwa"

d) jest prosta zasada.. nie pasuje to kup sobie serwer dedykowany. Będziesz mieć aż 8 (słownie: osiem) "rdzeni" tylko i wyłącznie dla siebie. Chyba, że to mało, to wybierasz odpowiedni procesor/procesory

 

IMO jakoś tak ogólnie w vpsach przyjęło się jeden rdzeń == jeden wątek. Tylko Ty szukasz dziury w całym..

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykładowo na stronie jest napisany Xeon ileś tam, a tak naprawdę mamy do czynienia z procesorem np. i3 czy jakimś Athlonem/Phenomem.

 

 

Myślę, że tutaj możesz się trochę mylić. Jeżeli faktycznie w ofercie wzorcowej jest informacja dotycząca XEON'a a twój VPS stoi na jakimś innym procesorze to ZAWSZE jest to procesor który odpowiada wydajnością procesorowi wzorcowemu bądź jest też od niego lepszy. Jestem na 100% pewny, że parametry poszczególnej oferty są zachowane :-) Zresztą napisz do firmy niech Cię przeniesie na XEON'a - zrobi to bez problemu, ale może się okazać, że jeszcze szybciej wrócisz do swojej starej konfiguracji ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Miłosz, jeśli prowadzisz waść firmę i masz takie podejście do tematu, współczuję klientom.

Wątek a rdzeń to zasadnicza różnica. Nie rozumiem dlaczego firma daje mi WĄTEK, pisząc w ofercie, że to RDZEŃ!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nazywaj rzeczy po imieniu, że żądasz od firmy uruchomienia na VPSie drugiego wątku, bo Cie oszukali.

 

A może Twój vps jest na tym fizycznym rdzeniu, a nie na wątku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Miłosz, jeśli prowadzisz waść firmę i masz takie podejście do tematu, współczuję klientom.

Wątek a rdzeń to zasadnicza różnica. Nie rozumiem dlaczego firma daje mi WĄTEK, pisząc w ofercie, że to RDZEŃ!?

To czego w zasadzie oczekujesz od tej firmy ?

Jak oni mają dać Ci ten rdzeń byś wiedział że to rdzeńa nie wątek ht ? (napisz może ile kosztuje ten vps to sprawa się jakby wyjaśni ;) )

Jeśli tak sobie stawiasz sprawę, szukaj firmy która używa procesorów bez HT (to chyba najlepsze rozwiązanie by rozwiać Twoje wątpliwości) - kup coś na starym zenonie, core 2 quad lub i5 i wtedy będziesz mieć fizyczny "rdzeń" a nie wątek, pamiętaj że procesor procesorowi nie równy. Ja osobiście jestem zwolennikiem podawania GHz w ofercie niż przechwalania się "rdzeniami". Z drugiej strony na rynku są też firmy które przydzielają np 16 x 200Mhz co jest gorsze niż przydzielanie logicznej wartości z zegarów procesora ( 1 x 2,9 GHz z procka z HT).

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w jaki sposób na OpenVZ-cie firma ma Ci przydzielić fizyczny, a nie logiczny rdzeń :-)? Przecież OpenVZ tego nie rozróżnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@JankoMuzykant:

Napisałeś że w panelu masz 8 procesorów, a nie pomyślałeś o tym że to moc obliczeniowa przypadająca z jednego rdzenia podzielona na kilka? Jeżeli taka firma ma sprzedane kilka VPSów po 1.8GHz procesora a procek np. ma 2.5GHz to aby nie ładować kolejnego 1.7 na chama z niczego to dają ci np. 2x 900MHz. Takie jest moje podejrzenie. Jeżeli się mylę, poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć HT na procku to jedna opcja w BIOS i wtedy nie ma tego problemu, w części zastosowań jest to dobre rozwiązanie.

 

Jeżeli procek wzorcowy to Xeon a sprzedają na i7 to jest to zwyczajne oszustwo bo za procesorem idzie RAM (rejestrowany mniej obciąża procesor), inne karty sieciowe, inna płyta itd to nie jest tylko moc procesora.

Edytowano przez theONE (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

Czytam uważnie to co piszecie i pojąć nie bardzo mogę... Czy Wam sie wydaje że każdy VPS np oferowany za kwotę do 50zł na miesiąc to jest jeden fizyczny rdzeń z np 4 (no dobra 8 w przypadku AMD) rdzeniowego procesora i że na jednym serwerze siedzi maks 4 klientów? Coś mi się nie chce wydawać żeby to było takie proste ... wirtualizacja VPSowa stawiana jest na jakich softach oprócz VMWARE - KVM?...

 

Może wypowie sie ktoś kto zna temat od "podszewki" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie ma różnicy, czy ktoś udzieli Ci dostępu do 4 rdzeni z włączonym czy też wyłączonym HT.

W przypadku nowego HT obecnego w i7 czy też nowych Xeonów, system matka ich nie rozróżnia, zaś obsługą HT zajmuje się bezpośrednio sam procesor, przykładowo po wysyceniu w 100% 4 fizycznych rdzeni, drugie 4 logiczne odpowiedniki pozostaną bez mocy obliczeniowej, więc jaka komu różnica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 fizycznych rdzeni, drugie 4 logiczne odpowiedniki pozostaną bez mocy obliczeniowej, więc jaka komu różnica ?
2 post w temacie o tym mówi... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×