Skocz do zawartości
MiSi3kK

Backup dla małej firmy

Polecane posty

Hej,

 

w firmie rozglądamy się za systemem do backupu. Backup będzie zarówno pod pliki z naszych komputerów jak i wybrane pliki z serwerów. Dodatkowo przyda się coś na wzór katalogów współdzielonych.

 

Cały system chcemy mieć w biurze, zagwarantujemy konkretne łącze i stałe IP, ale musi to działać cicho. Nie chcę też budować tego w oparciu o jakieś stare terminale czy PC-ety. Całość musi być niezawodna, na gwarancji i zapewniać święty spokój.

Backup musi być automatyczny, a nie na zasadzie kopiuj-wklej i musi odbywać się również zdalnie. Mile widziana obsługa VPN i serwera druku, szyfrowanie danych na dysku.

 

Wstępnie rozglądam się za czymś tego rodzaju: http://allegro.pl/synology-ds212j-2-x-1tb-od-dystrybutora-i2233187171.html

 

Budżet przy dwóch dyskach 1TB ustalony jest na razie na 2000zł, ale dopuszczam jego zwiększenie.

 

Pewnie spotkaliście się już z podobnymi rozwiązaniami i może polecicie jakieś konkretne urządzenia?

 

PS. Na pewno nie interesują mnie funkcje typu: torrent, php, mysql i oglądanie filmów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy bierze pan pod uwagę backup wirtualny przy użyciu Crash Plan Pro .Instaluje pan program na swoich komputerami i szyfrowanym połączeniem system wykonuje backup co np. 5 minut .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolimy mieć te pliki bliżej siebie. Poza backupem zależy nam też na współdzieleniu wybranych folderów, a serwery www będą wykonywały backup poprzez FTP. Nie zagłębiałem się w funkcjonalność Crash Plan Pro, ale wydaje mi się, że nie spełni wszystkich oczekiwań.

Na pewno zapiszę sobie to rozwiązanie i będziemy brać je pod uwagę.

Aktualnie celujemy w rozwiązania hardware ponieważ często można łatwo rozszerzyć ich funkcjonalność, a poza kosztem zakupu takie rozwiązanie nie będzie generowało u nas żadnych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam to synology w domu i zlecony backup codziennie o 21 synchronizacja wybranych dysków na synka. Fajna sprawa łatwa konfiguracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja obecnie szukam rozwiazania dla swojej firmy.

 

Testowalem

odrzucalem wiekszosc przy ktorych mialem problem z instalacja

 

- Arkeie - dobre rozwiazanie ( drobne problemy z instalacja na win7) odpuscilem sobie - backup harmonogramowy

- CrashPlanPro ( chyba to wybiore ) - zdecydowanie najlepsze rozwiazanie

- Ctera 400 ( sprzet plus licencje ) - bardzo dobre rozwiazanie - nie do konca

- Asigra - czekam na demo

- Barracude sobie darowalem ( do tej pory nie moge usunac tego z mojego komputera )

- Acronisa tez odpuscilem

- Storio Mozy - cloud backup - nie wiem nie przemowilo do mnie , do tego tez utrzymywanie duzej ilosci danych ( koszt za GB ) plus moje wolne lacza - odpada

- Ferro Backup - bardzo prosty yyyyy bardzo taki sobie.

 

Moje srodowisko to serwery UNIXowe ( Centos'y , Ubuntu ) , koncowki win xp/7. kilkanascie laptopow w sumie ponad 40 stanowisk

 

CrashPlan w wiekszosci przypadkow zaspokaja moje potrzeby , prosty i skuteczny . Mam serwer Crash zainstalowany na Linuxie , dostep przez www , mozliwosc przekierowania portow na ruterze i koncowki (lapy ) maja dostep ze swiata , mozliwosc zainstalowania kilku serwerow , licencje tylko na klientow , tak po krotce.

 

Ctera 400 najtansze rozwiazanie per szt w komplecie 1u serwer z 50 licencjami dokupic trzeba dyski np 4x1TB , wyglada ciekawie , zarzadzany przez www , minus to glosnosc serwera , nadaje sie tylko do serwerowni.

 

Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Mechanizmy wbudowane w Active Direcory pozwalają na kompletny backup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie jesteśmy zdecydowani na Synology DS212+ zdaje się, że ma wszystko co nam potrzebne i będzie działać stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę od siebie polecić cisco smart storage, ostatnio bawilem sie tym backup'em i muszę przyznać ze świetna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×