Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Szymoneks12

Serwer pod Minecraft

Polecane posty

Mam ogrooomny dylemat.

 

W jednym rogu stoi oferta z SoRED.pl (4GB RAMu za 130zł), a z drugiej UltimaHost.pl (ovz.8192 - 109zł).

 

Mam jednak ogroomne wątpliwości co do wirtualizacji OpenVZ.

Z jednej strony - dużo korzystniejsza cena, za lepsze parametry, a z drugiej - nie ma gwarantowanych zasobów.

 

W Ultimie mam dysk SSD (cholernie wydajne, testowałem), dobry procesor, oraz dużo RAMu.

W SoREDzie za to mam gwarantowane parametry (1 rdzeń procka gwarantowany, reszta burst).

 

Ultima ma za to o wiele tańszą ofertę.

 

I tutaj pytania:

Czy na tej Ultimie miałbym lepszą wydajność, czy gorszą niż teraz na SoREDzie?

Wiem o oversellingu, ale z tego co wiem w Ultimie nie jest duży.

Czy z tych 8GB, chociaż 6 będę mógł zaallokować pod Javę?

 

Takich VPSów jest 20 na matkę. Ale zakładając że są średnio używane - jak się to będzie miało do wydajności?

Poza tym konsultant Ultimy odpisał mi tak: "Gwarantowany jest ram, CPU to maksymalna dostepna przepustowość."

 

Czyli RAMu do allokacji pod Javę będę miał ok. 8GB?

Edytowano przez Szymoneks12 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podaję Ci kody do ultimahost. Wykorzystaj któryś, sprawdź czy Ci to bangla tak jak chcesz i będziesz wiedział co i jak:

 

OVZ_8192MB - 60% rabatu za pierwszą płatność przy zakupie serwera OVZ.8192MB z dyskami SSD

VPS_50 - 50% rabatu na dowolny serwer VPS na pierwszą płatność

 

Znajomy postawił serwer Minecraft na UH i mu banglał wyśmienicie.

 

(nie pogniewam się jak klikniesz w reflink w mojej stopce ;) )

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy z tych 8GB, chociaż 6 będę mógł zaallokować pod Javę?

 

Jeżeli to pamięć gwarantowana to będziesz mógł wykorzystać nawet 8GB :-)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle że pamiętaj że musi być system x64:) i do minecrafta polecam ci jak najnowszą javę ze strony oracle - tą 7 beta i RC czy jaka ona jest:)

ma najmniejsze wycieki pamięci - openjdk ma największe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tą ultimą ... Posiadałem w tej firmie serwer no i cóż postawiłem sobie również Minecraft'a no i co włączyłem MineCrafta to serwer padał :) I tak za każdym razem na czystym systemie, chociaz używałem zaledwie 2gb ramu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że właśnie w ultimahost masa tych vpsów z minecraftami jest. Sored też, ale zasoby są kontrolowane i pilnowane przecież są serwery przez kogoś typowo pod minecraft.

 

// a może własny serwer dedykowany?

http://www.webhostingtalk.pl/topic/36337-sprzedam-serwer-core2quad-4gb-ram-110-zlmsc-ovh-fv/

bardzo dobra oferta jak na twoje wymagania, gratis pomogę i skonfiguruję pod minecraft serwer.

Edytowano przez Arkoso (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co umiesz od tego zacznijmy. Jeżeli wiesz jak poprawnie skonfigurować wszystkie usługi na serwerze dedykowanym to ok, ale jeżeli myślisz o konfiguracji serwera mc to zapomnij o dedyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konfigurować umiem...

A ten dedyk troszeczkę mi nie odpowiada (stary Quad, tylko 4GB RAM), ale pomyślę...

 

No to jak Ci nei odpowiada, to nikt nie zabrania Ci kupić czegoś lepszego za wyższą cenę. Zaproponowałem, bo niczego lepszego w tej cenie nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arkoso

pszecierz stary kłuad jest gorsiejszy nisz łosiem gigahercuff!!

 

a tak serio - ten procesor jest wystarczający na b.dużą ilość slotów - 4gb ram daje nam do zaalokowania przynajmniej 3gb które teoretycznie (64mb/slot) da nam ponad 50 slotów. a praktycznie dużo więcej. ten procesor będzie się i tak nudził....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umiem konfigurować dedyka (z czystym systemem) tzn. - wgrywać oprogramowanie, grzebać w ustawieniach - styczność z Linuxem mam na codzień - pracuję na nim, poza tym często VPSy muszę reinstalować.

 

Na obecnych 4GB RAMu po prostu czasem mi serwer wywala (out of memory exception - mało pamięci) dlatego nie za bardzo chciałbym na tego dedyka zmieniać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmień delikatnie w dół odległość widzenia i tyle... albo próbuj się dogadać o ten ram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×