Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, moje dotychczasowe zainteresowanie serwerami było minimalne w odniesieniu do budowania stron (jestem webmasterem). Wynajmowałem kilkukrotnie powierzchnie serwerowe u dostawców az.pl, home.pl itp... jednak pewnego dnia dostrzegłem całkiem niezły sprzęt (tak przynajmniej mi się wydaje) za b. niskie pieniądze, czyli tzw. okazje. I tak o to stałem się posiadaczem HP Proliant DL360 G3 (dwa procesory 3.0 gHz Xeon, 8 gb ram) jednak moje pytanie, i co dalej?

Mam problem już właściwie od samego instalowania windowsa. Ponieważ nie ma napędu CD, chcę zainstalować system z pendriva, jednak mam problem z wejściem do biosu by zmienić na odczyt z usb (próbowałem wszelkich kombinacji klawiszowych).

Kolejne moje pytanie to do jakiej maksymalnie mogłbym upgradować karty graficznej ten sprzęcik. Pomijając fakt że jest to strasznie głośne pudło, można nieźle wycisnąć z niego na dwóch prockach i 8gb ramu, konkretnie chciałbym go również używać do tworzenia grafik 2D/3D, jednak domyślam się że karta jest dość słaba, można by podpiąć coś świeższego na złączu PCI, tylko co on pociągnie?

Bardzo bym prosił również o kilka wskazówek jak zacząć przygodę z własnym serwerem. Mały serwer miałby za zadanie obsługę niekoniecznie wielkich serwisów informacyjnych i sklepów internetowych. Bardzo będę wdzięczny za jakiekolwiek zdanie na ten temat. Szukałem na polskich jak i zagranicznych stronach informacji mi potrzebnych jednak na próżno. Mam nadzieję że chociaż tu na typowo serwerowym forum otrzymam chociaż garść informacji:)

Edytowano przez Michał Burzyński (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłacalniej wyjdzie wynajem serwera dedykowanego. Za sam prąd za tego potwora na kilka miesięcy zapłacisz więcej, niż ten sprzęt jest wart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale musze wylac Ci na glowe kubel zimnej wody. To nie byla okazja tylko wtopa. Mialem dokladnie ten sam model serwera kiedys. Wydajnosc zenujaca, pewnie iPhone szybciej od tego liczy. ;) Badzmy szczerzy, to Xeony z FSB 533Mhz czyli eksponat muzealny.

 

Z pradem mysle, ze sie w 250W podczas niewielkiej ilosci obliczen zamkniesz co i tak daje niemala sumke miesiecznie, a wyje toto jak odrzutowiec. Co gorsze ten serwer ma blad w BIOS-ie, ktory objawia sie tym, ze wentylatory nie zwalaniaja jak juz sie raz rozpedza. Dopiero restart pomaga. Sa jakies programowe latki, ale u mnie zadna nie dzialala.

 

O grafice porzadnej to juz w ogole zapomnij, bo niby gdzie ja tam wepchniesz? No i tylko PCI, wiec jakies Voodoo5 max. Byly tez starsze Radeony pod PCI, ale to tez dawne czasy. Malo ich wyszlo, wiec sa drogie i trudne do zdobycia.

 

Reasumujac sprzedawaj grata jaknaszybciej i kup sobie cos z dzisiejszej epoki. Przynajmniej Ci sie licznik od pradu nie ukreci i nie ogluchniesz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te procki to żenada, produkowane w technologii 130nm, wyłącznie 32-bitowe instrukcje, śmiesznie mały cache. Wydajniejsze od dwóch takich szrotów są 2-rdzeniowe Atomy, które nie zjadają 184W tak jak te dwa przestarzałe nieporozumienia. Tak naprawdę to laptop, z którego piszę ten post ma znacznie wyższą wydajność, spodziewaną żywotność pewnie też, bo ma parę ładnych lat mniej od tego serwera, no i jest znacznie bardziej oszczędny i cichszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Trochę mi to rozjaśniło sytuację. Mimo wszystko myślę że 120zł to nie jest sporo za taki sprzęt. Prąd właściwie mnie nie obejmuje, mam rachunki wliczone u wynajmującego mieszkanie, więc pozostaje hałas. Udało mi się wgrać windę, czas pokaże jak to się rozwinie. Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mamy te serwery a dokładnie 11szt które o dziwo maja się całkiem dobrze. Głównie jako serwery baz danych w tym dwie maszyny ze sklepami na pokładzie. Działają bezproblemowo ale poziom hałasu to istna masakra. Wprawdzie nie często przebywa ktoś w ich okolicy ale słychać je z drugiego końca serwerowi - 27m. Sprawę wydajności przemilczę bo wszystko zależy do czego służą i kto płaci. Do domu zdecydowanie się nie nadaje. Skoro prąd masz wliczony to za miesiąc już nie będziesz miał bo rachunek będzie znaczny. Przy dobrze utrzymanym wentylowanym pomieszczeniu i niskiej temperaturze (wydajna klimatyzacja) znacznie spada pobór prądu ale w domu to mało realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Ciągle mamy te serwery a dokładnie 11szt które o dziwo maja się całkiem dobrze. Głównie jako serwery baz danych w tym dwie maszyny ze sklepami na pokładzie. Działają bezproblemowo ale poziom hałasu to istna masakra. Wprawdzie nie często przebywa ktoś w ich okolicy ale słychać je z drugiego końca serwerowi - 27m. Sprawę wydajności przemilczę bo wszystko zależy do czego służą i kto płaci. Do domu zdecydowanie się nie nadaje. Skoro prąd masz wliczony to za miesiąc już nie będziesz miał bo rachunek będzie znaczny. Przy dobrze utrzymanym wentylowanym pomieszczeniu i niskiej temperaturze (wydajna klimatyzacja) znacznie spada pobór prądu ale w domu to mało realne.

Ciężko mi sobie wyobrazić taki hałas.

Możesz zobrazować? Czy działa jak suszarka do włosów czy odkurzacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom3kk

Halas nie taki straszny, po instalacji paczek coolery zwalniaja - dwa, w zasadzie to serwer to niech sobie halasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj odkurzacz od mojego bylego DL360 G3 byl o wiele cichszy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi sobie wyobrazić taki hałas.

Możesz zobrazować? Czy działa jak suszarka do włosów czy odkurzacz?

 

Ciężko to zobrazować bo jest tam spora ilość serwerów ale zdecydowanie te hp jak odkurzacz i to nie jeden!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×